دعوای شدید کرباسچی و رهامی در جلسه انتخاباتی اصلاح طلبان / کرباسچی: میترا اُستاد رو تو به ستاد آوردی!

عصر قانون : در جلسه اصلاح طلبان برای تعیین نامزد انتخابات ۱۴۰۰ گفتگو‌ها به مشاجره لفظی میان محسن رهامی و غلامحسین کرباسچی ختم شد.

جزییات آخرین جلسه اصلاح طلبان درباره انتخابات ۱۴۰۰ که با حضور چهره‌هایی همچون عبدالله نوری، غلامحسین کرباسچی، محسن رهامی، احمد حکیمی پور و موسوی لاری برگزار شد، به شرح زیر است.

کرباسچی به محسن رهامی گفت با حرافی ونمی دونم قانون وحقوق، نمیشه ازدولت روحانی دفاع کرد. روحانی عملکرد ندارد، حالا ما یه حرفی در ملاء عام می‌زنیم، مردم را ماست مالی کنیم.

رهامی وسط حرف‌های کرباسچی، بلند صدا زد، اگر به من بسپارید بلد هستم، کار را درست کنم، راه دفاعش را بلدم، باید معکوس عمل کرد.

کرباسچی: معکوس چیه. چیکار کنیم؟

رهامی: باید این‌ها را مشغول کنیم؟ کار ما هم نیست، ما فقط یه سیگنال می‌دیم، جوانتر‌ها خودشون بلدند چیکار کنند؟

کرباسچی با مسخره: کدوم جوون مشتی پیر پاتال دم موت.

حتما بحث رفراندم منظورته.

رهامی: یکیش همینه، چیز‌های دیگه هم هست.

کرباسچی باخنده: برو داداش خدا روزیتو جای دیگه بده، بسه دیگه، مردم تره برای این حرف‌ها خرد نمی‌کنند.

رهامی: این چه جور حرف زدنه، ماشاالله جلسه سرانه، شورای عالی … سیاستگذاریه، مثل [ لاتها] حرف می‌زنیم. بیاییم کارشناسی کنیم، حقوقی، فنی حرف بزنیم.

کرباسچی؛ حالا شما با حقوقت برای آقای نجفی چیکار کردی؟

رهامی: خیلی کار کردم از اعدام رسوندمش به اینجا

کرباسچی: خودت اون مرحوم میترا استاد را آوردی تو ستاد و آشنا کردی رفت توی پاچه‌ی آقای نجفی و آبروی همه را بردی.

اقای اکرمی صدا زد چی شد؟ این چه وضعیه؟ اِه اِاِاِ

آقای رهامی به اقای کرباسچی: آبروی همه را شما در شهرداری و دادگاهت بردی، هرچی خواستم بهت کمک کنم جا نداشت، مجرم شدی رفتی زندان.

آقای عبدالله نوری که بلند شده بود جلو کرباسچی ایستاده بود تا ساکتش کنه، گفت ماشاالله به شما ما برای چی اومدیم اینجا؟ خواهش می‌کنم تمام کنین

کرباسچی: برای همین اقای نوری، آقایِ حقوقدان! چی کردی؟ ایشون رفت زندان

با حرف نمیشه از دولت روحانی دفاع کرد، من گفتم بهترین راه ما، برائت از روحانیه، این توهین به شما بود؟

رهامی:این که شما به جای دفاع یک بار آقای خاتمی را رد می‌کنی ومی گویی کارایی ندارد یک بار هم روحانی را در رسانه ومصاحبه ناکارآمد تعریف می‌کنی این است که درست نیست. بله اخوی.

کرباسچی: من تنها نیستم روحانی را نقد کردم، شما خودت می‌تونید ازعملکرد دولت روحانی دفاع کنی؟ کی از روحانی دفاع می‌کنه همه‌ی این آقایان که اینجا هستند به نحوی از روحانی خودشون را جدا کرده اند این آقای انصاری (غلامرضا)، آقای نعیمی پوراقای کمالی آقای سلامتی خانم کولایی آقای توفیقی همه یه چیزی گفته‌اند مردم به ما می‌خندند از چی دفاع کنیم؟ جدایی به نفع ماست، اصلا زندگی مایه، باروحانی بریم تو چاه؟

آقای موسوی لاری و عبدالله نوری دست کرباسچی و رهامی را گرفتند به داخل آشپزخانه بردند وآن‌ها هم به آشتی وبگو بخند مشغول شدند و روی هم را بوسیدند.

سخنان احمد حکیمی پور درباره‌ برآورد رویکرد کلی اصلاح طلبان در این دوره انتخابات:

بسم الله الرحمن الرحیم. سلام علیکم.من فارغ از آنچه امشب بین آقای رهامی و آقای کرباسچی گذشت، تحلیلی دارم که قبلا ” آماده کرده بودم و الآن هم با وجود این بحث‌ها لزومی در تجدید نظر تحلیل نمی‌بینم، و حاشیه امشب را جدی نمی‌گیرم در تحلیل من هم آقای رهامی وهم آقای کرباسچی هر دو نقش خاص خودشان را دارند که کسی دیگه جایشان را پر نمی‌کند که عرض خواهم کرد.

ما جریان اصلاحات چند وجه داریم که من فقط یاد آور می‌شوم و سریع جمع بندی می‌کنم، [ گویا شام هم اماده س]از دوم خرداد تا حالا ما از آقای عمادالدین باقی در جریانمان داشته ایم تا دکتر ظریف، منظورم را درک می‌فرمایید؟ همین آقای رهامی در دیدارشان با ….. که آقای منتجب نیا هم حضور داشتند، یک استراتژی یا تکنیک یا هرچی که اسمش را بگذاریم، دنبال کردند.

من توضیحات آقای رهامی را هم خوانده ام هم از خودشون شنیدم، بله ایشان در دیدار ….. به سفر‌های استانی خود اشاره کردند که مردم چی می‌گویند وچی می‌خواهند؟

زن‌ها ونمی دانم جوانان چه می‌خواهند؟ من قضیه‌ی همان مصاحبه و رسانه‌ای شدن آن را مهمتر از خود دیدار می‌دانم. [از چند جهت] ۱-از این جهت که اقای رهامی در رسانه ومصاحبه به عنوان لیدری از جریان اصلاحات راجع به این دیدار دنبال چیست؟

- جوانان، زنان

- ودختران

- و اقوام

- وقومیت‌ها …

این‌ها اگر انتخابات رقابتی بشود و هیجانی باشد خیلی جای مانور دارد.

۲- این دو نفر که …… دیدار کردند بالأخره لیدر‌هایی در اصلاح طلبانند.

این کار آن‌ها برای اصلاح طلبان از نوع آقای باقی یا ک و دوستانی که خارج هستند چه توجیهی دارد؟ ما بناست درون نظام باشیم؟

کنار نظام؟

یا حتی بیرونش باشیم و منتقد

یا میخواهیم اپوزیسیون و برانداز؟

ما کدام هستیم؟

آقای رهامی، من شاید نظرشان را قبول داشته باشم یا نه، در این تحلیل تفاوتی ندارد، ایشان گفتند انتساب فتنه حالا چیزی که معروف است (فتنه‌ی ۸۸) به جریان اصلاحات به حیثیت اصلاح طلبان لطمه‌ی جدی زده است.

أقای خاتمی هم در یک صحبتی به من گفتند، «ما بلد نیستیم درست اعتراض کنیم بلانسبت کارهامون بلانسبت خر توخر بود.»

این نظرات خودشان، حرف دارند.

الآن دولت روحانی دولت اصلاحات است این که نمی‌شود نفی کرد کدام وزیر روحانی اصلاح طلب نیست؟ مهندس زنگنه، دکتر ظریف تا وزیر صمت همین طور بیاییم تا دبیرکل بانک مرکزی و کارگزارانش وهمه‌ی کارگزاران این دولت بلااستثناءاصلاح طلبند، من وآقای فراهانی خباز محجوب نشستیم چک کردیم یک مقام مسئول در این دولت روحانی چه یازدهم چه دوازدهم نبود که اصلاح طلب نباشد از معاون اول رئیس جمهور تا وزرا واستانداران و روسای دانشگاه‌های علو پزشکی و وزارت علوم ووهمه.

حالا همین دکتر ظریف ممکنه در این روز‌های آخر کارش به مخالفت بکشد چنانکه نشانه اش پیداست در مصاحبه‌ها ولایو‌های اخیرش ….

اما هنوز چیزی نشده.. راجع به آنچه داریم تحلیل می‌کنیم، وزیر ارتباطات در جلسه‌ی رای اعتماد مجلس گفت افتخارم….. بودن است. من کار به عملکرد و واقعیت قضایا ورفتار‌ها ندارم، بحث من مواضع است.

حالا باید ما یک تعریف از اصلاح طلبی داشته باشیم، ببینیم این جبهه کدام است یا چه دارد؟ من می‌گویم این جبهه همه نوع دارد، ولی باید در درون این جبهه هم را با هر نوع تحمل کنیم ومسالمت آمیز باهم کار کنیم.

همین بحث آقای کرباسچی وآقای رهامی اختلاف دو نوع هم نیست اختلاف دو نظر روبنایی بود وتمام هم شد. دارند با هم در آشپزخانه می‌خورند (خنده‌ی حضار) و می‌گویند ومی خندند.

خوب ما چه باید کنیم آقایان

رهامی، کواکبیان، ظریف، جهانگیری، عارف ووو را داریم.

ما چگونه جامعه را همراه کنیم با این عملکرد دولت آقای روحانی که حمایت کردیم.

برعکس آقای رهامی من مثل بیشتر شما معتقدم ناچاریم از این دولت وعملکردش برائت بجوییم، که البته اقنای جامعه سخت است، اما ممکن هست، یکی اینکه جهانگیری بیشتر روی بی اختیاری اش در دولت مانور بدهد وتکرار کند حتی استعفا بدهد یا آقای ظریف استعفا بدهد، ….

آقای کرباسچی شلوغش کرد حرف آقای رهامی اشاره‌ خوبی داشت

[بحث ِ] رفراندم توسط آقای روحانی هرچند زشت است (خنده حضار)

والا چی را رفراندم بگیریم؟ به قول مردم قیمت پیاز یا مرغ را؟

ولی خارج از این جنبه مضحکه موضوع، رفراندم یک مستمسک خوبی است، نه برای آنکه بگیم براندازی کنیم (خنده‌ی حضار) نه مشغولیتی هست، وقتی اصول گرایان انقلابی وحزب اللهی و روزنامه هایشان دارند راجع به آن که نه و رفراندم خوب است یا نیست و فلان، جواب می‌دهند ودفاع می‌کنند ما فرصت می‌کنیم نفراتمان را معرفی کنیم یا بحثی که آقای رهامی اشاره کرده بودند همان.

بحث زنان

جوانان

آزادی جوانان ودختران و و را مطرح کنیم

دموکراسی

فلان بهمان (خنده بلند حضار)

به قول اون دکتر سلام فعلا خنده بسه بریم سربحثمان. (خنده)

جمع بندی کنم، چون آقای لاری اشاره می‌کنند سفره شام پهن شده.

ما چه اصلاح طلب حزب اللهی (خنده) چه خشن مثل آقای گنجی (خنده) هیچ کس فعلا در ایام انتخابات هم را نزند. جلسه‌ی بعدی باز خدمت آقای موسوی لاری هستیم، اما این بار در ساختمان تجریش ایشان.

به امید خدا، خسته نباشید.
+12
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  بردبار - بندر ماه شهر، ایران

  "به امید خدا ، خسته نباشید . زیاد ......زدیم پاشیم بریم شام حاضره. مردم ایران خیلی وقته که از اصلاح‌طلب و اصولگرا گذر کرده‌اند. وقتش که برسه دیگه رحم و ترحمی بهتون نمیکنن.
  4
  58
  جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  دم شو انتخابات جعلی شد و باز اینا شروع به دعواهای زرگری کردند. برید دیگه این اداها جواب نخواهد داد اینا کلا کارشون در این سالها شده گرم کردن و حمالی کردن و انگار بخشی از قرارداد آزادی اینها از زندان همین بوده که دو ماه قبل شو انتخابات از این کارا بکنند . دقت کنید تقریبا همه کسایی که سال 88 رفتند زندان همین نقش رو در همه شوها بازی میکنند. خیلی هاشون حرفهای قشنگ میزنند و حرف قشنگ با شعار هیچ فرقی نداره چون حرفی که عمل نداره هیچی نیست پس رژیم میزاره حرف مفت بزنند. تاج زاده و کرباسچی و همه اسمهای کارگزاران و اصلاح طلب و میانه طلب همه میدونند هیچ کاره اند ولی دم انتخابات میان یکسری حرفهای قشنگ و آرزوها رو میزنند در حالیکه نتیجه انتخابات برای اینا تقریبا هیچ اهمیتی نداره و هرچی بشه بازم دفعه بعد میان و دوباره حرافی میکنند یعنی انگار مثل معلما و کارمندا که باید در تمام تظاهراتها شرکت کنند و مجلس رو گرم کنند اینا هم باید اینکار رو بکنند وگرنه به دادسرا و اطلاعات فرا خونده میشن.
  6
  24
  جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  اینا دکور داخل ویترین هستند تنها کاره مملکت آقاجان است و آنهم هر کسی را دوست داشته باشد انتخاب می کند یعنی از صندوق که رای داده نشده یهویی میبینی اسم پاسداری پرید بیرون و مردم هم به هیچ شان به چینی ها یاد دادند که اگر جایی در ایران در قرداد گیر افتادید فورا بگید شام حاضره بفرمایید شام خخخخ
  3
  20
  جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.