من از اولین بازجو های انقلاب اسلامی بودم

علی‌محمد بشارتی جهرمی سیاست‌مدار ایرانی است که هم‌اکنون به عنوان مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت می‌کند. او وزیر کشور در دولت دوم هاشمی رفسنجانی بود. بشارتی عضو اولین شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نماینده دوره نخست مجلس شورای اسلامی بود.

علی‌محمد بشارتی جهرمی به نقض حقوق بشر، متهم است.

علی محمد بشارتی در تشکیل گروه قنات و شکنجه و آزار مخالفان و دگراندیشان، در ماه‌های اولیه پس از وقوع انقلاب ۱۳۵۷ نقش داشته‌است.
مجموع افرادی که خلخالی اعدام کرد شاید به بیش از شصت نفر هم نرسد
+439
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  اشغال کثیف از مهر. پیشانیت معلومه که راست میگی‌ بی‌ همه چیز انشالا که زنده میمونی ،خر خاکی فقط در یک دهات کوچک ۶۰ نفر میکشت،این احمق فک کرده با دسته کور‌ها طرفه اینقدر احمق که فکر نمیکنه که انهأیکه آن زمان بودن هنوز هستند،
  7
  279
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۶
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  بی شرف دروغگو، لعنت به ذاتتان، همتون مثل همید،یه مثلث از داغ و ننگ رو پیشونیش کاشته،
  5
  264
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  باش، مهم نیست برای مردم. اون رنگ موت برای مردم مهمه، رنگ موهاشون مهمتره. ، البته مشتری رنگ موی چینی. کمتر ایرانی هست که رنگ مو نزنه ، حتی کچل هاش دو طرف بناگوش رو می زنن، از نوک پاتا فرق سر خودشون رو وابسته به چین کردن مردم
  10
  97
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان

  واییییی تصور کنین که با این در یک اطاق تنها باشین! من یکی با سیلیه اول هرچی میدونمو میگم. با سیلیه دوم هرچی رو که اون میخواد بهش میگم. فقط میخوام زود از شر قیافش نجات پیدا کنم.
  6
  103
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۸
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  بیشرم کثافت، به امید روزی که انتقام یک ملت ازتون گرفته بشه، دروغگو دزد جلاد
  7
  147
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
  ۳۵
  eternity - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا

  از بس ظلم و جنایت کرده تو چهره اش میشه مرگ و وحشت رو دید.
  4
  159
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  لعنت بر آن ذات کثیف و ....به چهره پلید و تنفر انگیزت امیدوارم خودت و فرزندان و عزیزانت تمام ظلمهایی را که به ملت بیچاره روا داشتی با تمام وجود و پوست و گوشتشان زجر و درد آنرا تا مرز نابودی احساس کنند.
  4
  111
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بیشتر انهای که در اوایل عنقلاب در سرکوب و کشتوکشتارها مردم ایران دست داشتن و مسئول بودن از اقوام بجا مانده از چنگیزخان مغول بوده اند که متاسفانه همین قوم ادم کش قاطی اقوام ترک ایران شدن خالخالی و همین بشارتی جنایتکار تماما" سر و صورت و شامیلشان همچون مغولاها می باشد.
  6
  83
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  کفتار کثیف
  4
  101
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. تو معلوم نیست با خودت چند چندی یک جا از این کفتارها حمایت میکنی و از مواضع حکومت تبهکار دفاع میکنی و جای دیگر فحش و فضاحت را به اینها میکشی ، موضع خودت را مشخص کن و کمتر به نعل و گاهی به سم بکوب ،برای کاراکتر خودت ارزش قایل باش .
  14
  62
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  موسوی اردبیلی در بازدید از زندان اوین ،متوجه شد که بچه های زیر ده سال مجاهدین کشته شده را در زیر زمین تاریک نمور نگهداری میکند،اردبیلی بگریه افتاد.حالا این مردک الدنگ میگوید من به تهرانی هیچ نگفتم!؟! دروغ میگه مثل سگ،نصیری و بقیه با سر شکسته توی تلویزیون دیده شدند
  4
  63
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  اینها همشون خرابکاران و تروریست هایی بودند که ساواک دستگیرشون میکرد تا جامعه رو به خطر نیاندازند اینها پیش از انقلاب دستشون به خون کسروی، هژیر، رزم آرا ، منصور و خیلی های دیگر آغشته بود، چاره ای نبود و باید ساواک تأسیس میشد وگرنه اینها نسل همه تحصیلکرده ها و روشنفکرها رو از روی ایران برمیداشتند، این همون کسیه که بعد انقلاب یک گروه تشکیل داده بود و مخالفین رو دستگیر میکرد و میبرد تو بیابان و به قتل میرسوند.
  4
  65
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  اینو قبلا یک جایی دیدم یا تو باغ وحش یا تو میمون فروشی
  3
  54
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::Sasan 55 - پاریس، فرانسه::]. مگه من چی گفتم موسیو؟ کدوم کاراکتر؟ چی میگی واسه خودت؟ مگه اینجا صحن مجلس و پارلمانه که هر کس باید موضع مشخصی داشته باشه؟ اینجا یک سایت عمومیه و من هم مثل شما یک شهروندم و هر خبر خوبی را ببینم تحسین میکنم و هر خبر بدی را هم ببینم لعنت میکنم. بعضی وقتها هم دوس دارم شوخی هم میکنم! حالا میخواد بانیه این خبر حکومت ایران باشه یا حکومت ژاپن. اگه این سایت برای جمع مخصوصی درست شده بگید تا ما هم بدونیم و دیگه نیایم. اگه چیزی گفتم که به شما برخورده معذرت میخوام وگرنه نقش مبصر کلاسو بازی نکن لطفا!
  12
  29
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  دیدن چهره کریه این بازجو ، بدترین شکنجه است ، این جانورها از نسل چی هستند ،
  0
  47
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
  ۵۵
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد

  همیشه تلاش کردم که هیچ کسی را از روی ظاهرش قضاوت نکنم. ولی یک سوال همیشه برای من پیش میاید: چرا بین دست اندر کاران جمهوری ملاها یک نفر, حتا یک نفرشان قیافه متعادل ندارد؟ همه شبیه گوریل! به قول قدیمیها شبیه کسی هستند که برای صد تومان آدم خفه میکند! چرا؟ چرا یک آدم نرمال بین اینها نیست؟
  0
  42
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان

  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::]. من دلیل ناراحتی شما از حرف آقای sasan از پاریس را متوجه نشدم ،انتقاد ایشان نسبت به شما کاملاً وارده و حتماً کاربران دیگر هم که کامنتهای شما را خوانده اند حرف ساسان را تأیید میکنند ،بهرحال اگر سوتفاهمی ایجاد شده شما با کامنتهایتان در حمایت از جمهوری اسلامی باعثش شدید .
  4
  26
  یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  [::Afshin51 - کلن، آلمان::]. ای بابا! باشه جناب من دیگه کامنت نمیزارم تا سو تفاهم نشه! شما را به خیر و ما را به سلامت! من نه طرفدار جمهوری اسلامی هستم نه طرفدار ضد جمهوری اسلامی! طرف حق هستم و طرف حق هم خواهم ماند. از صاحب این سایت هم تشکر میکنم که تابحال اجازه دادند هر کسی با هر شیوه تفکری وارد بشه و اظهار نظر کنه. امیدوارم ما ایرانیها روزی تحمل شنیدن هر صدایی را داشته باشیم. نه فقط صداهایی را که فقط دوست داریم بشنویم. کسی که آزادی می جوید زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد .
  21
  4
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۶
  ۶۴
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  [::Aryanboy - آرنیس، آلمان::. هموطن گرامی حکومت اسلامی پس از چهل و دو سال مدیریت معکوس و هول دادن ایران بسمت جنگ و قحطی و خشکسالی و نابودی ،ترویج خرافات و بی اخلاقی و ایجاد چند دستگی و رانت در جامعه و میلیونها جنایت و خیانت و کثافتکاری دیگر و فرستادن اینهمه پیر و جوان بیچاره در کنج سیاه چال و زندان و یا تبعید اجباری یا بظاهر خودخواسته به غربت این حکومت تبهکار هیچ جایی برای دفاع از خود باقی نگذاشته و ما برای حامیان این حکومت قرون وسطایی و افرادی مانند شما چه اینجا نظریاتتان را بنویسید یا ننویسید برایتان وجدانی بیدار و آگاهی و ملحق شدن به مردم و گفتن نه به جمهوری اسلامی را بخاطر آینده این ملت رنجدیده و نسلهای آینده را آرزومندیم .حق تنها یک لبه دارد یا کنار زورگو و ظالم باید باشید و یا یار مظلوم ،
  0
  21
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. این جانوران از ادغام نسل خوک و گراز و کفتار و سوسک سرگین و کروکدیل با مقداری لاشخور هستن. برای همین دیدن این جانوران باعث سو هاضمه، بی میلی به زندگی، افسردگی و اسهال میشه.
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۲
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان
  مردک زباله. خلخالی لجن فقط در اولین روزهای زندگی منحوس انقلاب .....روی بام مدرسه رفاه بیش از ۱۰۰ نفر را اعدام کردند.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.