شکایت ستوان ارتش آمریکا از افسر پلیس + ویدیو

ستوان نازارایو گفته که از ترس جانش دست هایش را از اتومبیل بیرون گرفته بود که پلیس به ظن اینکه قصد استفاده از اسلحه دارد او را نکشدبی بی سی :یک ستوان سیاه‌پوست ارتش آمریکا از دو افسر پلیس شکایت کرده که به خاطر یک تخلف راهنمایی رانندگی به روی او اسلحه گشوده و اسپری فلفل به او پاشیده‌اند.

ستوان دوم کارون نازاریو، هنگام این حادثه با لباس نظامی بود و چند بار به ماموران پلیس می‌گوید که او در ارتش به مملکت خدمت می‌کند و آنها حق ندارند با او چنین رفتاری داشته باشند.

ماموران پلیس اما فارغ از این اعتراض، تفنگ‌هایشان را به روی او گرفته بودند و از می‌خواهند که از اتومبیل خود خارج شود. آقای نازاریو، می‌گوید: «من واقعا می‌ترسم که از اتومبیل خارج شوم» و یکی از دو افسر به او پاسخ می‌دهد: «باید هم بترسی».

جو گواتیرز، یکی از دو مامور پلیس که رودرروی ستوان نازاریو در آمده و او را به زمین هل داده بود، از دستگاه پلیس اخراج شده است. افسر دیگری که در این حادثه حضور داشته همچنان در استخدام پلیس است.
مامور پلیسی که به صورت ستوان نازاریو اسپری فلفل پاشید اخراج شده استپلیس می‌گوید که پلیس به دلیل اینکه اتومبیل آقای نازاریو پلاک نداشته است، جلوی او را گرفته‌اند. این در حالی است که پلاک موقت اتومبیل او حتی در فیلم‌های موجود از این حادثه هم دیده می‌شود.

ماموران پلیس این سرباز را بعد از پاشیدن اسپری فلفل دستبند زده و روی زمین می‌گذارند. اتومبیل او را می‌گردند و وقتی که آقای نازاریو از آنها می‌پرسد چرا با او چنین می‌کنند، به او جواب می‌دهند: «برای اینکه همکاری نمی‌کند.»

آقای نازاریو بدون آنکه پلیس او را بازداشت کند یا اتهامی به او بزند، بعدا رها می‌شود.

فیلم‌های دوربین‌های وصل شده به لباس ماموران پلیس، تمام مکالمات و تصاویر آن لحظات را ثبت کرده است. در بیشتر طول این حادثه، آقای نازاریو سعی می‌کند دست‌هایش را از پنجره اتومبیل بیرون نگه دارد. وکیل او به شبکه سی‌بی‌اس گفته است که ستوان نازاریو واهمه داشت اگر دست‌هایش را برای باز کردن کمربند ایمنی یا هر کار دیگری به درون اتومبیل ببرد، ماموران پلیس او را به قتل می‌رسانند.

خشونت ماموران پلیس آمریکا با رنگین‌پوستان این کشور، یکی از مسائل مهم در جامعه آمریکاست که در سال‌های اخیر توجه‌های بیشتری به آن جلب شده است. همه‌گیر شدن تلفن‌های هوشمند، و در دسترس بودن امکان فیلم‌برداری برای مردم در کوچه و خیابان، سبب شد که بسیاری از خشونت‌ها ثبت شوند.
پلیس اسپری فلفل را به صورت آقای نازاریو پاشیدثبت خشونت‌های پلیس و اعتراض‌ها به آن باعث شد که بسیاری از اداره‌های پلیس در سراسر آمریکا مامورانشان را مجبور به نصب دوربین روی لباس‌هایشان کنند. حالا همین دوربین‌هاست که وقایع را ثبت کرده و امکان داوری را فراهم می‌کنند.

حادثه‌ای که آقای نازاریو در آن حضور داشت در روز پنجم دسامبر سال پیش روی داد. آقای نازاریو اوایل همین ماه به صورت رسمی از این دو مامور پلیس شکایت کرده است.

در روز حادثه که پلیس از آقای نازاریو خواسته بود، کنار جاده توقف کند، او با روشن کردن فلاشرهای اتومبیل حدود یک کیلومتر با سرعت پایین رانده بود تا به یک پمپ بنزین برسد و در آنجا توقف کرده بود. کل این مسیر را در حدود یک دقیقه و چهل ثانیه پیموده بود.

انتشار تصاویر مواجهه ماموران پلیس با این ستوان ارتش آمریکا باعث واکنش فرماندار ایالت ویرجینیا شد که از پلیس ایالت خواسته است این ماجرا بررسی شود.
+53
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران

  حساب کنین که اگه اینا بیان ایران رو از ملا ها بگیرند و خودشون تو ایران پایگاه هم بزنند. قتل عام میکنند نامردها. رحم و انصاف هم که ندارن. فیلمش هست توی یوتوب ، زن باردار رو کتک میزنن. یه خانم رو جلو بچه های کوچکش وحشتناک کتک میزنن و هزاران نمونه دیگر. خلاصه که یانکی های وحشی اومده به ایران حقوق بشر رو یاد بده ، خداییش زور نداره ؟. جماعت خاک انداز و بر انداز و تف انداز .. کجایین ؟ ببیند ارباب چی جوری بهنون حقوق بشر خواهد داد. یاد بگیرین .🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  57
  32
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  از اسم و چهره مامور پلیس حدس میزنم لاتین تبار باشد و لاتینو ها در اینجا با سیاه پوستها همیشه مثل کارد و پنیر هستند و از هم بیزار.
  9
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::Janhamin - تهران، ایران::]. خاک تو سر ج ا که یه مملکت پر برکت و ثروت رو بدست گرفت و تازه مردم هم دو دستی تقدیمشون کردن ولی فقط تو چهل سال کاری کردن که ایرانی تو زباله دونی دنبال غذا بگرده و مردم بگن صد رحمت به متجاوزهای امریکایی و عده ای هم حاضر باشن که این امریکایی ها بیان ایرانو بگیرن که شاید دو صباحی بتونن نفس بکشن. یعنی نبوغ این آخوندها رو اسکندر مقدونی نداشت که ایرانو به آتش کشید . پدرسوخته ها با این لباسهای عجیب و غریب سیاه و جنگ ستاره ای شون و خدایی که به زور باتوم و قتل و تجاوز می خوان به خورد ایرانی ها بدن معلوم نیست از کدوم سیاره وحشی پاشون به زمین باز شده . والا من باورم شده اینا با امام زمان و بقیه در ارتباطن . امام زمان و بقیه همون فضایی های رئیسشونن که اصلا اهل کره زمین نیستن . فقط ماموریت دارن خون ایرانی رو بمکن و ایران و اطراف رو به خاک سیاه بنشونن . این چهل سال هم گواه حرفهام
  6
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Janhamin - تهران، ایران::]. دوست ندارم کسی را بدون دلیل .....خطاب کنم، اما امام شما و حکومت فعلی ایران با همین بهانه حقوق بشر از طرف آمریکا به ما تحمیل شد. ماشالله رو که نیست، یا از روی .....و نادانی چرند نوشته میشود، یا از روی غرض ورزی. در هر صورت ما اینجا هستیم که بینی ......سایبری ها را به خاک بمالیم. حالا شما باز بیا و چیزهایی که پای منبر شنیدی را برای ما کامنت کن.
  4
  24
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.