نگرانی ظریف نسبت به جان خود و خانواده اش و احتمال پناهنده شدن آنها به کشوری خارجی

رادیو پیام اسرائیل :در محافل خبری تهران این گمان قوت گرفته که محمد جواد ظریف به شدت بیم دارد که کوتاه مدتی پس از انتخابات ریاست جمهوری و پایان دوران خدمت حسن روحانی، عوامل تندرو رژیم که به احتمال زیاد دولت آینده را به دست خواهند گرفت و قدرت بیشتری بدست خواهند آورد، در صدد نابود ساختن او از صحنه سیاسی برآیند تا همانند محمود احمدی نژاد او را خاموش کنند.
 
به گفته این محافل، که خود را از آشنایان نزدیک ظریف معرفی می کنند، او بیم دارد که انتقام جویی تندروها از او، به کنار گذاشتن وی از صحنه سیاسی رژیم محدود نشود، بلکه در صدد بازداشت و محاکمه او برآیند تا فشار بیشتری بر جناحی که "اصلاح طلب" و یا "میانه رو" توصیف گردیده،آورده و درس عبرت بیاموزد و صدای خود را خاموش کند.
 
این محافل به رادیو پیام اسرائیل گفتند که ظریف اخیرا به شماری از نزدیکان خود گفته است که زندگی سختی دارد و از جانب تندروهای رژیم به او هشدارهای نگران کننده ای داده شده است.
 
ظریف بیم دارد که در پایان دوران ماموریتش، او را به جاسوسی و یا تماس با دشمنان اسلام و حکومت متهم سازند. چنین اتهامی جان او را شدیدا به خطر می اندازد.
 
ظریف در سال های خدمت خود در مقام وزیر امور خارجه، و برحسب وظیفه خود، با شماری از سیاستمداران آمریکایی و از جمله جان کری وزیر خارجه دولت پرزیدنت اوباما، تماس ها و مذاکرات زیادی داشته که موجب خشم تندروهای رژیم قرار گرفته است.
 
یک منبع خبری گفته است که ظریف در سفرهای خود به خارج، با احتیاط و پرده پوشی بسیار، احتمال اقامت در یکی از کشورهای خارجی را مورد بررسی قرار داده است. دو کشوری که مورد توجه او قرار دارد ایالات متحده و کانادا می باشد. ولی بعید است که آن کشورها حاضر به پذیرش ظریف و خانواده او باشند.
 
سه سال پیش ظریف مورد حملات شدید تندروهای رژیم قرار گرفت و ناچار شد سیاست خود را ۱۸۰ درجه تغییر دهد و از یک دیپلمات میانه رو، به یک عامل تندرو مبدل شود و به دفاع از سیاست های خامنه ای بپردازد و نقش "ماله کش" را برای توجیه سیاست های شخص خامنه ای و جناح اصولگرا را ایفا کند. ولی جناح تندرو به او هشدار داده که اگر با تجدید تماس ها با آمریکا بر سر برجام، در صدد برآید پیشنهادهای آشتی جویانه را برای پیشبرد گفتگوها با ایالات متحده مطرح سازد، جانش به خطر خواهد افتاد و از این رو ممکن است قصد مهاجرت داشته باشد.
 
بی تردید، مقاله اساسی امروز روزنامه کیهان (دوشنبه) نیز ممکن است بر شدت نگرانی ظریف بیافزاید. حسین شریعتمداری در مقاله خود خواستار محاکمه و مجازات حسن روحانی گردیده که به چه اجازه ای پیشنهاد انجام رفراندوم مطرح ساخته است.
+635
رأی دهید
-146

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان

  بعید نیست کانادا بهش اقامت بده. فقط کافیه چند میلیارد دلار پول مردمو بدزده ببره بده به کانادا. اونام براش کنار خونه خاوری یه خونه میسازن، اسم خودشم عوض میکنند میزارن (گوات شریف)
  12
  355
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  خبر بسیار خوشحال کننده ای برای این وطن فروش ظریف ماله کش اعظم بود و همراه با کلیه افراد ملت امیدواریم درخواست وی جهت پناهندگی به یک کشور خارجی البته همراه با کلیه دیگر مسئولین جمهوری اسلامی و بسیازی از حامیانشان به حقیقت بپیوندد ! نه به جمهوری اسلامی!
  15
  211
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  فرقی نداره ظریف و یا حداد، اونها خونخواران و تحمل خودی را هم ندارند،
  8
  124
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
  ۳۱
  WhySoSerious - استکهلم، سوئد

  عجب طویله یی شده اونجا. یه عمر دشمنی می‌کنن از اون داخل با این کشورها بعدش هم فرار می‌کنن به میان به همین کشورها پناهنده میشن. پس چرا حداقل روسیه، سوما لی یا چین نمیرین
  5
  131
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  وزیر نیست، تکتوکرات هست یعنی هر چه از بالا بگن باید اجرا کنه، ما این عناوین رو برداشتیم اینها مال روسو است که استقلال قوا رو ابداع کردامااینها هیچکدام مستقل نیستن بلکه بله قربانگوی آقا هستن، مردم هم همینطور ما صاحب ماشین خارجی شدیم حتی شهروند خارجی شدیم اما به تقلید ،نه اینکه استقلال داشته باشیم دیدیم بقیه می رن دنبال بورس و سکه و ویلای ترکیه و اقامت خارج پس ما هم به تقلید از آنها.
  15
  45
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  همه اینها اجنبی و ضدایران و ایرانی هستن، یه عدشون عاشق غرب هستش مثل این ظریف و روحانی و اسهال طلبا، یه عده شون هم فرزند نامشروع کمونیست ها و روسیه هستن، مثل خامنه ای و ولایتی و یه عده اشون هم تازی زاده و عراقی عربستانی هستن مثل لاریجانی ها و خاتمی ها و علم القدقدی ها..ایرانی اصیلی تو رژیم سرتاپا نامشروع جمهوری اسلامی اصلا وجود نداره..
  7
  120
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  چه جائی بهتر از کانادا که حیاط خلوت دزدان حکومتی و جنایتکاران رژیم اسلامیست. واقعا شرم آوره که پس از انجام اینهمه خیانت و جنایت به خارج از کشور بگریزند و موفق به دریافت اجازه اقامت و یا پناهندگی بشوند و با پول دزدیده شده از ملت بینوای ما تا آخر عمر آنجا عیاشی کنند و سر سالم به گور ببرند. امثال ظریف بواسطه خیانت به ایران و ملت ایران باید محاکمه و مجازات شوند. این جانوران ریشو حق حیات نباید داشته باشند.
  5
  79
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هه هه! میگه تندروها میگن این ماله کش جاسوس دشمنان اسلام هست. بابا اسلام کیلو چنده. توی تا کشور اسلامی همه توی قعر جدول فقر مردم قرار دارن در حالیکه حاکمان اونها جزو ثروتمندترین ادمها هستن. خودتون معادله رو حل کنید
  4
  61
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  همه مسئولان نظام اسلامی باید مشابه سران نازی تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته و در دادگاه های مشابه نورنبرگ محاکمه شوند
  3
  47
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۱
  ۳۴
  حسام الدین ناشتا - ایران، ایران

  ظریف کثافت ماله کش. تو تهوع آوری. رژیمی که سالیان دراز برای آن ماله کشیدی و قلم فرسودی و افسار پاره کردی، اکنون زمانش فرارسیده که مثل یک دستمال کثیف تورا به سطل زباله پرت کند. اگر با تو چنین می کنند، ببین با مردم عادی چه ها کرده و می کنند! بهتر نبود که شما از خر دجال پیاده می شدید و اینمقدار خائن و پشت به مردم نمی بودید؟ سالها در جهت شهوات سیاسی علی خامنه ای دستمال به دست داشتی و اکنون هم ملت از تو منتفر هست و هم نظام به خونت تشنه است. باشد تا تو عبرتی باشی برای مزدوران، که قبل از دریافت پول مزدوری تفکر کنند و شاید دست از حمایت از رژیم اشغالگر بکشند. بی آبروی تمام دنیا هستی. در اروپا و کانادا هم خانوادگان داغدار پرواز 752 تو را راحت نخواهند گذاشت و با زجر و درد وصف ناشدنی خواهی مرد و از یادها خوای رفت. با خفت وخواری، همانطور که رژیم اسلامی و خامنه ای و خمینی ها ملعون تمام تاریخ و جغرافیا و نسل های این کشور به اصطلاح سوخته شدند.
  3
  42
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  ظریف و امثال ظریف مثل کفر ابلیس معروفند. این جماعت بعد از فروپاشی حکومت جهل و فساد هیچ جای دنیا را ندارند که مخفی شوند. حتی دونپایه ترین ماموران حکومت هم پرونده ای دارند که تشکیل شده وهر روز جزئیات بیشتری به آنها اضافه میشه. برای مثال دستگیری ومحاکمه حمید نوری که به زودی در سوئد شروع میشه. محاکمه این خائنین یکی از بزرگترین محاکمه های تاریخ بشری خواهد شد, خیلی بزرگتر از دادگاه نورنبرگ که سران نازی را محاکمه کرد.
  4
  37
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  ۴۲
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  به این بهانه می خواهند ظریف را از عواقب ایران فروشی به چین و ترکیه از دست مردمی که از کل نظام متنفرند محافظت کنند. اساسا باور به دوجناحی بودن رژیم، بلاهتی بیش نیست.
  2
  30
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  هرجا رفت باید پیداش کرد
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.