ایران «۱۸۵ تبعه پاکستان» را از خاک خود اخراج کرد

 مرز ایران و پاکستان در تفتانمنابع رسمی پاکستانی خبر دادند که ایران روز یکشنبه، ۱۸۵ پاکستانی دیگر را از خاک خود اخراج کرده و تحویل نیروی انتظامی پاکستان داده‌ است.

بنا به گزارش رسانه‌های پاکستان، گروهی از این افراد در تلاش برای رسیدن به ترکیه و اروپا به طور غیرقانونی وارد خاک ایران شده بودند و تعدادی دیگر نیز به صورت روزمزد در ایران کار می‌کردند.

یک مقام نیروی انتظامی پاکستان روز دوشنبه ۱۶ فروردین به روزنامه پاکستانی «داون» گفت این افراد که توسط اداره راهداری تفتان تحویل پلیس پاکستان شده‌اند، به دلیل نداشتن مدارک معتبر سفر، در مناطق مختلف ایران دستگیر شده‌اند.

روزنامه «داون» همچنین خبر داده که روز یکشنبه در جاده تفتان ایران به کویته پاکستان، بر اثر برخورد یک دستگاه وانت‌بار پر از بنزین با یک دستگاه تریلی که از جهت مخالف می‌آمد، هر دو خودرو آتش گرفته و سه نفر در این حادثه جان باختند.

مسئله حمل‌ونقل غیرقانونی سوخت از ایران به پاکستان از معضلات اقتصادی و اجتماعی نواحی مرزی دو کشور است.

در هفته‌های اخیر به دنبال شلیک مأموران سپاه پاسداران به تعدادی سوخت‌بر، ناآرامی‌هایی در بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه شهر سراوان ایجاد و موجب درگیری‌هایی در این مناطق شد.
+29
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  چه خبر خوبی چون این ..... همه جا را به گند میزنند و آدم بشو نیستند ۳ دهه زندگی در اروپا اینو به من ثابت کرد
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
  ۳۱
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس::] همه دنیا بوی گند دارند . فقط ما خوبیم. زرشک. وضعیت کلی گابن از ایران بهتره و فرهنگ اجتماعی و رعایت حقوق فردی سنگالیها (حداقل همکارانی که میشناسم) از ما بالاتر، نه فرهنگ و شعور اجتماعی ژاپن داریم نه پیشرفت علمی آلمان نه سطح زندگی امارات و قطر و سوئد نه قدرت نظامی آمریکا و روسیه نه اقتصاد سوئیس و لوکزامبورگ و کویت اما ادعامون لایه اوزون سوراخ کرده. الحق که خدا می‌شناخت بعضی ملل را که بهشون هیچی نداده.
  7
  4
  ‌چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.