در حمله اسرائیل به انبار تسلیحات در سوریه نیروهای وابسته به ایران کشته شدند

عکس تزئینی استدویچه وله :دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن سه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در حمله اسرائیل به یک انبار اسلحه و مهمات در نزدیکی دمشق خبر داد. سانا، خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، در این حمله چهار سرباز کشته شدند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن اعلام کرد، حملات شبانه اسرائیل به مواضع رژیم سوریه در حومه دمشق سه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را به کشتن داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حملات در نزدیکی پایتخت سوریه "یک انبار اسلحه که احتمالا مورد استفاده شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان" و سایر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران بود را هدف قرار داده است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفته است که نمی‌تواند هویت سه شبه‌‌نظامی کشته‌شده را تعیین کند اما همه آن‌ها غیرسوری بوده‌اند.

خبرگزاری رسمی سوری سانا این حملات را تأیید کرده و در عین  حال از کشته شدن ۴ سرباز خبر داده است.

سانا با استناد به اظهارات یک منبع نظامی گفت: «حدود ساعت ۱۲ و ۵۶ دقیقه [شب گذشته] ارتش اسرائیل از سمت لبنان به مواضعی در حوالی دمشق حمله موشکی کرد.»

سانا افزود: «دفاع هوایی ما تجاوز را رهگیری و اکثر موشک‌ها را منهدم کرد.» به گفته این خبرگزاری، این حملات "خسارات مادی" نیز به بار آورده است. سانا جزئیات بیش‌تری از اهداف این حملات به دست نداده است.

اما العربیه اعلام کرده که در این عملیات "تعدادی از مواضع، از جمله زاغه‌های اسلحه و مهمات متعلق به نیروهای سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران در حومه دمشق" منهدم شده است.

به گزارش میدل ایست نیوز، منابع محلی به "العربی الجدید" گفتند که این حملات هشتمین حمله اسرائیل از آغاز سال میلادی جدید به مواضع نظامی در غرب و جنوب دمشق بود. این منابع احتمال دادند که شمار مجروحان بالا باشد و علت آن نیز صدای خودروهای اورژانس  بود که ظاهرا در حال انتقال مجروحان بودند.

به گفته این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، حمله اسرائیل به غرب دمشق در اطراف "ضاحیه قدسیا" و انبار "صحاری" در جاده "الدیماس" متمرکز بود. این حمله همچنین مرکز پژوهش‌های علمی در "جمرایا" و پایگاه نظامی در اطراف لشکر یکم در منطقه "الکسوة" در جنوب دمشق را نیز هدف قرار داد.

میدل ایست نیوز همچنین می‌‌نویسد، یک روزنامه‌نگار مقیم "ضاحیه قدسیا" در گفت‌وگو با "العربی الجدید" این حمله را در قیاس با دفعات قبل "بسیار وحشتناک" خوانده است.

اسرائیل از شروع جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ بارها به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، حزب‌الله لبنان و نیروهای بشار اسد در سوریه حمله کرده است.

اسرائیل به ندرت مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته اما ارتش این کشور اعلام کرده که در سال گذشته ۵۰ حمله به اهدافی در سوریه انجام داده است.
+24
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.