ادعای سرقت برای تسویه حساب مالی

نهم اسفندماه ‌سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت از کارگاه تولیدی پوشاک با شکایت یکی از شهروندان در کلانتری 128 تهران‌نو تشکیل و با دستور قضائی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

پیرامون موضوع از شاکی پرونده تحقیق به‌عمل آمد. او به مأموران گفت: «دارای کارگاه تولید پوشاک هستم. دو نفر به نام‌های امیر و نسرین به‌عنوان خیاط و کارگر چرخکار در کارگاه و مجموعه مشغول به کار و فعالیت شدند. در طول مدت حضور نسرین، پدرش به اسم کامران چندین مرتبه به کارگاه تردد داشت. علت را از دخترش جویا شدم. او گفت که پدرش برای سرکشی به وی به محل کارگاه مراجعه کرده است. تا اینکه روز دهم دی‌ماه به دلیل اثاث‌کشی خانه‌ام در محل کار خود حضور نداشتم. فردای آن روز با مراجعه به کارگاه متوجه شدم مقادیر زیادی پوشاک و پارچه به ارزش تقریبی 160‌میلیون تومان کسر و به سرقت رفته است. موضوع را با کارگران خود در میان گذاشتم ولی درخصوص موضوع و خروج اموال اظهار بی‌اطلاعی کردند.

کارگران تولیدی پوشاک اظهار بی‌اطلاعی از سرقت اموال تولیدی می‌کردند. در ادامه از پدر نسرین به نام کامران تحقیق شد که او نیز اظهار بی‌اطلاعی از سرقت کارگاه کرد.

کامران در ادامه تحقیقات پلیسی گفت: «چندی قبل مبلغ 90‌میلیون تومان پول نقد را بابت شراکت در اختیار شاکی پرونده قرار دادم. به دلیل اعتمادی که بین طرفین وجود داشت قراردادی تنظیم نشد. تنها یک چک بابت ضمانت از او دریافت کردم. قرار شد که از پول پرداختی، پارچه خریداری شود، پس از تبدیل به البسه، سود حاصل از فروش پوشاک بین‌مان تقسیم شود. ولی پس از مدتی متوجه شدم بخشی از پول بابت خرید پارچه مورد استفاده قرار گرفته و بقیه پول را خود شاکی مورد استفاده شخصی‌اش قرار داده است.»
راز شکایت دروغین
شواهد و قرائن به‌دست آمده نیز نشان می‌داد بین شاکی و پدر نسرین اختلاف مالی وجود دارد. کامران نیز چک شاکی را برگشت زده است. اموال با اطلاع خود شاکی از کارگاه خارج و به محل امنی در خانه خود برای فروش انتقال داده شد که اظهارات شهود نیز موید همین موضوع است.

کارآگاهان با بررسی، پیگیری و جمع‌بندی دلایل و مدارک موجود متوجه شدند شکایت شاکی کذب است. در ادامه مأموران به محل دپوی اموال مسروقه رفتند. بنابراین همه اموال مورد ادعای شاکی شامل تعداد 9 طاقه انواع پارچه، تعداد 10 کیسه انواع لباس‌های مردانه کشف شد. همچنین این اموال به پایگاه منتقل و برابر صورتجلسه تنظیمی به شاکی بازگردانده شد.

سرهنگ کارآگاه «علی کنجوریان» رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: «با توجه به موضوع مطروحه و اینکه موضوع صرفا اختلاف حساب بوده نهایتا طرفین با یکدیگر مصالحه و نسبت به جلب رضایت همدیگر اقدام کردند. درنهایت نتایج اقدامات و تحقیقات صورت گرفته به دادسرا گزارش و ارسال شد.»
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.