یک گروه شبه‌نظامی هوادار ایران در بغداد دست به راهپیمایی مسلحانه زد

رادیو فردا :گروهی از مردان مسلح نقاب‌پوش روز پنج‌شنبه پنجم فروردین با راه انداختن کاروانی از خودروهای وانت در پایتخت عراق، یک نمایش قدرت علیه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر، ترتیب دادند که خواستار گفت‌وگوهای تازه‌ای با واشینگتن شده است.

شبه‌نظامیان گروه «ربع‌الله» در وانت‌های خود کاریکاتورهای مصطفی الکاظمی که چهره‌ای هوادار آمریکا شناخته می‌شود را همراه با تصاویر مشابهی از دیگر مقامات دولت عراق به نمایش گذاشتند.

ربع‌الله جدیدترین و قدرتمندترین گروه در میان گروه‌های متعدد هوادار ایران در عراق محسوب می‌شود.

خبرگزاری فرانسه از قول کارشناسان می‌نویسد این گروه پوششی برای کتائب حزب‌الله تصور می‌شود که در نیروهای امنیتی عراق ادغام شده است و به آن امکانی برای مخالفت با دولت می‌دهد.

یکی از شبه‌نظامیان گروه ربع‌الله در بیانیه‌ای که در این تظاهرات خوانده شد، گفت: «ما مردان و سلاح‌های خود را آورده‌ایم که به اشغالگران آمریکایی و همکاران حکومتی آن‌ها هشدار بدهیم».

دو روز قبل از این رویداد یکی از مقامات دولت عراق اعلام کرده بود که بغداد خواستار «گفت‌وگوهای استراتژیک» با دولت جو بایدن شده است. دو کشور هنور به توافقی در رابطه با دو هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی آمریکایی که در عراق مستقر هستند، نرسیده‌اند.

پارلمان عراق در پی حمله پهپادی دی‌ماه ۹۸ آمریکا به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در فرودگاه بغداد که به کشته شدن وی و همراهان عراقی او انجامید، خواستار خروج نیروهای ایالات متحده از عراق شده است.

گروه ربع‌الله چندی پیش دفتر یک دفاتر یک شبکه تلویزیونی و یک حزب کرد را به آتش کشید و حملاتی نیز به فروشگاه‌های مشروب فروشی انجام داده است.
+18
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  بله! جمهوری اسلامی هر روزه یا از گروهای تروریستی خودش رونمایی میکنه یا دستاوردهای چمکرانی اش. من هم تصمیم دارم جیره خوارا و سر سپرده ها و هکرهای مستقیم و غیر مستقیم اونا رو اینجا بی آبرو کنم. که در اولین فرصت و به موقع قرعه دومی به اسم کسی در مییاد که هنوز نمیدونم خانمه یا مرد . ولی آسیاب بنوبت. همه چیز درست میشه. پته همشون رو میندازم رو آب. تا این فرهنگ هکری و منفی بازی فله ای رو فراموش بکنن.
  8
  47
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  پول ملت مشنگ ایران یا برای حال و حول توله هاشون خرج میشه یا برای سیر کردن شکم این مزدوران با اسلحه یا بی اسلحه (در این سایت بی اسلحه زیاد میان) خرج میشه.
  13
  45
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  انشا الله بزودی شاهد تشکیل گروه " سه چارک الله " نیز خواهیم بود تا این کلکسیون یابو‌ها کاملتر شود.
  7
  46
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۸
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  ربع الله،حزب الله،کشک الله،پشم الله،زاییده روح الله خمینی،جهت تخریب دنیا بوجود امده اند.با اعمال داعش مردم دنیا باید متوجه شده باشند که این احزاب و گروه های اسلامی مشابه گروه های نازیستی و فاشیسی برای حیات مردم جهان مضر و غیر قابل تحمل میباشند.باید بزباله دان تاریخ ریخته شوند.
  3
  7
  جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۸
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  دم ایران گرم ،به هر حال ارتش بچه کش آمریکا عراق را اشغال کرده و حاضر به ترک عراق نیستند، خوب یکی باید با لگد اینان رو به بیرون راهنمایی کنه
  10
  8
  جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۳
  ۵۲
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]موفق باشی بزرگ فقط تویی . امید مردم فقط تویی . شانه ای هستی برای تکیه یک امت . کجا بودی که اکنون بفریاد برسی . پرچمدار فقط تویی .
  5
  1
  جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۱
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::kata1379 - مشهد، ایران::] رفیق: دقت کن این حرفایی رو که مینویسی دیگه تاریخ مصرفشون تموم شده. اصلاً اُمت کیلویی چنده؟ این چرندیات آخوندی اُمت و مستضعف و ولایت وقیح وغیره یعنی کشکابه. من نه امید مردم هستم, نه پشتیبان اونا. کار من قبلا فضولی بود. یعنی فقط پوز بچه ُپرروها رو میزدم. حالا کارم شده فقط موش گیری. یعنی آب قلیون توی سوراخ موشا میریزم و موشای هکر و حیله گر رو دستگیرمیکنم. موفق باشی
  1
  17
  جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.