«ورزشکار شیک»کره‌ای برای رقابت با بنز آماده می‌شود

بی بی سی :جنسیس، خودروساز لوکس کره‌ای، با ساخت یک کانسپت تغییرات ظاهری مدل‌هایش در آینده‌ را نمایش داد. همچنین پیش‌بینی شده این کانسپت که نامش X است، مبنایی برای ساخت یک مدل لوکس الکتریکی باشد.

جنسیس X براساس فلسفه‌ای طراحی شده که کارخانه آن را "ورزشکار برازنده" نامیده است و نشان می‌دهد محصولاتش در آینده ماشین‌هایی اسپرت، لوکس و الکتریکی خواهند بود.

در این کانسپت چراغ‌های دوتایی که امضای مدل‌های جنسیس است، به دو خط تبدیل شده که در طول بدنه امتداد پیدا کرده است. بدنه با خطوطی بلند و ساده طراحی شده و برآمدگی گلگیرها بر اسپرت‌بودن ماشین تاکید می‌کند.
در ساخت داخل ماشین از چرم‌های دور ریخته شده کارخانه استفاده شده استتمرکز بر اسپرت بودن در داخل ماشین هم دیده می‌شود. کنسولی با ارتفاع بلند راننده را از سرنشین کناری جدا کرده و نمایشگر روی کنسول با زاویه به سمت راننده قرار دارد. بخش‌هایی از صندلی و فرمان از چرم‌‌های دور ریخته شده در کارخانه ساخته شده تا نشان دهد جنسیس در آینده نسبت به محیط زیست حساس خواهد بود.

قوای محرکه ماشین، الکتریکی است اما جنسیس درباره قدرت و قابلیت ماشین جزئیاتی منتشر نکرده است.

جنسیس X پنجمین کانسپتی است که از تاسیس کارخانه در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است. این کارخانه که بخشی از گروه هیوندای است، اعلام کرده که این کانسپت تنها برای نمایش مسیر آینده جنسیس ساخته شده و قرار نیست مدلی بر اساس آن تولید شود.

اما اندکی پس از رونمایی ماشین، این کارخانه در شبکه‌های اجتماعی از مخاطبان پرسید که اگر بنا بر ساخت این ماشین باشد، آیا حاضرند آن را پیش‌خرید کنند؟ این سوال باعث گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها شده که پیش‌بینی می‌کنند بعید نیست جنسیس در فکر تولید ماشین باشد.

همزمان با عرضه ماشین‌های الکتریکی لوکس توسط خودروسازان آلمانی، جنسیس که خود را رقیب این کارخانه‌ها می‌بیند در تدارک عرضه اولین مدل الکتریکی خود است. این ماشین که یک شاسی‌بلند است قرار است سال آینده به بازار شود.
+12
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  ورزشکار ؟؟؟؟ منظورتون همون sport هستش دیگه ؟ نه ؟ برای قاچاقچی اجناس از مرز که واژه کوله بر اختراع کردین برای قاچاقچی سوخت واژه سوخت بر ،و برای قاچاقچی اعضای بدن انسان شاید در آینده واژه دلبر رو انتخاب کنید نه؟ لطفا در اتاقهای ضد فرهنگی ایران در کشورهای غربی ،به فرهنگ و واژه هایی که مردم استفاده میکنند گند نزنید .همون واژه sport با اینکه انگلیسی و فارسی نیست ولی از این واژه حال بهم زن شما خیلی بهتره
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.