رهبر اخوان‌المسلمین مصر به حبس ابد محکوم شد

دویچه وله :دادگاه قاهره محمود عزت، رهبر اخوان‌المسلمین مصر را به اتهام "تروریسم" به حبس ابد محکوم کرد. نهادهای حقوق بشری می‌گویند هزاران نفر در مصر به اتهام مشارکت در تظاهرات یا وابستگی به اخوان‌‌المسلمین در زندان‌ها به سر می‌برند.

خبرگزاری دولتی "منا" مصر گزارش داد دادگاهی در قاهره محمود عزت را به اتهام "تروریسم" مقصر شناخته و به حبس ابد محکوم کرده است.

قضات دادگاه جزایی قاهره محمود عزت ۷۶ ساله را در اتهام دامن‌زدن خشونت‌های مرگبار و مسلحانه در سال ۲۰۱۳ مقصر دانسته‌اند. فعالیت اخوان‌المسلمین در مصر، بعد از سقوط دولت محمد مرسی و ناآرامی‌های خونین، ممنوع اعلام شده است.

محمود عزت مدت‌ها مخفی بود تا اینکه سال گذشته در قاهره دستگیر شد. او قبلا نیز دو بار به صورت غیابی به اعدام محکوم شده بود. رهبر اخوان‌المسلیمین پس از دستگیری مجددا محاکمه شده است.

سازمان‌های حقوق بشری بارها به روند رسیدگی به پرونده‌های زندانیان سیاسی در مصر اعتراض کرده‌اند. آنها انتقاد می‌کنند که متهمان به وکیل دسترسی نداشته‌اند و اتهام‌هایشان غالبا ساختگی و مبتنی بر انگیزه‌های سیاسی است.

محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر در ژوئن ۲۰۱۹ در هنگام حضور در دادگاه از حال رفت و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر از زمان سرنگونی مرسی و به دست گرفتن قدرت، رویه سرسختانه‌ای علیه مخالفان و منتقدان دولت در پیش گرفته است. هزاران نفر در مصر به اتهام وابستگی به اخوان‌‌المسلمین در زندان‌ها به سر می‌برند.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  مصر هم با اعدام افراد حتی در رده رئیس تروریستها با احتیاط برخورد کرده و حبس ابد داده است.متاسفانه در ایران خیلی از باصطلاح روشنفکران هنوز هم فکر میکنند که با اعدام خلافکار جامعه درست میشود
  1
  1
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
  ۵۶
  farokhzad - کنت، انگلستان
  اینها بنی صدر خائن نداشتن و ارتش مذهبیون رو خلع صلاح کرده برید داستان کودتای نوژه توسط دلاوران نیروی هوای که ١١٢ بودن رو بخوانید این بیشرف بنی صدر با دوق تعریف از خیانت اش به ملت ایران میکنه ! یادشان گرامی شرم بر عنقلابیون ٥٧ دکتر مهندس های بیشرف
  1
  2
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.