آسوشیتد پرس: حمله به «ساویز» ضربه‌ای به نمایش قدرت ایران در یمن بود

کشتی «ساویز»العربیه :خبرگزاری آمریکایی«آسوشیتد پرس»، جمعه 9 آوریل 2021، حمله به کشتی ایرانی «ساویز» در دریای سرخ را ضربه‌ای به نمایش قدرت ایران در جنگ یمن، توصیف کرد.

خلاف ادعاهای مقامات ایرانی که میزان خسارت‌های وارده به کشتی «ساویز» را سبک ارزیابی کردند، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتد پرس» امروز جمعه اما آسیب‌های وارده به این کشتی را سنگین توصیف کرده و حمله به این کشتی و خسارت‌های سنگین ناشی‌ از آن را ضربه‌ای به نمایش قدرت ایران در جنگ یمن دانست.

بنا به گزارش این خبرگزاری به نظر می‌رسد حمله به «ساویز» قوی‌ترین ضربه طی «جنگ در سایه» میان اسرائیل و ایران باشد.
کشتی «ساویز» کشتی «ساویز»
کشتی «ساویز» کشتی «ساویز»
کشتی «ساویز» کشتی «ساویز»
کشتی «ساویز» کشتی «ساویز»
کشتی «ساویز» کشتی «ساویز»آسوشیتد پرس با اشاره به این‌که تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای نشان از نشت سوخت از کشتی «ساویز» دارد، گفت که «آسیب وارده به کشتی ساویز، بزرگ است و خسارت ناشی از آن«ضربه‌ای به نمایش قدرت ایران در یمن و دریای سرخ است».

این خبرگزاری گفت که حجم آسیب‌های وارده به کشتی «ساویز» نشان از نیاز آن به یدک‌کشی و انجام تعمیر دارد.

به گزارش رسانه‌ها این حمله، در بدنه کشتی ساویز در زیر آب شکاف ایجاد کرده و آب به درون موتورخانه کشتی نفوذ کرده و با این وجود ایران گفته که ضربه «سبک» بوده است.

بنا به یک منبع نظامی اسرائیلی، این کشور برای مقابله با واکنش احتمالی ایران با استفاده از موشک‌های دریایی یا حملات پهپادی انفجاری، اوضاع در منطقه را زیر نظر دارد.

یک منبع اسرائیلی گفته بود که حمله به کشتی «ساویز» در تلافی حمله ایران به دو کشتی تحت مالکیت شرکت‌های اسرائیلی صورت گرفته است.
+21
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.