پزشکیار مبتلا به کرونای انگلیسی با ۶۰۰ نفر در تماس بوده است

عکس تزئینی استدویچه وله :یک دستیار پزشک در شهر دوسلدورف آلمان بعد از این که به جهش بریتانیایی کرونا مبتلا شد با ۶۰۰ نفر تماس برقرار کرد. ظاهرا این زن با وجود بروز علائم از زدن ماسک، حتی در مطب خودداری کرده است. حال مجازات در انتظار اوست.

۲۷۰ نفر به دلیل تماس با یک دستیار پزشک اهل دوسلدورف در حال حاضر در قرنطینه به‌سر می‌برند. این زن که علی‌رغم بروز علائم بیماری کووید ۱۹، به صورت موقت بدون ماسک در مطب کار کرده به جهش بریتانیایی ویروس کرونا مبتلا شده بود.

به گزارش "ان‌‌تی‌وی"، مقام‌های مسئول می‌گویند، این ۲۷۰ نفر با پزشکیار مبتلا در تماس نوع یک یا نزدیک بوده‌اند. او در کل با حدود۶۰۰ نفر تماس حاصل کرده است.

به گفته این مقام‌ها، با وجود عدم اثبات آلودگی عفونی، این مطب در دوسلدروف ـ پمپلفورت تعطیل شده است.

این زن به جهش B.1.1.7 ویروس کرونا مبتلا شده که بسیار مسری‌تر از نوع مادر است. از اوایل فوریه در دوسلدورف در افرادی که پاسخ تست کرونای آن‌ها مثبت است یک تست اضافی برای بررسی ابتلای احتمالی آن‌ها به این جهش بریتانیایی نیز صورت می‌گیرد.

مقام‌های مسئول در دوسلدورف توانسته‌اند تنها با ۶۰درصد کسانی که با این زن در تماس بوده‌اند تماس تلفنی بگیرند. ۴۰درصد باقیمانده شماره تلفن غلط داد‌ه‌اند. اینک تلاش می‌شود که از طریق پست به آن‌ها اطلاع داده شود.

مقام‌های دوسلدوف می‌گویند، اگر این شخص واقعا در محل کار خود از زدن ماسک خودداری کرده باشد، شیوه‌نامه‌های حفاظتی بهداشتی را نقض کرده است. در حال حاضر پیامدهای حقوقی این اقدام در دست بررسی است.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.