راز حمله دوم آمریکا به اهداف ایرانى در سوریه که در آخرین لحظات لغو شد

العربیه :پس از افزایش تنش‌ها میان گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق با ایالات متحده به ویژه پس از حمله موشکی گروه‌های مذکوربه فرودگاه اربیل، تاکید شد واکنش آمریکا فقط به «یک» حمله هوایی به مواضع این گروه‌ها در مرز عراق و سوریه محدود نخواهد بود.

بنا به گزارش روزنامه بریتانیایی تلگراف، جو‌ بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده به دلیل حضور یک زن و تعدادی کودک در آخرین لحظات حمله دوم به یک مکان نیروهای وابسته به ایران در سوریه را لغو کرد.

این روزنامه نوشته است که پس از 10 روز بحث و بررسی، رئیس جمهوری آمریکا به وزارت دفاع آمریکا دستور می‌دهد که دو هدف را درپاسخ به حمله به فرودگاه اربیل در سوریه تعیین کند.

اما تنها 30 دقیقه پیش از آغاز عملیات، یکی از مشاوران بایدن به وی از حضور یک زن و تعدادی کودک در نزدیکی یکی از دو هدف خبر می‌دهد.

هدف از این دو حمله، ارسال این پیام به ایران بود که به رغم اجتناب دولت جدید آمریکا از هر گونه تنش در خاورمیانه، ایالات متحده هجوم به نیروهای خود را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

پیش از این لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا گفته بود هدف حمله هوایی در سوریه مواضع شبه‌نظامیانی بوده که به فرودگاه اربیل حمله کرده بودند. وی ادامه داد: «من به رئیس جمهور برای این عملیات پیشنهاد داده بودم. بارها تذکر دادیم که بر اساس جدول زمانی مشخصی پاسخ تجاوزات را می‌دهیم».

در ابتدای ماه جاری سخنگوی پنتاگون وزرات دفاع آمریکا از کشته شدن یک پیکارجو و زخمی شدن دو نفر دیگر طی حمله هوایی ارتش آمریکا به مواضع گروه‌های وابسته به ایران در سوریه خبر داد. وی که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، افزود: در حال ارزیابی این حمله هستیم. در صورت دریافت اطلاعات جدید شما را در جریان خواهیم گذاشت.
+2
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  از این به بعد نظام اخوندی این تجربه را در دست خواهد داشت اگر امریکا قصد انتقام جوئی از نیروهای نظامی , نظام اخوندی ایران داشته باشد به پایگاه نظامی حمله نمیکند اگر در نزدیکی این پایگاه زن و کودکانی هستند و یا حضور دارند !
  0
  7
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.