همسر جنگجوی کشته‌شده داعش پس از کشف حجاب سودای بازگشت به فرانسه دارد

یورونیوز :امیلی کونیگ، زن ۳۶ ساله در سال ۲۰۱۲ میلادی یکی از اولین اتباع فرانسوی بود که برای شرکت در جنگ سوریه به گروه داعش پیوست.

او اکنون در یک اردوگاه نگهداری از افراد مرتبط با گروه داعش در سوریه زندگی می کند. این زن فرانسوی زمانی در ویدئوهای تبلیغاتی گروه داعش با حجاب و در حال تمرین نظامی دیده می شد اما حالا کشف حجاب کرده است و از آرزوی بازگشت به فرانسه سخن می گوید.

شوهر امیلی کونیگ یکی از جنگجویان داعش بود که در جریان جنگ سوریه کشته شد. او از طریق ارتباط اینترنتی با همسرش آشنا شد و سپس به سوریه رفت. امیلی کونیگ که پنج فرزند دارد ماه ژانویه سه فرزندش را از اردوگاه نگهداری از افراد مرتبط با داعش در شمال شرق سوریه به فرانسه فرستاد.

نام امیلی کونیگ همچنان در فهرست سیاه سازمان ملل متحد و ایالات متحد آمریکا به دلیل گرایش به افراط گرایی اسلامی به چشم می خورد. نیروهای کرد سوریه او را اواخر سال ۲۰۱۷ در استان حسکه بازداشت کردند.

امیلی کونیگ می گوید قصد دارد به فرانسه بازگردد تا با «تصحیح» اشتباهاتش زندگی جدیدی را آغاز کند. این در حالی است که دولت فرانسه اغلب از پذیرش آن دسته از اتباع خود که به داعش پیوسته بودند خودداری می کند. امیلی کونیگ حتی در صورت موافقت دولت فرانسه با بازگشتش احتمالا تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

تخمین زده می شود که هزاران اتباع خارجی در بازداشت نیروهای کرد سوریه قرار دارند. یکی از مسئولان اردوگاهی که امیلی کونیگ اکنون در آن زندگی می کند بر این باور است که شماری از زنان در این اردوگاه برای مجاب کردن دولت های کشورشان به پذیرش آنها دست به کشف حجاب زده اند.

این مسئول اردوگاه معتقد است که تعداد معدودی از این زنان واقعا از گذشته خود «نادم» هستند. با این حال امیلی کونیگ می گوید آرزویش دیدار دوباره فرزندانش و نشستن پشت یک میز با هر پنج فرزندش است.
+11
رأی دهید
-134

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  تعداد زیادی از مردم بی گناه رو به قتل رساندند و حالا ادعای ندامت میکنند و به اروپا بر میگردند و به دیگران کافر میگوند.این اشخاص کلا برای جامعه مضر هستن.توبه گرگ مرگ است.
  2
  201
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
  ۵۰
  Botol - آلمان، آلمان

  این جنگجوی داعشی کی وقت میکرده پنج تا بچه درست کنه.ما در آزادی خرمشهر وقت نمیکردیم سرمون رو بخارونیم.
  2
  165
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  ۳۳
  dannni - سوئد، سوئد

  خدا میدونه چند نفر رو سر بریده و الان اگر آمد چه تو سرش داره شاید تا چند نفر دگه رو به کشتن نده ول کن نیست
  0
  163
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  ۵۵
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  اینها هم از شیعیان راه تغیه را یاد گرفتند
  14
  105
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  اینا باید حبس ابد بدون بخشش و آزادی نگهداری بشوند مثل بادر ماینهوف بخورند و بچرند
  3
  91
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  خیلی از داعشی ها برای رد گم کردن در ساک دستی خودشان بطری مشروب میگذاشتند.بعید نیست که کشف حجاب این فرد هم ظاهری بوده و اهداف پلیدی داشته باشد.در هر صورت این افراد باید بطور مداوم تحت نظر باشند
  4
  100
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  پس از عملیاتهای استشهادی بسیجیان در جنگ که برای اولین بار در تاریخ جنگهای گرم همچین کاری صورت می گرفت که نمونه بارز آن حسین فهمیده و عبور خط شکنان از روی میدان مین در جنگ ایران و عراق بود ،غرب با سرمایه گزاری گسترده در تلاش برای شناخت این پدیده استشهادی بود که در این راستا بزرگترین جاسوس قرن یعنی رابرت بایر که سریال ۲۴ را هم از روی زندگی این شخص ساختند ،به ایران آمد و به منزل حسین فهمیده رفت و با خانواده ایشان مصاحبه کرد و در همان مصاحبه به انگلیسی و خیلی آرام رو به دوربین میگه : این همانی است که ما رو بیچاره کرد .تقریبا بعد از ۱۵ سال توسط تفکر وهابی و با کمک گرفتن از سرویسهای جاسوسی این عمل استشهادی را مهندسی معکوس کردند و به عنوان انتحاری به دنیا معرفی کردند هدف ۱،جلوگیری از رشد گرایشات اسلامی مردم اروپا ۲،بد جلوه دادن اسلام در راستای اهداف اسرائیل که سرکوب و کشتار فلسطینیان را که اتفاقا مسلمان هم بودند ،کشتار تروریستهای افراطی در جهان نشان دهند ۳،آسیب زدن یه زیرساختهای کشورهای هم سو با ایران و به اصطلاح محور مقاومت مثل سوریه و لبنان ۴،توجیح حضور سربازان اشغالگر آمریکائی در غرب آسیا
  97
  16
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  این گریه ها و این اداها رو اون موقع زن و بچه های مردم رو داعش سلاخی میکرد کجا بود؟ اونا آدم نیستند ؟سربریدن و سلاخی کردن مردم یادش نیست؟به نظرم این آدم داره مظلوم نمایی میکنه و اینم یکی از تکنیک های طالبان و داعش و القاعده هستش که وقتی دستگیر میشوند مثل موش و مظلم و خودشون رو بدبخت نشون میدن ولی همینکه آزاد میشن ادعای خدایی میکنند و هیچکس از ظلم و خشونت بنام خدای آنها در امان نیست. به هیچ عنوان نباید بازگردانده بشوند و همون انتخابی که کرده باید ادامه بده و تقاص خونهای به ناحق یعنی همین.
  1
  56
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  قشنگ سرهاشو بریده؛هوری وار حال و حول و عبادت و جنگ از روبروش رو انجام داده بعد که دیده دیگه نون در نمیاد یاد فرنگ و سرزمین کفار کردن که یه تجدید قوا بکنن که آماده بشن برا جنگ از پشت که سخت تره!!. "بار الاها"لطفا ما رو به راه راست اینا هدایت نفرما!؛ما رو تو سرزمین کفر و شرکمون تنها بذار؛آمیییننننن!
  0
  28
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
  ۴۶
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. اخه بیسوادی و بی اطلاعی تو از این چرندی که نوشتی رابرت باور بزرگترین جاسوس قرن سریال ۲۴ به دیدن خانواده حسین نفهم اومده بود ایران، اولا اون اسمش نه رابرت بایر بلکه جک بایر بود ،دوما جک باور در حقیقت اسمش کیفر ساترلند و پسر دانلد ساتر لند است، سوما سریال ۲۴ مثل داستان امام خیالی زمان و ویلای امام خیالی زممان در فاضلاب جمکران است و داستان حسین نفهم هم به اندازه کره سیکی مثل خمینی امام بشه و بعد ملت اونو در ماه ببینند یا امامهای زمانی که تو جبهه ها یهو با اسب ظاهر میشدند که یا گیرعراقیها می افتادند یا خوراک توپخانه انها میشدند هم راست بود. اخه تو بیش داستانهایی که تو خمره شنیدی چی از دنیا و دوربرت میدونی که این خزعبلات میبافی. برو به جان اخوندها دعا کن لکه اگر نبودند الان در کوره دهات افغانستان یا یمن یا پاکستان ی عراق ..... نه با پول ملت ایران کانادا پز بدی
  0
  1
  جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.