پاسخ تهدیدآمیز مدیرعامل قشم‌ایر به شکایت مسافر از ازدحام در هواپیما

رادیو فردا :مدیرعامل قشم‌ایر در واکنش به انتشار ویدئویی از اقدام این ایرلاین در سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت هواپیما اعلام کرد که قصد شکایت از مسافری را دارد که این ویدئو را منتشر کرده است.

از روز پنج‌شنبه ۲۰ فروردین‌ماه، ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن مسافری توضیح می‌دهد که در پرواز آبادان به مشهد نه‌تنها همه صندلی‌ها پر شده‌، بلکه این هواپیما «بین ۳۰ تا ۴۰ نفر» بیش از ظرفیت هواپیما اقدام به مسافرگیری کرده است. با اوج‌گیری کرونا در ایران بنا بر مصوبه ستاد کرونا شرکت‌های هواپیمایی از اول آبان‌ ۹۹، موظف به رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها شده‌اند.

در واکنش به این مصوبه بسیاری از ایرلاین‌های کشور با توجه به مخالفت وزارت راه و شهرسازی برای افزایش قیمت بلیت بارها اعلام کردند که به دلیل کاهش ظرفیت مسافرگیری، خسارت‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری روز شنبه، ۲۱ فروردین، در واکنش به این موضوع گفت که قرار است گزارشی در این باره از قشم ایر دریافت کند و بر اساس آن در مورد برخورد و جریمه با این ایرلاین اقدام خواهد شد.

در همین حال حسن قاسمی، مدیرعامل ایرلاین مذکور، توضیح داد که هواپیمایی که ابتدا برای این پرواز در نظر گرفته شده بود بر اساس ۶۰ درصد ظرفیت اقدام به فروش بلیت کرده، اما دچار مشکل فنی شده و این ایرلاین مجبور به جایگزینی آن با هواپیمایی کوچک‌تر شده است.

آقای قاسمی در ادامه می‌گوید که با توجه به این که همه مسافران در هواپیمای کوچک‌تر جا نمی‌شدند به «مسافران مازاد» پیشنهاد شده که بلیت خود را لغو و وجه بلیت را پس بگیرند، اما تعدادی از مسافران حاضر به این کار نشدند و خط هوایی نیز در برابر آنها کوتاه آمده است.

مدیرعامل قشم ایر در ادامه پذیرفته است که هواپیما بیش از ۶۰ درصد مسافر داشته، اما با رد هرگونه پرواز این هواپیما با بیشتر از ظرفیت مسافر گفته است که خانمی که ویدئو را تهیه کرده در ابتدای ورود همه مسافران اقدام به این کار کرده است.

آقای قاسمی توضیح نداده است که وضعیت مسافرانی که او آن‌ها را «مازاد» خوانده در نهایت چه شده است و آیا آن‌ها پیش از پرواز از هواپیما خارج شده‌اند یا نه.

مدیرعامل ایرلاین قشم ایر همچنین با اشاره به قصد این ایرلاین برای شکایت از شهروندی که ویدئو را منتشر کرده، گفته است که برخی مسافران با انتشار چنین ویدئوهایی قصد دارند تا در مقصد یا پول بلیت را بگیرند یا «بلیت مابه‌ازا» دریافت کنند.
+30
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در صدر اسلام هم همینطور بود. ۱۵ نفر را سوار یک الاغ میکردند و از مکه به مدینه هجرت میکردند. بعد‌ها که تعداد مسلمین زیاد شد، الاغ‌ها هم افزایش پیدا کردند.
  22
  216
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان

  مردک بی مایه تازه می خوای پول مردم رو هم ندی؟ شما تنها رژیمی در جهان هستید که توی هواپیماش در زمان کرونا مسافر بدون پروتوکل بهداشتی سوار میکنه. تنها رژیمی هستید که مسافر سر پایی در هواپیماش مثل اتوبوس سوار میکنه. تنها رژیمی هستید که از پس رفت هاتون مفتخر هستید و با پر رویی از عقب گرد هاتون به عنوان افتخار حرف میزنید و رجز می خونید. الکی نیست که مداح ها الان کلت کمرشون میبندن و داخل کشور جولان میدن. حکومت مداحان و رجزخوانان.
  10
  181
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  اینرا باید همانجاییکه مثل بز سرت را پایین میندازی میروی رای میدی بگی
  9
  149
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
  ۲۱
  باشه مهندس - اسن، آلمان

  داداش برو بالاح اون وسط خالیه
  4
  49
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  از این حکومت داعشی شیعی امام زمانی هررررر کار ناجور و خارج از عرف و خلاف و غیر انسانی و جنگلی که بگی برمیاد!. خانه از پای و بست ویران است.
  7
  56
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. روایتی هم داریم که ۱۵ شتر را سوار یک الاغ میکردند که بعدها همان شتر ها اسلام را با آغوش گرم پذیرفته و الاغ شدند .
  11
  41
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. متوجه نشدم،در صدر اسلام آیا ۱۵ مسافر را سوار یک الاغ میکردند ،یا ۱۵ الاغ را سوار یک مسافر میکردند؟!؟ البته منظورتان در غزوات(راهزنی سر گردنه) پیغمبر میباشد
  10
  37
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  همانطور که در اسلام سگ(افشا کننده دزد ) نجس است،در ج.ا هم افشا کننده خلافکاران مجرم هستند
  6
  48
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::hassan5 - تهران، ایران::]. تفاوتی نداشت دوست من، آنهایی که داوطلبانه اسلام می آوردند فرقی با الاغ نداشتند!
  5
  27
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::arya_japan - توکیو، ژاپن::]. دقیقاً منظور من هم همین بود، محترم.
  1
  20
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. ببخشید وارد بحث شدم، وای اگر در اسلام یک حرف درست زده باشند اونهم واحد شتر هست که میگن نفر! من فکر میکنم در صدر اسلام ١٥ تا شتر رو سوار یک "نفر" میکردن. البته اونهم شتر به معنای عام کلمه که معنی نفهم میده!
  1
  6
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این تازی ها ایران را با خاک یکسان کردند آخه مگه مینی‌بوس سراپا وایسادن تو راهرو چی بودیم چی شدی چی فکر میکردیم چی شد
  2
  12
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. تا امروز گمان میکردم که وقتی رفیقم از من میپرسد “شتری؟” منظورش اینست که “چطوری؟” و در جواب میگفتم “ الحمدولله، بد نیستم”. نگو درسوخته من را نفهم خطاب میکرده. اینبار که ملاقات کنیم ۱۵ نفر از اقوام را سوارش خواهم کرد. شاید هم هجرت کنیم، اما اول باید بعثت کنیم و وحی به ما فرود آید.
  0
  3
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.