عروس ملکه بریتانیا: خانواده سلطنتی نگران تیرگی پوست فرزندم بودند/ پس از ازدواج به خودکشی فکر کردم

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، "مگان مرکل" همسر شاهزاده "هری" نوه ملکه بریتانیا، خانواده سلطنتی این کشور را به ''نژادپرستی و دروغ گویی'' متهم کرده است.
 
مگان که به همراه همسرش با "اوپرا وینفری" مجری مشهور آمریکایی مصاحبه کرده، در سخنانش گفت که  خانواده سلطنتی در دوره بارداری وی نگران رنگ پوست فرزندشان بوده‌اند. او شرایط خود پس از ازدواج سال ۲۰۱۸ را سخت توصیف کرد و اعلام کرد که به خودکشی فکر می‌کرده است.
 
مگان ۳۹  ساله فرزند یک مادر سیاه پوست و پدر سفیدپوست آمریکایی است.
 
مگان با اشاره به دغدغه خانواده سلطنتی در مورد رنگ پوست پسرش (آرچی) که اینک یک سال دارد گفت که آنها به دلیل نگرانی از رنگ پوست تمایلی به دادن لقب شاهزاده به آرچی نداشتند.
 
مگان در مصاحبه خود با اپرا گفت: این‌ها جزئیاتی بود که از طریق هری به من منتقل شد. آنها این مکالمات را با او (هری) داشتند.
 
با این حال،  او نام افرادی را که در مورد رنگ پوست پسرش اظهار نظر کرده بودند را نیاورد. 
 
شاهزاده هری نیز اعلام کرد که خانواده‌اش حمایت مالی از آنها را قطع کرده‌اند. او گفت که "شاهزاده چارلز" پدرش که وارث تاج و تخت بریتانیا به شمار می‌آید دست از حمایت از او برداشته و از تماس با او خودداری می‌کند.
 
او اعلام کرد شاهزاده چارلز در یک دوره زمانی حتی از پاسخ دادن به تماس های او خودداری کرده است.
 
شاهزاده هری گفت:‌ ''سه بار با مادربزرگم صحبت کردم و دو بار با پدرم. او دیگر به تماس هایم پاسخ نداد. هری افزود: پدر به من گفت: حرف هایت را بنویس''.
 
مگان همچنین "کیت" جاری خود را متهم کرد که چند روز پیش از مراسم عروسی اشک مگان را درآورده است. کیت همسر شاهزاده ویلیام برادر بزرگتر هری است.
 
برخی از رسانه‌های بریتانیایی پیشتر اعلام کردند که "مگان" برای انتخاب ترکیب لباس و گل دخترانی که در مراسم عروسی‌اش  گل‌افشانی می کردند، اشک‌ کیت را درآورده است. مگان در مصاحبه با اوپرا گفت که این داستان در روابط او و کیت کاملا برعکس بوده و این کیت بوده که مگان را چند روز پیش از مراسم عروسی به گریه انداخته است.
 
مگان و هری با وجود انتقادهای روشن از خانواده سلطنتی به صورت مستقیم از ملکه الیزابت انتقاد نکردند.
 
مگان در حالیکه اشک‌هایش را پاک می‌کرد در این باره گفت: در آن دوران نمی‌خواستم بیشتر زنده باشم. این یک فکر خطرناک و واقعی برای من بود و به یادم مانده در آن زمان هری چگونه از من حمایت کرد.
 
شاهزاده هری با به یاد آوردن درگذشت دلخراش مادرش در سانحه‌ای رانندگی در پاریس گفت: "بزرگترین نگرانی من این بود که تاریخ خودش را تکرار کند".
 
مگان و شاهزاده هری در ژانویه سال گذشته اعلام کردند که از وظایف رسمی خود در قالب خانواده سلطنتی کناره گیری می‌کنند و برای زندگی به آمریکا رفتند.
+94
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  کاترین - لندن، انگلستان

  کیت اشک مگان رو درآورده؟! یعنی این جاری بازی ها و زد و خورد های بین عروس و خانواده شوهر توی خاندان سلطنتی هم هست؟! بابا لااقل به خاطر دوربین ها و رسانه ها هم که شده ظاهر رو حفظ می کردین
  38
  115
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۴۱
  Diamondave - واشینگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  ای خاک بر سر هری !! برای میگن زشت خوانوادت رو فروختی . بهتر که شما ۲ تا لجن را بیرون انداختن ، شاهزاده بودن هم لیاقت میخاد که تو روزگار سیاه ندارى !!
  148
  194
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  عکساش رو دیدم. خوشبختانه سفید هست ولی شوربختانه صورتش منگلی هست.
  90
  109
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  ۴۳
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  به غلط کردن افتادن، اول آمدن خودشون رو لوس کنن دیدن باباشون دیگه جواب تلفن نمیده. با کسی شوخی ندارن، ناز کسی رو هم نمیکشن. دختره میگه به فکر خودکشی افتادم ولی یادش رفت بگه از خوشحالی. تو خواب هم نمی‌دید زن شاهزاده هری بشه. الانش هم روزی 100 بار میزنه تو گوش خودش ببینه که خواب نیست. گدا گر معتبر شود...
  67
  125
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
  ۴۱
  Diamondave - واشینگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  دوستان عزیز . اگر هرى یک فرد معمولى جامعه بود مشکلى نداشت ولى ایشان شاهزاده خاندان سلطنتى انگلستان هستند و یک فرد معمولى به حساب نمى ایند ، در هر صورت میگن یک تنه خاندان سلطنتى را به فنا داد ، ببخشید بابت غلط املایی ، من ٨ سالگى ایران نبودم ، خودتون و ناراحت نکنید ، این نیز میگزرد !!
  64
  102
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  من بودم، بچه ام را سرخابی رنگ میکردم و میگذاشتم جلوی ملکه و میگفتم برو بمیر!
  51
  105
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  ۴۱
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  یا رب روا مدار که گدا معتبر شود. گر معتبر شود از خدا بی خبر شود
  59
  117
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  وقتی یه گداگدوه یهو میاد در جایگاه بالا قرار میگره وضعیت همین میشه. این زنه یه چیزی مثل زنهای جهان سوم هستش که کلا در حال غر زدن هستند مخصوصا اگر از نظر چهره نسبت به عروسهای دیگه خانواده پایین تر باشند دیگه از هر چیزی یک داستانی درست میکنند فقط بخاطر حسادت و حس اینکه چرا فلانی بهتره و توجه مردم و بقیه به اون بیشتره.این خانوم از آمریکایی های سطح متوسط به پایین بود و خوب زندگی اینا یک زندگی درهم و ساده و محقر هستش ولی در ظاهر اتوکشیده و فشن برای همین توان اینکه در زندگی هم مرتب و با قانون و سروقت و این چیزا باشند سخته.این خانوم شک نکنید تو خونه اش شلخته و صبح هر موقع بلند بشه و لباساش رو پرت کنه هر طرف و به خودش برسه یا نرسه هستش ولی بیرون که میخوان بیاد وضعیت فرق میکنه و ظاهرسازی میکنند .حالا برای این خانوم زندگی در قصر و مرتب بودن و سروقت صبحانه و غیره خوردن یا با تقویم مراسم ها رو انجام دادن و رعایت نظم لباسها در مراسم بر اساس ملاقاتهای برنامه ریزی شده و کلا زندگی مثل یک نماد بسیار بسیار سخته و نمیتونه چون تو عمرش زندگی شلخته و سطح پایین داشته و بقیه چیزها همش بهانه اس
  53
  105
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  هری هم از زمان جوانیش و حتی سفرهای خارجیش معروف بود به شلخته بودن و سردرگم بودن. اصلا به این آدم نمیخوره شاهزاده باشه و کلا در آمریکا چندین بار مشکلات درست کرده بود و خانواده اش هم از همون موقع باهاش مشکل داشتند چون آدم شلخته راحت طلب و کر و کثیفی هستش . در هرصورت خانواده سلطنتی انگلیس یک نماد از نظم و کلاس و زندگی خاص هستش که واقعا دنیا نیاز داره حفظ کنه این چیزا رو. تجمل گرایی نیست به نظر من یک نماد و ایده آل برای همه مردم هستش که براش تلاش کنند و احترام و حفظ سنتها و برنامه های زیبا و کلا زیبایی های گذشته یک مملکت . به نظرم انگلیس نه فقط در سلطنت بلکه حفظ آثار و تمدن گذشته نقش اساسی داشته و داره و موزه ها و مراکز مهم فرهنگی و سنتها و جشنها و آداب های زیبا و با کلاس این خانواده واقعا مورد توجه همه مردم دنیاست و البته هزینه های این خانواده از دارایی های خودشون هستش و دولت به جز در بحث امنیت هزینه ای برای آنها نمیکنه و از بقل خانواده سلطنتی درآمدهای بسیار بالای تفریحی و توریسی دارند.
  55
  100
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
  ۵۲
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  زنیکه فک کرده تو کاخ سلطنتی هم مثل کافه میتونه لاشی بازی در بیاره! زندگی سلطنتی دشواری خودش رو داره که هر در پیتی از پسش بر نمیاد.
  60
  118
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  این راسیست بازی ها که در خانواده سلطنتی انگلیس باشه بعد ببینید تو جامعه چه خبره
  55
  117
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  حرفهای مگان رو قبول دارم وکاملا درست میگه. هری قانون خانواده سلطنتی رو در هم شکست و طبق رسوم نژاد پرستی باکینگ هام پالاست عمل نکرد و زن سفید نگرفت. انسان آزاده به تو میگن و خیلی با حالی. همیشه خوشبخت باشید.
  50
  107
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران

  امیدوارم بساط سلطنت در انگلیس، اسپانیا، سوئد، نروژ، دانمارک و بلژیک و هلند، لیختن اشتاین، موناکو با آرامش و بتدریج و با احترام نسبت به خاندان سلطنتی برچیده شه. هم تشریفاتی هستند و هم بدون بهره وری برای نهاد های اجتماعی و سیاسی . همه انسانها برابرند و هیج انسانی شایسته نیست تنها روی اصل خانوادگی، حکومت رو به ارث ببره.
  34
  109
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  واقعن مایه بی اَخلاقیه که با چرک نوشتهایتون اینطوری تموم خطوط نژادپرستی و کور ذهنی و افکار تاریک رو جابجا بکنین! برین عینک بدبینی و نژادپرستی رو دربیارین, تا ببیند دنیا به کجا میره شما به کجا میرین؟ دختر شاه نروژ با یک سیاهپوست ازدواج کرد هیچی ستونی فرو نریخت. ولیعهد نروژ با یک زن بیوه دارای یک بچه ازدواج کرد ,خلیج های نروژ طوفانی نشد. البته با اجازه شمایان اَگر زن هری سفیدپوست وگدا گشنه بود و ایرادی به سلطنت میگرفت ,آیا شما همین طوری برخورد میکردین؟ مگه ملکه شارلوت المانی ریشه‌اش به شاخه سیاه‌پوستان خانواده سلطنتی پرتغال برنمی‌گرده؟ مگه ملکه ویکتوریا انگلیس نتیجه ملکه شارلوت نیست؟ مگه قوانین سلطنتی دراکثر کشورهای اروپایی بدرستی تغییر نکرده؟ چرا نمیپرسین مادر همین هری چه برسرش اومد؟ چرا چارلز پیرترین ولیعد دنیایه؟ چرا ما باید در هر چیزی کاسه داغتر از آش باشیم؟ چرا باید فکرکنیم کسی حق نداره اینگونه تابوها روبه نقد بکشه؟دوستان: اون شعر کبوتر با کبوتر باز با باز دیگه جواب نمیده.
  184
  44
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
  ۵۶
  La Vida - وین، اتریش
  چقدر با نظر ،آقا یا خانم liberte،از ارومیه، ایران موافق هستم، امید وارم ،بساط سلطنت از تمام دنیا برچیده بشه،انسان ها همه برابر هستند ،چرا باید یک عده در کاخ به دنیا بیان ،وزندگی کنند،مگه خون شون رنگین تر از دیگرانه؟ چرا باید مردم مالیات بدن ،تا هزینه خاندان سلطنتی رو بدن ،چرا باید نوه الیزابت ،که فقط ۴ یا ۵ سالش هست ،جزو ۱۰ نفر ،بچه ثروتمند دنیا باشه ؟؟ این ثروت رو از عرق ریختن وزحمت وکار پدرش به دست آورده ،؟ یا پول مردم بیچاره هست ،الیزابت به چه درد این جهان هستی می خوره ،،بودن او در این جهان چه سودی داره،؟در سال چقدر هزینه ،فقط وفقط برای کاخ خالی میشه،،پول برق ،خدمه ،آب ،،تعمیرات ،،وهزاران هزار هزینه های ،دیگه ،امید وارم ،مردم بیدار بشن ،وبساط سلطنت از دنیا ،برچیده بشه،
  45
  37
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
  ۷۱
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  خرج که از کیسه مهمان بود / شازده پس انداختن آسان بود! با هم بخورین بابا، یه مشت گاگول دارن کار میکنن و مالیاات میدن تا شما مفتخورها سرگرم این اباطیل باشین و اون گاگول ها رو سرگرم نگهدارین!
  40
  18
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دوست عزیز کاملا حق با شماست . نظرات ایرانی ها اکثریت شرم آور هست .ملت ایران که در تمام عمرش و نسلهای قبلی زیر بار دیکتاتورها و فاشیستها زندگی کرده حتی انهایی که به خارج از ایران مهاجرت کردند بوی از حقوق بشر , انسانیت و برابری انسانها نبرده اند . یک ملت فاشیست , نژاد پرست دروغ گو و پر خاش گر دزد و بی نظیری هستند . همین ملت فاشیست عاشق یک فاشیست تر و به سرو پا تر از خودشان بنام ترامپ میشود
  146
  32
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۱
  ۳۵
  eternity - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  سیستم سلطنتی مربوط به دوران های قبل از صنعتی شدن و مدرنیسم (دامداری- بردگی و فودالیسم) است و هیچ جایگاهی در دنیای امروز نداره.
  42
  24
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۱
  ۳۵
  eternity - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا

  یاروه جوری نوشته "هری" فرد معمولی نیست "ک بیاد معجزه هزاره سوم -مموتی-افتادم. اخه بدبخت بینواکجاست اون عزت نفست- مگه هری کیه؟!. ----حتی مردم هند هم ک در جامعه مبتی بر کست زندگی کرده اند دیگه این افکار شرم اور تضاد طبقه ای رو کتار گذاشته اند اما تو هنوز هم در عصر پارینه سنگی مبتنی بر پایه نژاد و بردگی زندگی میکنی -بهش رپلای نکردم کامنتش رو تو این پیج دیدم-
  72
  23
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۸
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::] رفیق: اَگه این خانم مگان سفید پوست بود و بدترین انتقادها رو به خونواده سلطنتی هم میکرد, هیچ چیز جابجا نمیشد.البته مشکل از هری هست که موقع ازدواج با این دوستان پر مدعا مشورت نکرد, و آتو به دوستان نژادپرست و شیرین عقلِ خودمون داد. باورکن لیاقت این اُمت که فقط سواد تنفر وانزجار رو بلده, همین آخوندا هستن وبس. من موندم آخه ما به چییه خودمون بنازیم؟ شرم که نداریم. بچه پررو که هستیم .باشعور و عقلانیت حساب خودمون رو پاک کردیم .تا کله در لجن و گرفتاری غوطه وریم. به رنگین پوست حمله می کنیم. ترک و افغان و هندی و پاکستانی و عرب برامون عددی نیستن. اَصلن ما کی رو قبول داریم؟ آخه آدم عاقل و با مرام آدمها رو براساس رنگ و پوست و نژاد گدا و پولدار بررسی میکنه؟ یکی میگه این خانم گدا گُشنه هست و لاشیه. یکی نظر کارشناسی میده خانم شلخته ای هست . حتا از اطاق خابش هم خبر دارن.آخه شما که بلدین بیل بزنید ,چرا باغچه خودتون رو که پر از پارازیت و جهل و فساد تباهی هست شخم نمیزنین؟ ای چه خوب بود تا یک واکسنی برای آدمای خودشیفته و پررو پیدا میشد.شنگول باشی
  143
  26
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.