زن تگزاسی به قتل کودک شش‌ساله‌اش برای دریافت پول بیمه‌ عمر متهم شد

پزشکی قانونی به قتل گواهی داده استایندیپندنت فارسی :یک زن تگزاسی متهم شده است که پسر ۶ ساله خود را با خوراندن یک نوشیدنی مهلک به قتل رسانده است. گفته می‌شود که با آن نوشیدنی، کودک چند روز قبل از مرگ دچار توهمات وحشتناک شده بود.

دادستان‌ها می‌گویند اشلی مارکس حدود یک ماه قبل از مرگ پسرش، جیسون سانچز-مارکس، دو بیمه‌ عمر خریداری کرده بود. پزشک قانونی به قتل گواهی داده است.

خانم مارکس به قتل عمد متهم شده است که در صورت اثبات جرم، با حداکثر مجازات اعدام روبه‌رو است. او روز دوشنبه گذشته در دادگاهی در هیوستون حاضر شد و حکم قاضی برای سپردن مبلغ وثیقه ۷۵۰ هزار دلاری به وی اعلام شد. طبق گزارش رسانه‌های محلی، یکی دیگر از شرایط وثیقه او این است که نباید با افراد زیر ۱۷ سال تماس و ارتباطی داشته باشد.

اسناد ارائه‌شده توسط دفتر دادستان منطقه هریس حاکی از آن است که خانم مارکس قبل از مرگ فرزندش دو بیمه‌ عمر به ارزش ۵۰ هزار دلار خریداری کرده بود. در هر دو بیمه‌‌، تنها ذینفع خانم مارکس است.

پلیس گفته است که خانم مارکس نخست اطلاع از وجود آن بیمه‌نامه‌ها را انکار کرد و گفت که وقتی او آن بیمه‌نامه‌ها را امضا کرده، فکر می‌کرده که برای کار دیگری است. پلیس گفت که سو‌ءظن‌ها هنگامی مطرح شد که مشخص شد خانم مارکس خود دارای گواهینامه فروش بیمه‌نامه است.

طبق سوابق دادگاه، کالبدشکافی پس از پیدا کردن مقادییر سم مت‌آمفتامین و کوکائین و انواع مختلف آنتی‌هیستامین بدون نسخه پزشک، مرگ پسر او را قتل اعلام کرد.

پدربزرگ این پسر به پلیس هیوستون گفت که پس از آن که خانم مارکس به پسرش دارو داد، پسر دچار توهم شد و «فکر می‌کرد که روی لباسش پر از حشره است». بر اساس اسناد دادگاه، نوه او «از توهماتش دچار وحشت شده بود.»

پدربزرگ مقتول، آدام مارکس، به پلیس گفت که بعد از آن که به دخترش گفت پسرش پس از مصرف دارو دچار توهم شده است، وی به او گفت که به پسرش داروی بیشتر بدهد. او به پلیس گفت که از  حرف دخترش پیروی نکرده است. در هنگام حادثه، مقتول و خواهرش با پدربزرگشان زندگی می‌کردند.

پدربزرگ همچنین به پلیس گفت که دخترش چند ساعت قبل از مرگ به پسرش داروی بیشتری به نام نیکویل داد. طبق گفته سازنده این دارو، نیکویل نباید به کودکان زیر ۱۲ سال داده شود.

دادگاه تصمیم گرفته است که شواهد این پرونده را در ۱۶ آوریل بشنود.
+3
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.