خونریزی شدید یک پزشک ایرانی پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک

العربیه :مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد یک پزشک در گناباد استان خراسان رضوی پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک، دچار خونریزی داخلی شدید شد و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

کیانوش جهانپور با تایید خبر خبر خونریزی داخلی شدید پزشک ایرانی پس از تزریق واکسن اسپوتنیک در شهر گناباد خراسان رضوی، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که این پزشک پس از تزریق واکسن روسی دچار «علائم گوارشی شده و در مدفوع او ‌خون دیده شد».

به گفته او «هر واکسنی دارای عوارضی است و این موضوع بعید و دور از انتظار نیست».

جهانپور افزود: «در حال حاضر بروز عوارض گوارشی در همکار پزشک در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که این عوارض مربوط به تزریق واکسن است یا نه».

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران بروز علائم گوارشی پس از تزریق واکسن را بسیار نادر دانست اما اعلام کرد که این مسئله «بعید نیست» و موضوع در دست بررسی است.

روز گذشته در فضای مجازی خبری درباره بستری یک پزشک گنابادی به نام «نبی‌پور» منتشر شد و عارضه روی داده برای او «خونریزی شدید داخلی» عنوان شده بود که پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک رخ داده است.

گفتنی است پیش از این نظام پزشکی ایران با واردات واکسن کرونا و تزریق آن مخالفت کرده بود. حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرده بود که واکسن کرونا باید تاییدیه سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و داروی این کشور را داشته باشد و مسئولیت هر نوع واردات واکسن و تزریق آن با وزارت بهداشت ایران خواهد بود.

او تاکید کرده بود که واکسن روسی کرونا تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارد.

اما با وجود چنین مخالفت‌هایی، چندی بعد کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که مجوز مصرف اضطراری واکسن روسی کرونا در این کشور صادر شده است.

از سوی دیگر، علی‌ خامنه‌ای رهبر ایران پیش از این با واردات واکسن از آمریکا و بریتانیا مخالفت کرده بود.

او علت این مخالفت را «بی‌اعتمادی» به واکسن‌های کرونای این دو کشور عنوان و ورود آنها را به ایران ممنوع اعلام کرد.

او همچنین گفته بود که این دو کشور در مدیریت کرونا «ناموفق» عمل کرده‌اند و «ممکن است بخواهند این واکسن را روی مردم دیگر کشورها امتحان کنند».

این در حالی است که واکسن کرونای تولید این دو کشور دارای مجوز سازمان بهداشت جهانی است.
+58
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  تازه پریروز روسها اسپوتنیک رو دادن به آژانس پزشکی اروپاEMA، باید منتظر جواب آژانس باشن، شاید تا هفته های بعد جواب بده به اینها که آری یا نه. تا اون موقع ۲۷ کشور اروپا دست نگهداشتن، اما مجارها یه کم دعوای قبلی دارن با اتحادیه اروپا، ساز مخالف زدن،ولی بقیه منتظر می مونن، منتظر با تایید یا رد فرق داره
  9
  35
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
  ۴۳
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  متاسفانه یک سری واکنش ها به واکسن ها دور از انتظار نیست. حتی به واکسن هایی که سالیان سال است که استفاده میشن از این دست اتفاقات و واکنش ها پیش میاد. به امید پروردگار که زود تمام ملت بتونن دسترسی به این واکسن رو داشته باشن.
  39
  28
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه
  خود روسها هنوز از واکسن اسپوتنیک واکسن تولید کشورشان استفاده نکردند ودر مورد آن تردید دارند امروزه واکسن استرازنکا مورد استفاده روسهاست و واکسن اسپوتنیک روسی واکسن صادراتی است
  15
  33
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  همانطور که دوست خوب ما نوشتند تازه دو روز هست که آژانس اروپایی دارو -EMA- این واکسن رو تحویل گرفته و داره بررسی میکنه که تاییدش کنه یا نه. این پروسه ممکنه که مدتها به طول بکشه. این روسهای منحوس دارن واکسن روسی رو در ایران آزمایش میکنند در حالی در کشور خودشون ۷۰ در صد مردم حاضر نیستند از این واکسن استفاده کنند! در خاتمه جای تعجب هست که یک پزشک اجازه بده واکسن تایید نشده بهش تزریق بشه.
  7
  20
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::]. توی ایران تست نمیکنن دیگه دروغ هم نباید پخش کرد،کلا مگه چقدر به ایران فروختن؟ درحالیکه چند ماهه قبل از ایران بطور گسترده تو‌مجارستان و آرژانتین و بلاروس و چند کشور دیگه داره مصرف میشه. همه این واکسنهای جدید ممکنه عوارض داشته باشن،اخبار رو‌چک کنید دو نفر بعد از زدن واکسن آکسفورد آسترازنکا مردن و در حال بررسی است،منظور ریسک با همه واکسنهای جدید وجود داره.
  7
  20
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::]. [::varied - ریزه، ترکیه::]. درصد قابل توجهی از مردم همه کشورها بدلایل مختلف حاضر نیستن واکسن بزنن،فقط روسیه نیست و ربطی هم به این واکسن خاص نداره.fact.برید اطلاعات رو سرچ کنید با مدرک فقط میتونید چیزی رو قبول یا نفی کرد نه با سلیقه و احساس،مگه اینکه شخص آدم نادون و ابله باشه که اینجا متاسفانه کم نداریم.چون روسیه از نظر سیاسی unpopular هست و از حکومت ایران طرفداری میکنه،کاربرا اینجا هر چیز مربوط به روسیه رو سیاسی میکنن و مثل ..... لج میکنن منفی میزنن یا کامنت چرند مینویسن.
  10
  15
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  دو نفری که اشاره کردم چند روز پیش بعد از زدن واکسن آکسفورد استرازنکا مردند در کره جنوبی بود.خبر رو میتونید سرچ کنید.
  3
  12
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. گرامی، من قبل از نوشتن کامنت مطلب رو چک کردم. واکسن روسی در حال حاضر واز نظر EMA در فاز سوم تست وتجربه هست و این بدان معنا هست که هنوز تایید نشده و تزریق اون بر مردم یک کشور تحت سلطه چه اسمی میتونه داشته باشه به جز تست کردن ؟ شما هم میتونید این اطلاعات رومستقیما رو سایت EMA چک کنید. در خاتمه ما مشکلی با واکسن نزدن مردم هیچ کشوری نداریم (حتی واکسن های تایید شده)، مشکل از اونجا شروع میشه که یک دارو و یا واکسن تایید نشده ازطرف دولتها وارد کشورشون میشه و باعث مرگ و میر مردم میشه. پاینده باشید.
  5
  13
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. گرامی، من قبل از نوشتن کامنت مطلب رو چک کردم. واکسن روسی در حال حاضر واز نظر EMA در فاز سوم تست وتجربه هست و این بدان معنا هست که هنوز تایید نشده و تزریق اون بر مردم یک کشور تحت سلطه چه اسمی میتونه داشته باشه به جز تست کردن ؟ شما هم میتونید این اطلاعات رومستقیما رو سایت EMA چک کنید. در خاتمه ما مشکلی با واکسن نزدن مردم هیچ کشوری نداریم (حتی واکسن های تایید شده)، مشکل از اونجا شروع میشه که یک دارو و یا واکسن تایید نشده ازطرف دولتها وارد کشورشون میشه و باعث مرگ و میر مردم میشه. پاینده باشید.
  3
  5
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::]. دوست عزیز،من هم نگفتم واکسن روس توسط اروپا یا آمریکا تایید شده،(در حال بررسی هست) من گفتم این واکسن رو فقط چند محموله کوچکش رو تا بحال به ایران فروختن،در صورتیکه ماه ها قبل از ایران بصورت خیلی گسترده در مجارستان،بلاروس،خود روسیه،آرژانتین و چند کشور دیگه مصرف شده.منظور اینکه این حرف که خواستن روی ایران آزمایش کنند به کل بی معنی و اشتباهه.همین و بس.
  5
  3
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  رویتر اون دو نفر تلفات استرازنیکا رو نوشته ربطی به واکسن نداشته. توی کره جنوبی ۱۰۰ هزار نفر استرازنکا زدن، فقط دو نفر کهنسال مرده. اما این دو نفر قبل از زدن خودشون مشکل داشتن مشکل قلبی عروقی، معلوم نیست علت فوت اون مشکل بوده یا واکسن،
  1
  2
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::]. خوبی از خودتونه
  1
  2
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۹
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. گرامی، در روز پنج شنبه ۱۶ بهمن و به قول محمدرضا شانه ساز(رئیس سازمان غذا و دارو) یک محموله کوچک حاوی فقط پانصد هزار واکسن روسی کرونا وارد ایران شد! وفردای آن روز نیز قرارداد تحویل دومیلیون دوز ازهمین واکسن بسته شد. بگذارید سوالم رو طور دیگه مطرح کنم. چرا کشور ما یک واکسنی رو میخره که هنوز در فاز سوم تست توسط EMA هست ؟
  0
  3
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Chokam - ری، ایران::]. درود بر شما دوست خوب من. خیلی خوشحالم که جوونهای با هوش ما، مثل شما، خودشون با تحقیق و بررسی از حقایق امور با خبر میشن. همین روش رو ادامه بدین که راه رستگاری و پیشرفت هست. با احترام و مهر.
  2
  5
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Azadi9 - پاریس، فرانسه::]. متاسفانه طبق معمول چیزهای بیربط به بحث ما رو بهم ربط میدین و فکر میکنین هرکس شایعات و بدبینی بیش از حد به واکسن روسی رو قبول نمیکنه،حتما داره از حکومت ایران و یا سیاستهای روسیه طرفداری میکنه و هر کس خطرات مشابه واکسن آکسفورد رو اشاره میکنه حتما طرفدار حکومت ایران هست. شما هنوز جوابی به حرف من ندادی و انگار از قصد ignore میکنی،شما گفتی روسیه میخواد واکسن رو روی مردم ایران آزمایش منه،با کمال احترام باز هم میگم این حرف خیلی مسخره و دور از واقعیته چون ماه ها قبل از اینکه به ایران این واکسن رو بفروشه،هم توی خود روسیه و انفاقا ا‌ولین نفر دختر خود پوتین این واکسن رو زد،هم کشورهای دیگه ای مثل بلاروس و هم‌کشور مجارستان که میلیونها دوز از این‌واکسن رو خرید و شروع به استفاده کرد و‌همینطور آرژانتین ،بولیوی ،شما باز میگی روی ایران قراره تست کنه،پس اونهمه کشور دیگه چی ؟ این واقعیت ها که نوشتم همه مستنده نمیتونی نادیده بگیری باز حرف خودت رو بزنی دوست محترم!. در ضمن برای اینکه خیالتون راحت شه،بنظر من رژیم ایران و‌روسیه جفتشون از مرخرفترین و بدترین حکومتهای دنیا هستن.
  3
  2
  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. از کرامات شیخ ما چه عجب شیره را خورد و گفت شیرین است ! گرامی، این چند کشوری که شما اسم بردی همگی تحت سلطه روسیه هستند! و من با شجاعت یک بار دیگه تکرار میکنم که این کشور ها مجبور به خرید این واکسن شده اند، و یا به زبان ساده تر با نتیجه تست این واکسن در کشور های فقیر، روسیه به دنبال بازار یابی در کشورهای بزرگ دنیا هست. اگر نتیجه تست مثبت بود که چه بهتر، اگه بد بود هم هزینه جانی رو مردم کشور های دیگه داده اند نه روسها ! در خاتمه اینقدر ساده لوح نباشید، به دختر پوتین قطعا واکسن روسی تزریق نشد ! تآمروزصبح تنها ۶٬۶میلیون دوز از واکسن روسی در روسیه تزریق شده ( ۴٫۷% جمعیت کشور). این استقبال جمعیت ۱۴۴ میلیونی روسیه از واکسن کشورشون رو نشون میده ! پاینده باشید.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  خب،آخرین خبر هم که الان بی بی سی پخش کرد،ایتالیا هم قرار داد بسته برای تولید واکسن اسپوتنیک روسیه در میلان و قراره امسال ده میلیون وامد اون در ایتالیا تولید بشه. تبریک میگم به منفی گراها و افراد لج باز بی اطلاع این سایت که دیگه فکر نمیکنم حرفی برای گفتن بمونه! روز خوش.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. گرامی، شما هم جواب سوال من رو ندادید ! چند روز پیش روسها واکسن خودشون رو به EMAتحویل دادند برای بررسی و تایید, و خودشون اعتراف کردند که این واکسن در مرحله سوم" تست" هست ! امیدوارم که حالا عمق فاجعه رو درک کرده باشید.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. گرامی، فرانسویها یک مثل معروفی دارند : فلانی مسیحی تر از حضرت مسیح هست! شما انگار از خود روسها هم روسی تر هستید! من این مطلب شما رو چک کردم و متاسفانه طبق عادت بد ما ایرانیها شرافت در کلام و قلم رو فراموش میکنیم برای صحه گذاشتن رو یک مطلب نادرست. و اما خبر کامل و درست از این قرار است که توافق کرده اند که از ماه جولای به بعد این واکسن رو در ایتالیا تولید کنند و پر واضح است که در صورت تایید این واکسن توسط EMA. در واقع دلیل دیگری نداره که پنج ماه صبر کنند برای تولید یک واکسن. اتحادیه اروپا این نوع تصمیم ها رو دستجعی اتخاذ میکنند. روز خوش.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.