بی میلی آشکار سخنگوی پنتاگون از ربط دادن حمله عین الأسد عراق به شبه نظامیان

العربیه :جان کربی سخنگوی پنتاگون، پس از عدم تمایل آشکار در ربط دادن حمله پایگاه عین الاسد در عراق به ایران و شبه نظامیان وفادار به آن در عراق، آماج انتقادهای شدید قرار گرفته است.

دولت پیشین آمریکا این گونه حملات موشکی را به گروه‌های تحت الحمایه تهران نسبت می‌داد.

تد کروز سناتور جمهوری خواه، شامگاه جمعه 5 مارس در حساب توئیتر خود، ویدئویی نیش دار به کربی را نشر کرد که او را گیج و با لکنت زبان نتوانست فرق میان شبه‌نظامیان طرفدار ایران و شبه‌نظامیان شیعه را تشخیص دهد.

کربی چهارشنبه گذشته، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون، کمی پس از حمله موشکی به پایگاه عین الاسد که منجر به کشته شدن یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در اثر ایست قلبی شد، در پاسخ به خبرنگاری که پرسید: زمانی که شما می‌گویید شبه نظامیان مورد حمایت شیعیان، منظورتان شبه نظامیان تحت الحمایه ایران است یا شبه نظامیان شیعه یا منظور دیگری دارید؟ گفت: منظورم شبه نظامیان مورد حمایت شیعیان است.

البته این پاسخ، روزنامه نگار را قانع نکرد به طوری که او پرسش خود را تکرار کرد: نه جدی، منظور شما از شبه نظامیان مورد حمایت شیعه چیست؟

ولی کربی باردیگر قاطعانه گفت: «منظورم شبه نظامیان مورد حمایت شیعیان است.» او سپس به پرسش دیگری پاسخ داد و پایان گفت‌و گو را اعلام داشت.

بی میلی آشکار کربی در ربط دادن شبه نظامیان ایران به حمله به عین الاسد، انتقادات گسترده‌ای را در رسانه‌ها در پی داشت، زیرا بسیاری از مفسران و منتقدان بر این باور بودند که سخنگوی پنتاگون برای توصیف چنین حملات موشکی درعراق، از اصطلاحات رایج دولت ایالات متحده، اجتناب کرده است.
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان
  چرا کسی نمیخواد بفهمه که خود دول اروپایی و آمریکا و روسیه و چین لاشخور، مدافع جمهوری اسـ... ایرانی هستند، در زمان کارتر بیشرف این آش رو برای ایرانی و کل خاورمیانه پختن هر روز هم که می‌گذره حمایت‌های آشکار و آشکارتر میشه ملت قهرمان ایران هم تو صف مرغ و روغن شکم همدیگر رو پاره‌ میکنن.یا برن نان قسطی بخرن ،دیگه با این کرونا نایی براشون نمانده که اعتراضی بکنن.پنج میلیون بسیجی دهن هشتاد میلیون ایرانی رو گل گرفته.
  0
  13
  یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.