اتریش تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد

واکسن آسترازنکا و تصمیم دولت اتریش به توقف تزریق آندویچه وله :واکسن آسترازنکا همچنان در رسانه‌ها خبرساز است. اتریش پس از فوت یکی از شهروندانش استفاده از این واکسن را متوقف کرده است. ارتباط علت مرگ این فرد با واکسن آسترازنکا هنوز کاملا روشن نیست و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

در بین واکسن‌های پیش‌بینی‌شده برای مقابله با همه‌گیری کرونا، واکسن آسترازنکا خبرسازتر از دیگر واکسن‌ها بوده است. اکنون اتریش اعلام کرده است استفاده از این واکسن را متوقف می‌کند.

مسئولان امور بهداشت و درمان اتریش اعلام کرده‌اند که تا اطلاع ثانوی از استفاده از این واکسن خودداری می‌کنند. در اطلاعیه وزارت فدرال امور سلامت و امنیت اتریش آمده است که این تصمیم "جنبه احتیاطی" دارد.

گفته می‌شود که یکی از افراد دریافت کننده این واکسن جان خود را از دست داده و فرد دیگری دچار بیماری سختی شده است. هنوز ارتباط بین علت مرگ این فرد و واکسن آسترازنکا روشن نیست.

مسئولان درمانگاه منطقه تسوتل واقع در ایالت "نیدراسترایش" اعلام کرده‌اند که یکی از پرستاران این درمانگاه پس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار بیماری اختلال انعقاد خون شده و در اثر این بیماری جان خود را از دست داده است.

افزون بر آن فرد دیگری نیز پس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار آمبولی ریه شده است. مشاهده این دو مورد باعث آن شده است که مسئولان امور درمانی اتریش موقتا استفاده از این واکسن را متوقف کنند.

پس از انتشار این خبر، شرکت آسترازنکا اعلام کرده است که برای روشن شدن موضوع و تحقیق بیشتر پیرامون دو مورد یادشده با مسئولان اتریش همکاری خواهد کرد.
+86
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  چون واکسن استرازنیکا تایید شده اما برای پیرها بالای سن ۶۰ جواب نمیده، برای همین استرازنیکا شهرت خوبی نداره اینها رو اوردن به اسپوتنیک ،بخاطر پول هم بود . چون روسها اسپوتنیک رو ساختن اما انبوه ساز نبودن، در اپیدمی واکسن برای بیزینس باید خط تولید انبوه یا mass production داشت مثل امریکایی ها. اتریشها درواقع هدف بیزینس و پول درآوردن بود که خط تولید اتبوه رو با روسها قراردادبستن،
  39
  8
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بقیه را هدیه کنند به سران نظام شگوهمند اسلامی.
  8
  44
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  تو کره جنوبی هم هفته پیش دو نفر بعد از زدن این واکسن آکسفورد مردند.
  3
  25
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  من هم یک مورد اثر جنبی سخت ازش دیدم!
  1
  21
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  مهم اینه که تلفات از واکسن روسی نباشه و بس! چون متاسفانه تلفات از بقیه واکسن ها توجیح قانونی و سیاسی خودش رو داره. حالا ترسم از اینه اگه اروپای غربی تجویز اسپوتنیک رو قانونی بدونه, اونوقت تکلیف ما ایرونی های ۲ آتشه ضد روس چی میشه؟😜
  7
  31
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دقیقا همینطوره،اینجا هم لج بازیها و نظرهای احساساتی و بی منطق ایرانی جماعت رو میشه دید.آخرین خبر هم الان بی بی سی پخش کرد که ایتالیا هم قرار داد بسته واکسن روسی رو تو خود ایتالیا تولید کنه اون هم ده میلیون دوز امسال،اونوقت این متفکران ایرنیان یوکی نشستن کامنت میزنن : روسیه خواسته روی ایرانیا امتحان کنه و واکسن روسی مرگباره و این مزخرفات کمدی،درحالیکه در عمل واکسن آکسفورد آسترا زنکا هم بی خاصیت تر و ضعیفتره هم تا بحال اثرات منفی بیشتری نشون داده.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
  ۳۰
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. ایرانی های ضد روس تکلیفشون معلوم مبارزه با نوکران بیصفت روس تا اخرین قطره خون مرگ بر روسیه...
  6
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::حسنلو - باکو، آذربایجان::] محترم: اینطوری که ازنوشته اتون معلومه, انگاری توی این ۴۲ سال مرگ بر این و مرگ بر آن و تهمت زدن نتیجه خوبی براتون داشته! پس بهتون پیشنهاد میکنم تشریف ببر بالای برج سوکار و بیشتر جار بزن. فراموش نکن «اگه دعای بچه‌ها اثر داشت، یک معلم زنده نمی‌موند.». شما واکسن روسی نزن. همون واکسن ترامپ رو تزریق کن. موفق باشی.
  3
  3
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.