استعفای فرمانده قرارگاه خاتم‌؛ گمانه‌زنی‌ها در باره حضور در انتخابات

سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاهدویچه وله :سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه، استعفا داد. گمانه‌زنی‌ها در باره حضور او در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ افزایش یافته است. فرمانده کل سپاه حسین هوشی‌سادات را به سمت فرمانده این قرارگاه منصوب کرد.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حکمی سرتیپ دوم پاسدار حسین هوشی‌سادات را به سمت فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه منصوب کرد.

هوشی‌سادات پیش از این معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه را برعهده داشته است.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، بازوی اقتصادی سپاه پاسداران، پس از پایان جنگ عراق و ایران و با هدف بازسازی ویرانی‌ها تأسیس شد. این قرارگاه رفته‌رفته به پیمانکار اصلی پروژه‌های کلان اقتصادی و صنعتی دولت ایران تبدیل شد.

چندی است که بحث بر سر نامزدی نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در ایران ادامه دارد.

این موضوع در مجلس ایران مخالفت‌ جمعی از نمایندگان را برانگیخت و این نمایندگان قصد داشتند با تصویب لایحه‌ای مانع ورود سرداران سپاه به انتخابات ریاست جمهوری ایران شوند اما پیشنهاد حذف نامزدی نظامیان در مجلس رای نیاورد.

اغلب مدافعان نامزدی نظامیان در انتخابات ۱۴۰۰ معمولا خودشان سابقه نظامی‌گری داشته‌اند. برای مثال محسن رفیق‌دوست، اولین وزیر سپاه در جمهوری اسلامی از این ایده استقبال کرده و گفته است: «اگر یکی از برادران سپاه رئیس‌جمهور شود و تابع حرف رهبری باشد یک‌ساله مشکلات کشور حل می‌شود.»

اما حضور نظامیان در انتخابات حتی از زمان تاسیس جمهوری اسلامی مطرح بوده است. در اوایل انقلاب آیت‌الله خمینی به شدت با آن مخالفت کرد و گفت که ورود به انتخابات "برای سپاه جایز نیست". خمینی تاکید کرد: «در امر انتخابات باز هم به من اطلاع دادند که بین سپاهی‌ها باز صحبت هست، خوب انتخابات در محل خودش دارد می‌شود، به سپاه چه کار دارد که آنها هم اختلاف پیدا بکنند، برای سپاه جایز نیست.»
+14
رأی دهید
-100

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  قیافه داعشی داره. یک نفر با فکر و هدف سالم و درست در این نظام کثیف نیست که کاندید بشه.
  15
  76
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
  ۴۱
  mahdi moud - تهران، ایران

  درست میگه یک شبه ره 43 ساله گذشته رو دوباره میره
  12
  50
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بیایید به این رائ بدیم که جناب سروان رو هم به وزارت کشور منصوب کنه و هر وقت در صدا و سیما ازش سوالی پرسیدن، در جواب بگه هار هار هار!
  19
  26
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه

  قبلا فرماندهان قرارگاه های تروریستی سپاه را دیونه زنجیری طویله رهبری سید علی گدا انتخاب میکرد حالا بدلیل ترس از جان که مبادا با کرونا سقط شود عزل و نصب فرماندهان تروریستی را به عهده زیر دستیهاش گذاشته است درضمن سعید محمد خودش در لیست تحریمی هاست درصورت انتخاب شدن چطوری برای اجلاس سالانه سازمان ملل شرکت خواهد کرد
  11
  44
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  اگه میخواست نامزد بشه اتفاقا استعفا نمیداد که بگه ما اینیم و غلطی هم نمیتونین بکنین.
  8
  19
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران

  باز نمایش تئاتری بد و بدتر رو میخواهند پیاده کنند. اگر خود آقای پهلوی هم کاندید شود. سیرک انتخابات به قول خودشان یک خدعه است. شرکت در انتصابات تحت رژیم اشغالگر فقیه خائن ،خیانت به خون انسانهایی است که بیگناه توسط این رژیم کشته شدند.
  4
  30
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  باز نمایش تئاتری بد و بدتر رو میخواهند پیاده کنند. اگر خود آقای پهلوی هم کاندید شود. سیرک انتخابات به قول خودشان یک خدعه است. شرکت در انتصابات تحت رژیم اشغالگر فقیه خائن ،خیانت به خون انسانهایی است که بیگناه توسط این رژیم کشته شدند.
  4
  12
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینم از تو صندوق رای در میارن خدا بیامرزه ایران رو ایشان و آقا مجتبی توی یک مدرسه درس می خوندن آقا مجتبی هم میشود رهبر
  3
  25
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۱۰۰
  یویوماما - خاش، ایران

  خامنه ای از جانب مجتبی خیلی وقته که این بابا رو انتخاب کرده جوان حزب اللهی که می گفت همین بود .چند مشابه دیگه هم انتخاب کرده که به رای فرمایشی و نمایشی مردم بگذارد.احتمالا چند میلیون رای چاپ شده هم توسط سپاه در حال اماده شدن است تا به صندوق ها ریخته شود،تا بعدا به شمارش نمایشی برسد.کیه که بتونه جلوی سپاه مجتبی را بگیره.
  4
  24
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  بیکارید درباره ایران و حکومت ایران و حکومتهای دنیا و اساسا جامعه بشری نظر میدید. الان دنیا بخصوص ایران فاضلابی بیش نیست و ارزش فکر کردن نداره. در هر وضعی هستید فقط سعی کنید زنده بمونید. دنیا به یغما رفته.
  4
  6
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  این سن تیمسار نمیشه هیچ جای دنیا. این بله قربانگوی آقا بوده که تیمسارشده، ریاست جمهور هم همان بله قربانگو میشه بوروکرات ، اینها همه بوروکراتن یعنی بله قربانگو...
  1
  1
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۷
  ۳۳
  azertiam - تهران، ایران
  زنده باد فرزند کوروش بزرگ و یکی از سربازان گارد جاویدان پادشاه کنونی ایران زمین خامنه ای عزیز.
  2
  2
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azertiam - تهران، ایران::]. جنسی که میزنی 99 درصد صنعتیه
  0
  1
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.