جوان بریتانیایی که پس از مرگ مغزی دوباره زنده شد

العربیه :یک جوان بریتانیایی که در اثر حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، پیش از اهدای اعضای بدنش جان دوباره‌ای گرفت و فعالیت مغزی خود را از سر گرفت.

«لوئیس رابرتز» جوان 18 ساله بریتانیایی پس از یک حادثه تصادف هولناک در وضعیتی خطرناک به بیمارستانی منتقل شد، پزشکان پس از معاینه دقیق او متوجه شدند که مغز او کاملا از کار افتاده است. به همین دلیل مجوز مرگ او را صادر کردند.

پس از اعلام خبر مرگ این جوان از سوی پزشکان بیمارستان، خانواده این جوان در حال آماده سازی برای خاکسپاری و اهدای اعضای بدنش طبق وصیتنامه او بودند که ناگهان مغز او دوباره فعال شد به طوری که پزشکان نتوانستند برای این حادثه تفسیر یا پاسخی بدهند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «سان»، لوئیس در یک حادثه رانندگی هولناک به شدت مجروح شده بود. او پس از حادثه با آمبولانس هوایی به بیمارستان دانشگاه «رویال استوک» انتقال داده شد. لوئیس پس از 4 روز بستری در بیمارستان، به طور مغزی درگذشت و پزشکان نیز پس از معاینه دقیق گزارش فوت او را به خانواده‌اش ابلاغ کردند.
والدین او نیز برای طی کردن مراحل پس از مرگ فرزندشان آماده شده و موافقت کردند که اعضای بدن او را به 7 نفر محتاج عضو اهدا کنند، بنابراین بیمارستان دستگاه‌هایی را به بدن این جوان بست تا اعضای بدنش را تا مرحله اهداء آنها به دیگران زنده نگه دارند اما «لوئیس» همه پزشکان را غافلگیر کرد و قبل از آغاز عمل جراحی برای برداشتن اعضای بدنش، روح به جسم او دمیده شد و نفس کشیدن را آغاز کرد. پزشکان این اتفاق را یک معجزه توصیف کردند، زیرا مغز این جوان کاملا از کار افتاده بود و زنده ماندن او غیرممکن بود.
+298
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  باید ببینی مرگ مغزی رو با ۴ تا دستگاه اعلام کنه، وگرنه یه سی تی اسکن کافی نیست. سی تی شرط لازمه، نه کافی. چون از این موردها زیادکه سی تی اسکن گفته مرگ مغزی ، اما طرف زنده شده بعد از کما.
  10
  25
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هیچ مرده ای تاکنون بعد از مرگ زنده نشده است. اگر خبر شامورتی بازی مذهبی ها نباشد علائم مختصر حیات در او موجود و کاملا نمرده بود.
  9
  12
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  من همیشه با پایان دادن به زندگی فردی که در کماس برای اعطای اعضا مخالفم. یکی از دلیلهاش هم همینه. اجزای بدن موجودات زنده تا نگندیدن (سلولها نمردن) امکان فعال شدن دارن. چون بدن امکان ترمیم داره.
  7
  21
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
  ۳۷
  mayhem - کیتو، اکوادور

  شانس‌ اورد تو ایران نبود وگرنه میکردنش تو خاک
  3
  25
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  بخاطر عللی خاص دایه از من سرپرستی می‌کرد. یک‌بار هنگام خوردن شیر به زمین پرت و طبق روایات حاضرین در محل کبود و از نفس افتادم. بعد از بردن به بهداری مشخص شد که دچار ضایعات مغزی و فلج هایپرتونی شدم. خبر که به مادرم رسید، سریع برای شفا مرا به زیارت و شفایم را از ضامن آهو گرفتم.
  23
  3
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ضامن آهو خودش آب انگور مسموم خورد و نتوانست خودش را درمان کند و مرد. حالا چگونه پیکر پوسیده اش میتواند کسی را درمان کند!؟
  1
  23
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
  ۴۲
  بنی آدم - گوتنبرگ، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. خاطرجمعی که شفا گرفتی؟؟؟؟!!!!!!
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.