روحانیون اعزامی به ترکیه برای نظارت بر ذبح شرعی مرغ ماهیانه «۲۵۰۰ یورو» حقوق می‌گیرند

رادیو فردا :خبرگزاری فارس تصویری از یک سند منتشر کرده است که نشان می‌دهد روحانیونی که برای نظارت بر ذبح شرعی مرغ به ترکیه اعزام می‌شوند، ماهیانه ۲۵۰۰ یورو دریافت می‌کنند.

این سند روز ۱۸ فروردین امسال از سوی «مرکز حلال جهانی» به شرکت‌های واردکننده مرغ از ترکیه ارسال شده و رونوشت آن نیز برای رضا تقوی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در وزارت جهاد کشاورزی فرستاده شده است.

بحران تولید و توزیع مرغ که منجر به شکل‌گیری صف‌های طویل خرید مرغ شد، دولت ایران را وادار به واردات گسترده مرغ از برخی کشورها مانند ترکیه کرده است.

در این سند اشاره شده است که ماهیانه ۲۵۰۰ یورو برای «اضافه کار و بهره‌وری ناظرین شرعی» پرداخت می‌شود. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که ممکن است که این مبلغ صرفا برای «اضافه کار» این گروه از روحانیون پرداخت شده باشد و حقوق این افراد از محل دیگری پرداخت شود.

در این سند تاکید شده است که علاوه بر پرداخت این مبلغ، «پذیرایی و تغذیه»، «اسکان» و «پشتیبانی و حمل نقل ناظرین شرعی» نیز بر اساس آیین‌نامه دولت باید جداگانه پرداخت شود ولی به مبلغ آن اشاره نشده است.

رضا تقوی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در وزارت جهاد کشاورزی، بهمن سال گذشته گفته بود که ناظرین شرعی به کشورهای برزیل ارمنستان، گرجستان، قزاقستان، روسیه، استرالیا، رومانی، هند، پاراگوئه و مغولستان» نیز اعزام می‌شوند.

او تعداد این ناظرین را ۵۰ نفر اعلام کرده بود که با توجه به واردات مرغ از ترکیه باید تعداد این افراد افزایش یافته باشد.

مهدی اعتمادی، طلبه حوزه حوزه علمیه قم که تابستان سال ۹۹ به عنوان ناظر شرعی به برزیل سفر کرده، در گزارشی درباره سفر خود نوشته است که ناظران اعزامی باید متاهل و ۳۵ سال به بالا باشند.

به نوشته این ناظر شرعی، افرادی که در شیفت شب کار کنند، ۲۰ درصد حقوق بیشتر می‌گیرند و کارشان این است که نظارت کنند ذبح گاوها طبق نظر مراجع تقلید شیعه باشد.

او همچنین گزارش داده بود برخی کسانی که گاوها را ذبح می‌کردند، ایرانی بودند و «اغلب با زن برزیلی ازدواج کرده و موفق به دریافت اقامت قانونی شده بودند».
+18
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  احتمالا اگر گاو ماده باشد بکارتش هم بر میدارند تا به بهشت برود.
  8
  89
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  نه تنها نظارت بر ذبح مرغ، همینطور نظارت بر کامنت‌های منکران هم شامل حقوق و مزایا نیز می‌شود.
  95
  25
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  ۷۰ میلیون درامد اخوند فقط بخاطر انکه انجا بایستاد و بشنود که نام الله خدای عربها را در موقع کشتن حیوانات درست می گویند یا نه؟ دین اسلام چه دکان خوب و پر منفعتی برای اخوندهای مفتخور است. وای بر مردمی که این دین کذایی را مقدس و الهی بدانند.
  13
  75
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::kakolzari - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز. گوشت گاو مادهُ شیرده(معروف به لیموزینLimousin cattle)را معمولأ نمی خورند.یعنی نمی کُشند تا گوشتش را بخورند،مگر اینکه دیگر نتواند شیر بدهد.
  43
  7
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  ای خااااککککککک!!...
  2
  39
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ناکس چقدر میگیری؟
  5
  59
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  عجب نون چربی داره این آخوندی! حیف که بوی کثافتش دنیایی رو به گند کشیده!
  2
  34
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان::]. در گذشته‌ای دور از عالمی پرسان کردم: رزق را در کجا بجویم؟ در پاسخ گفت: فضای مجازی.
  33
  7
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  این نامه به احتمال قوی جعلی است. اولا چنین سازمانی با چنین آرمی اصلا وجود خارجی ندارد. دوما آدرس انترنتی و ایمیلشون هم کلا تعطیله. سوما اگر چنین چیزی هم امکان پذیر باشد ترکیه کشور اهل سنت است و خودشون آخوند سنی به اندازه کافی دارند. بعدش حقوق 2500 یورویی در ترکیه افسانه ای بیش نیست. اونم برای مسجد و کارهای مذهبی!
  19
  3
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان::]. دوستمان از کپنهاگ شوخی میکند شما جدی گرفته اید؟درضمن افغانها «پول» نمی گویند،بلکه میگویند «پَیسه».روز خوش.
  21
  3
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  ضمنا آدرسی به نام خیابان وجیه اسد عبدالله در شهر سائو پائولو کشور برزیل هم وجود ندارد. کل این داستان یک سرکاری بیش نیست!
  14
  3
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  مسافران، متخصص گاو شناسی‌ هم شودی؟ از کجا یاد گرفتی؟ سوره بقره "سوره گاو"؟ عجبا این همه تخصص. گله گاو در جماران را نمیبینی. امان از دست چینی‌‌ها و روس ها. یک آینه ساخته دادند به شما. در آن که نگاه.شیر و پلنگ می‌‌بینید.ریشه ولی‌ در سوره بقره دارید.
  7
  17
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
  ۳۹
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. کاکو سرکاریه هیچکی هم تحقیق نمیکنه
  4
  0
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  هم بیت‌های عزیز ارجمندم، اینها اگر اهل تحقیق بودند تا بحال با ما شده بودند. هرکس که بدون کینه و غرض به قرآن، احادیث و روایت‌های صحه متحقق شود از نجات یافتگان و پا در رکاب داران حضرت ولیعصر آقا امام زمان عج خواهد شد.
  11
  0
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.