فیلم بازداشت جوان معترض به کشتار سوختبران بلوچ و حمایت بی‌سابقه مردم از وی

ظهر روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۹، بازداشت جوان معترض در کرج که نسبت به کشتار سوختبران در سراوان اعتراض داشت، در حالی صورت گرفت که مردم در صحنه از این اقدام او حمایت و نسبت به بازداشت وی اعتراض کردند.

ابتدا ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن یک شهروند اهل کرج، در چهارراه طالقانی با ایستادن روی یک صندوق صدقات به کشتار معترضان در سراوان اعتراض می‌کند.

در این ویدئو تیراندازی هوایی ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از ادامه اعتراض مردم و ترساندن آنان مشاهده می شود اما مردم به حمایت و اعتراض خود ادامه می دهند.

این شهروند بدون اعتناء به تیراندازی مامور نیروی انتظامی، پس از تیراندازی با اشاره به سر خود به مامور نیروی انتظامی می‌گوید: «به این جا شلیک کن، همان طور که به مردم سیستان و بلوچستان شلیک می‌کنید.»

پس از این، ویدئوی دیگری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بازداشت این شهروند کرجی را به دست ماموران نیروی انتظامی در میان اعتراض مردم نشان می‌دهد.

در این تصاویر نیز صدای تیراندازی ماموران به وضوح شنیده می‌شود.

حمایت از این شهروند معترض به کشتار سوختبران، در صحنه قابل توجه است و به هنگام بازداشت نیز مردم شعار می دهند: «ولش کن ولش کن».

بنا به گفته شاهدین صحنه، پس از بازداشت این شهروند، نیروهای انتظامی و لباس شخصی، با اعتراض مردم حاضر در صحنه روبرو شدند، با این حال پس از رهایی وی توسط مردم، مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شود.

گفتنی است که انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی که جوان معترض را در چهار راه طالقانی کرج در حالی نشان می‌دهد که روی یک صندوق صدقات ایستاده و نسبت به تیراندازی و قتل سوختبران و شهروندان معترض در سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد، با واکنش بسیاری از طرف کاربران روبرو شده بود و حمایت زیادی از او به عمل آمد.

بنا به گزارشات منتشر شده تا لحظه تنظیم این خبر، از هویت، سرنوشت و محل نگهداری این شهروند معترض اطلاعی در دست نیست.
+92
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  شرم بر همه ما که غم انگیزترین صحنه ها از نابودی جوانان با غیرت ودر حقیقت فرزندان و خواهر و برادرهایمان را بدست شیاطین و اراذل خودفروخته حکومت در مقابلمان می بینیم و نمی میریم ! ایران اگر قرنها در سینه کش حوادث و بلایا هنوز باقیمانده تنها و تنها بخاطر وجود همچین جوانهایی بوده اینها مانند خون در رگهای خشکیده ایران بوده و هستند و حاصل نابودی این جوانها مطمئناً نابودی ایران و ایرانیست .
  0
  86
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  دست گلتون درد نکنه فقط شعار میدید ولش کن ولش کن.آخه احمقها باریم ضد ایرانی و تروریست باید با ملایمت برخورد کرد!!!؟ احمق رژیم ضد ایرانی زبان خشونت می فهمد باید مسلحانه باهاش جنگید
  3
  65
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  "مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شود". لطفا از ترکیب درست استفاده کنید. این نیروها به هیچ وجه امنیت رو ارائه نمیدن. اینها یه مشت چاقو کش هستن که عین خود فروخته ها در ازای سنار سه شاهی، به هر کاری تن میدن
  0
  65
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد

  چه صحنه امیدوارکننده زیبای..یک جوان ۲۰ ساله در کرج یک تنه از هم میهنی های بلوچ خود دفاع می کند با انکه میداند این رژیم جنایتکار قادر به هر کاریست. دیگر نگوید مردم به فکر هم نیستند. من به این جوانان تعظیم می کنم
  4
  51
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  همان "گفتنی است در شبکه های اجتماعی" درسته، وگرنه در عمل هیچ. البته علتش باز برمیگرده به همان شبکه های اجتماعی ، چون سطح شبکه های اجتماعی ایرانیها بسیار پایینه، برای همین منتهی به عمل نمیشه. علت اینکه بقیه کشورها منتهی بعمل میشه از شبکه های اجتماعی شونه، در همه زمینه ها علم سیاست فرهنگ شبکه های اجتماعی و کامنتهاشون یه سرو گردن بالاتره، مال ما بیشتر قر زدن، نق زدن و فیکه
  1
  29
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
  ۵۱
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. آقای عزیز این فیلم کجاش امیدوار کننده هست,آدم بدتر ناامید میشه,ملتی به جان آمده و در عین حال ترسو , دوربین به دست و ولش کن ولش کن شعارشون, تا ماشین طرف رو بر داره و ببره, بعدش خوب حالا بریم دنبال زندگیمون مثل همیشه!!!! فقط این وسط اون جوان دلیر آنچنان ناپدید میشه که دیگه هیچکس خبری ازش پیدا نمیکنه. شرم بر ما , شرم بر این ملت ذلت پذیر!!!!!!!!
  0
  31
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰
  ۲۵
  باشه مهندس دوسل - دوسلدورف، آلمان
  ولش کن ؛ولش کن
  1
  6
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  ملت میخ هم دارند تماشا می کنند
  0
  11
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  حمایت ؟ کدام حمایت ؟ ایستادند دور و ولش کن ولش کن میگویند این شد حمایت؟ یک مشت ترسو و بزدل ا.اگر میخواستند حمایت کنند باید میرفتند جلو و او را از دست ماموران در میاوردند و تعداد ماموران که سه یا چهار نفر بیشتر نبود ولی تعداد ولش کن ولش کن گویان بیشتر بود .باید تیتر را تغییر میدادید و مینوشتید شجاعت یک جوان معترض و تماشای ملت بی تفاوت و ترسو .
  0
  9
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران
  ننگ و نفرت بر آنهایی که شعار "دوربین من سلاح من" را در این جماعت نهادینه کردند و این مردم بخت برگشته هم سالهاست که در همان فاز درجا می زنند. راه دیگری بجز همبستگی ملی، خیزش گسترده مردمی، ماندن در کف خیابانها و رو یا رویی مستقیم با اراذل و اوباش این حکومت اشغالگر تا براندازی کامل آنها باقی نمانده است.
  0
  5
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.