واکسن کرونای «۶۰ میلیون تومانی» در بازار سیاه تهران

 تصویری از یک محموله واکسن روسی کرونا که به ایران ارسال شده استسایت خبری تجارت‌نیوز گزارش داده است که دلالان در تهران در ازای دریافت ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان، وعده تهیه واکسن کرونا می‌دهند.

یکی از دلالان خیابان ناصر خسرو به خبرنگار این رسانه گفته است که می‌تواند واسطه تهیه واکسن شود: «می‌ری بیمارستان واکسن رو می‌زنی. قیمتش ولی ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است. حالا یا دو میلیون کمتر یا بیشتر».

حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، نیز تلویحاً خبر را تأیید کرده ولی گفته است امکان چنین کاری «به‌ندرت پیش می‌آید».

او توضیح داده است اگر واکسن‌ها پس از خروج از حالت یخ‌زده‌ تزریق نشوند، «باید دور ریخته شوند و به همین دلیل برای این‌که واکسن‌ها دور ریخته نشود، در آن لحظه شخصی را پیدا می‌کنند و واکسن را به او می‌زنند».

وزارت بهداشت ایران هنوز آمارهای جدید از تعداد دریافت‌کنندگان واکسن کرونا که فعلاً کادر نظام پزشکی هستند، نداده، اما آمارهای هفته گذشته نشان می‌دهد تنها ۱۶۱ هزار نفر در ایران واکسن دریافت کرده‌اند.

وب‌سایت تجارت‌نیوز همچنین از قول دو پزشک گزارش داده که در صف دریافت واکسن افرادی را مشاهده کرده‌اند که از همکاران آن‌ها نبوده‌اند.

یک مقام مسئول در خانه پرستار کشور نیز پیشتر به تجارت‌نیوز گفته بود: «واکسن‌های کرونا به صاحبان اصلی خود نرسیده و از کانال‌هایی به افرای غیر از کادر درمان رسیده است».
+58
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  البته اکثر پزشکان و پرستاران بیماران خاص در ایران دلال دارو هستند یا دلال بیمار پولدار و این یک بیزنس است . من فکر نمیکنم اکر در ایران بکسی پیشنهاد واکسن بشود خواهد گفت که من نمیزنم‌بلکه با کله می زند . اینجا در انگلستان امکان دارد‌که کسی واکسن نزند اما در ایران خیلی نادر است. یادم‌است دوستی پدرش در بیمارستان بیماری خاص داشت و داروهایش هم کمیاب بود و هم گران. به آنها کفته بودند داروها را پیش خود نگه دارید و به پرستاران یکجا ندهید و یکی یکی بدهید که جلوی خودتان تزریق کنند چون آب میزندد بجایش و نصفش را در بازار می فروشند. یا در بیمارستان پیامبران تهران اگر دارویی خاص بخواهید به پزشکان متخصص مراجعه کنید آنوقت با ۵ برابر قیمت برایتان می اورند . در ایران متاسفانه راه برای این جور کارهای کثیف زیاد است.
  1
  34
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  قیمتهای واقعی :. آکسفورد /آسترازنکا : ۳ دلار. اسپوتنیک روسیه : ۱۰ دلار. جانسون اند جانسون : ۱۰ دلار. فایزر: ۲۰ دلار. مادرنا : ۲۴ دلار.
  2
  27
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  مشخص بود که سپاه مزدوران پاسدار واکسن ضد کرونا را وارد بازار سیا خواهند کرد. شرکت های سازنده به دلیل کمبود واکسن و اهمیت آن از فروش این واکسن ها به شرکت های خصوصی و افراد حقیقی امتناع می ورزند و فقط با سهمیه بندی رسمی آنها را به سازمانهای رسمی کشورها تحویل می دهند. حال چگونه پس از تحویل مقدار کمی از واکسن ها تعدادی که میزانش مشخص نیست سر از ناصر خسرو در می آورند و در بازار سباه به فروش می رسند؟ هر کجا نامی از قاچاق کالا، مواد مخدر، سلاح و مهمات باشد سپاه مزدوران پاسدار طراح و گرداننده آن است
  2
  22
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اونی رو که براتون واکسن میخرید سال ٥٧ فروختینش. باید بکشین حالا حالاها
  1
  18
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.