کاهش محدودیت‌های کرونا در انگلستان؛ بوریس جانسون از مردم خواست 'مسئولانه' رفتار کنند

برخی مراکز مانند آرایشگاه‌ها از بامداد دوشنبه اقدام به باز کردن درهای خود کردندبی بی سی :قرار است از امروز دور تازه‌ای از کاهش محدودیت‌های کرونا در انگلستان به اجرا در بیاید که براساس آن میخانه‌ها در فضای رو باز، فروشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و رستوران‌ها امکان باز شدن خواهند یافت.

برخی میخانه‌ها و آرایشگاه‌ها از نیمه شب اقدام به باز کردن درهای خود کردند و در جلو برخی فروشگاهها مانند پرایمارک در بیرمنگام مردم برای ورود صف کشیده بودند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، از مردم خواسته تا در قبال این رفع محدودیت‌ها "مسئولانه" رفتار کنند.

در ایرلند شمالی نیز محدودیت‌ها کاهش یافته و در اسکاتلند و ولز هم وضعیت به همین صورت است.

قرار بود یک جشن برای کاهش محدودیت‌ها توسط بوریس جانسون برگزار شود که با فوت پرنس فلیپ این امر به تعویق افتاد.
شروط برداشته شدن محدودیت ها در انگلستانقوانینی که از روی دوشنبه در انگلستان تغییر کرده عبارتست از:
 •     باز شدن تمامی فروشگاه‌ها
 
 •     آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی امکان باز شدن دارند
 
 •     رستوران‌ها و میخانه‌ها اجازه پذیرش مشتری در فضاهای باز را دارند
 
 •     سالن‌های ورزشی، استخرهای آب‌گرم، باغ‌وحش‌ها، پارک‌های تفریحی، کتابخانه‌ها و مراکز اجتماعی اجازه باز شدن دارند
 
 •     اعضای یک خانواده اجازه سفر در انگلستان در یک محل اقامت را دارند
 
 •     تا ۱۵ نفر اجازه حضور در مراسم عروسی و تا ۳۰ نفر در مراسم ترحیم می‌توانند شرکت کنند
 
 •     کودکان امکان حضور در هرگونه فعالیت مسقف را دارند
 
 •     بازدیدکنندگان از خانه‌های سالمندان اجازه افزایش به ۲ نفر به ازای هر فرد ساکن در خانه سالمندان را دارند
 
 •     آموزشگاه‌های رانندگی اجازه فعالیت‌ دارند و امتحان گواهینامه از ۲۲ آوریل مجددا برقرار می‌شود
صف طولانی مردم در مقابل فروشگاه پیریمارک در بیرمنگام در بامداد دوشنبهدر ایرلند شمالی مدارس برای دانش‌آموزان ۸ تا ۱۱ سال باز می‌شود و اعضای دو خانواده تا ۱۰ نفر امکان بازدید در فضای سبز خصوصی را دارند.

در اسکاتلند همه دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازخواهند گشت.

شروع محدودیت‌های کرونایی اخیر در بریتانیا با بالا رفتن تعداد مبتلایان و جان‌باختگان از ابتدای ماه ژانویه اعمال گردید و در یک ماه گذشته در مراحل مختلف این محدودیت‌ها کاهش یافتند.

آقای جانسون در بیانیه‌ای گفته است که این کاهش محدودیت‌ها "یک قدم موثر رو به جلو در راه آزادی" از قرنطینه است.
برخی باشگاه‌های ورزشی در ولز و شمال شرقی انگلیس از بامداد دوشنبه باز شدنداو نوشته است: "من مطمئنم که صاحبان کسب‌وکارها از این امر استقبال می‌کنند زیرا که برای مدتی طولانی تعطیل بودند و برای بقیه نیز این امکان را ایجاد می‌کند تا برخی فعالیت‌هایی که دوست داشتیم را مجددا انجام بدهیم".

نخست وزیر بریتانیا "از همه می‌خواهم تا با مسولانه رفتار کنند".

قرار است در ۱۷ ماه می نیز دور جدید کاهش محدودیت‌ها صورت پذیرد که براساس آن شش نفر از خانوارهای مختلف امکان دیدار با یکدیگر در فضاهای بسته را خواهند یافت.
+16
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  امیدوارم که محدودیتها دوباره باز نگردد. بعضی از این انگلیسی‌ها واقعا رعایت نمی کنند و مانند اوباش رفتار می کنند . البته اینجا مردم از ترس جریمه سنگین مسافرت و پارتی زیاد نکردند وگرنه ماسک زدن حتی در خیابان اجباری نیست . اگر دولت محدودیت و جریمه سنگین نمی گذاشت و ۱۰۰ البته ساپورت مالی نمی کرد آنوقت وضعیت از ایران بدتر بود. ساپورت مالی در دوران لاک دوون خیلی مهم بود.
  3
  24
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. همینطوره،واقعا اکه دولت ساپورت مالی نمیکرد،وضع اینجا صد برابر بدتر از ایران و..بود،نمونه اش اون وحشیگری و هجومی که برای خالی کردن فروشکاهها از مواد خوراکی و دستمال و صابون میکردند که من باور نمیکردم چیزهایی که میدیدم.هنوز هم اقلامی مثل دستکش و الکل رو عده ای تحتمار کردند‌چند برابر قیمت اصلی میفروشند. نهایت خودخواهی،و بیدار شدن خو و غرایز حیوانی در آدمها را دیدیم. همچنان هم در فروشگاهها بعضیها ماسک نمیزنند حتی کارکنان فروشگاه یا ماسک نصفه از صورتش پایین اومده و بلند صحبت میکنند و سرفه و..بعضیها واقعا بیشعورند و اصلا رعایت نمیکنند.
  0
  13
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. درست می فرمایید دوست عزیز. انگلیسی‌ها فکر می کنند تافته جدا بافته هستند و کرونا کاری با آنها ندارد. من چندین بار در تسکو با اینها دعوام‌شده است که چرا ماسک نمیزنید. انگلیسی می گوید من هر کاری دلم‌بخواهد می کنم‌اما خدا‌نکنه یک محاجر اینجا عطسه کند. از ستون نلسون در وسط لندن‌آویزانش می کنند. یعنی هیچی نبود‌پارسال در فروشگاه . جارو کرده‌بودند‌و کتک‌کاری بود سر یک ماکارونی. من یادم‌است که یکی بکن گفت ما هنوز همان وحشیهای ۱۰۰۰ سال پیش هستیم‌و فقط از جریمه سنگین دولت میترسیم که یکم مدارا‌می کنیم. انگلیسی وقتی مسافرت می رود یعنی تر می زند به مملکتی که رفته آنجا . اکثرا همین هستند.
  3
  6
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  منظور "احتکار" بود.(اشتباه تایپی)
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. درسته البته خوب و بد دارند،اما اکثریت عوام همینطور خودخواه و خودبرتر بین و بیشعور هستند ولی خیلیهاشون حتی پاشون رو از انگلیس بیروت نگذاشتند ولی فکر میکنند بهترین کشور دنیا هست اینجا (جوک قرن) و خنده دار اینکه خودشان رو از کشورهای پیشرفته تر اروپایی مثل آلمان و سوئد و. ..هم بالاتر فرض میکنن 😂 در صورتیکه اگه به اون کشورها برید فرق برتری فرهنگی و شعور مردم و تمیزی و مدرن تر بودن زیرساختها و شهر کاملا به چشم میاد.برای مثال من چند باری به هلند رفتم اونجا توریستهای انگلیسی ......هستند از بس بی جنبه بازی و دعوا و شر به پا میکنند. خلاصه که درصد زیادیشون از اوباش ترین و مزخرف ترین آدمها هستند و این شامل مهاجرانی که اینجا دنیا میان هم‌میشه یعنی مشکل فرهنگیه.
  1
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  یک مثال دیگه هم وقتی بود به سوئد سفر داشتم،یادم هست در ترن چندین جوان کم سن سوئدی نشسته بودند و همه مشغول مجله و کتاب خواندن که برای من عجیب بود این صحنه چون در انگلیس این گروه سنی رو وقتی در ترن میبینی یعنی دردسر،بوی سیگار و حشیش و پا روی صندلی انداختن و داد و قال. یا یکبار در سوئد در اتوبوس گروهی بچه مدرسه ای ۱۰-۱۲ ساله وارد شدند که همه مظلومانه نشستند نینتندو بازی کردن و پاستیل خوردن ولی در انگلیس هر وقت این سن بچه مدرسه ای وارد اتوبوس میشند ،همه از طبقه بالا فرار میکنند پایین،از بس .......،وقیح،بی ادب هستند و رکیک ترین حرفها رو میزنن و به بزرگسالان‌هم بی احترامی و حتی پرخاش میکنند. تعجبی هم نداره بالاترین آمار بزه کاری و جرم و بارداری نوجوانها در اروپا مال انگلیس هست.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.