جروسالم پست: مقامات امنیتی اسرائیل به دنبال افرادی که حمله به کشتی «ساویز» را به رسانه ها درز دادند

انتخاب :جروسالم پست نوشت: مقامات امنیتی اسرائیل خواستار تحقیق درمورد چگونگی درز اطلاعات عملیات حساس ارتش این رژیم علیه ایران، به رسانه های خارجی شده اند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که اسرائیل به امریکا گفته که مسئول حمله روز سه شنبه به کشتی ایرانی «ساویز» است.

افشای نقش اسرائیل در این اتفاق غیرمعمول بود، چراکه تل آویو ترجیح می دهد که مسئولیتش در حملات روشن نشود تا طرف مقابل از ضرورت تلافی اجتناب کند.

هاارتص و دیگر رسانه ها گزارش داده اند فردی که جزئیات عملیات را درز داده است از خبرنگار خواسته بوده که انتشار مطلب را به تاخیر بیاندازد، چراکه ارتش اسرائیل تصمیم گرفته بوده که عملیات را یک روز به تاخیر اندازد.

این عملیات برای ماموران اسرائیلی دخیل خطرناک توصیف شده بوده است و بخشی از استراتژی وزارت دفاع (جنگ) اسرائیل برای جلوگیری از جای پای محکم تر ایران در سوریه و سایر نقاط در خاورمیانه است.

در نهایت، این عملیات یک روز با تاخیر انجام شد و جزئیات آن توسط رسانه هایی که اطلاعات به آنها درز داده شده بود، متشر شد.

درحالیکه برخی منابع امریکا را در درز اطلاعات متهم می کنند اما برخی دیگر جریان های رقیب در نهاد اطلاعاتی و دفاع اسرائیل را مسئول این رخداد می دانند.
+47
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.