دل‌تان برای بازدید از موزه‌ها تنگ شده است؟ کل مجموعه هنری موزه لوور پاریس را به صورت آنلاین ببینید

محوطه خلوت بیرون از موزه لوور پاریس در طول همه گیری کووید۱۹ - اوت ۲۰۲۰صدای آمریکا :هیچ کاری شاید به اندازه گذراندن یک روز بارانی بهار در موزه و غرق شدن در هنر و تاریخ لذت‌بخش نباشد. اکنون موزه لوور پاریس، یکی از مشهورترین و پردیدارترین موزه‌های جهان، فرصت آن را به شما می دهد تا تمام آثار نگهداری شده در این موزه را آنلاین در خانه‌تان ببینید.

به گزارش سی‌ان‌ان، موزه لوور روز جمعه در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که یک بخش آنلاین منتشر کرده که شامل کل آثار هنری موزه، تشکیل یافته از بیش از ۴۸۰ هزار قطعه اثر است.

وب سایت موزه لوور همینطور شامل یک نقشه تعاملی است که به مردم امکان آن را می‌دهد تا موزه و هر یک از آثار آن را اتاق به اتاق جستجو کنند.

بنا بر این گزارش، با گسترش تدریجی آثار موزه، وب‌سایت آن نیز به طور مرتب به روز می شود. علاقمندان به هنر و پژوهشگران اکنون می توانند کل مجموعه لوور را آنلاین و بصورت رایگان مشاهده کنند.

این وب سایت، از هنرهای اسلامی و مجسمه‌های رنسانس گرفته تا آثار باستانی مصر و نقاشی های هنرمندان سراسر جهان را در بر می‌گیرد.

ژان-لوک مارتینز، رئیس و مدیر عامل موزه لوور در بیانیه‌ای گفت: «امروز، لوور گنجینه خود را گردگیری می کند، حتی ناشناخته ترین آنها را. برای اولین بار، هر کسی می تواند از طریق کامپیوتر و تلفن‌های هوشمند به کل مجموعه آثار [لوور] دسترسی داشته باشد، چه آنهایی که [بطور دائمی] در موزه به نمایش گذاشته شدند، چه آنهایی که قرض گرفته شده‌اند، و یا در انبار نگهداری می شوند.»

وی افزود: میراث فرهنگی خیره‌ کننده لوور اکنون تنها یک «کلیک»  با شما فاصله دارد! من مطمئن هستم که این محتوای دیجیتالی به مردم بیشتر انگیزه آن را می‌دهد که به لوور بیایند تا این آثار را حضوراً کشف کنند.   

بازدیدکنندگان می توانند از طریق جستجوی ساده از آثار هنری در دسته‌های گوناگون دیدن کنند.
محدودیت‌ها و دستور خانه‌ماندن به خاطر شیوع ویروس کرونا، موجب بسته شدن مجدد موزه لوور در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ به روی عموم شد. موزه از این فرصت استفاده کرده و اکنون در حال تعمیر و بازسازی بنا و برخی از آثار داخل آن است.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  farokhzad - کنت، انگلستان
  خوبه ببینید خائنان وطن چه مجسمه های رو دزدیدن و اوردن از ایران به انجا که با جرثقیل بزرگ امروزه باید جابجا کردش بیشترش در دوران قاجار دزدیده شده و زمان حکومت اخوندی هم خیلی بردن ! شرم بر این وطن فروشان ملت ما منتظر رفتن اخوند هست با دل خًوش که دارن ! اولا اینها پادشاهان پهلوی نیستن که انهمه دارایی رو بنام ملت کنن و موزه جواهرات سلطنتی رو تاسیس کنن ! اینها تمام معادن و منابع طبیعی رو در قبال چندین میلیون ارز خارجی تو جیب خودشون کردن و پاسپورت کشور دزد را گرفتن برای خانواده اشون پیشاپیش وقتی که ملت در اینستا و تلگرام سرگرم جوک و لینک خنده دار بودن ! روزیکه نباشن قراردادهای ننگین چند صد ساله فروش منابع های طبیعی و بدهی های سنگین بانکی ! حالا پتیشن امضاء کنید بگید مشروعیت ندره جایکه رفتید ریس جمهور رای دادید و ان خائن ها از طرف ملت امضاء کردن خواهید دید که چه کسانی باید تاوان انرا بدهن ! درست بچه ات که تو یسیج فرستادی که سربازی اش کم بشه ! تو ای که الان میری ادم جمع میکنی برای رای دادن تو ای که میری باطوم میزنی سر کله بچه مردم با نقاب منتظر باش نوه و نتیجه ات تو کشوری زندگی خواهن کرد
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  ۵۶
  farokhzad - کنت، انگلستان
  و به پشیزی فروختی ایران رو !!!! دزدان بزرگ میرون مثله خانواده احمد شاه قاجار راحت میخورن پول ملت رو میخندن ! ولی امسال تو حمال اینجا خواهی ماند چون به پشیزی فروختی خودت را برای یک شغل برای یک حقوق ناچیز!!! فکر کردی زرنگی نه ابله تو بازیچه هستی ! فکر کردید شاه ایران هست بره و صندوق ملت پر از پول و طلب باشه از کشورهای مختلف ! در جای که با وجود جنگ هنوز در سال ١٣٦٤ یک پیکان قیمت اش ٦٨ هزار تومن بود ! دوبار در سال ٧٤ / ٧٥ زیر ٤٠٠ تومن بود بله انهمه پول گذاشت تا تو بیشرف بگی دزده!!!
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.