جمعیت امام علی با حکم دادگاه منحل شد

آرم جمعیت امام علیدویچه وله :جمعیت امام علی با صدور اطلاعیه‌ای از حکم دادگاه در راستای انحلال این جمعیت خبر داده است. سعید دهقان، یکی وکلای این جمعیت ضمن تأیید این خبر در ارتباط با صدور حکم از "اجرای نمایش به‌جای اجرای عدالت" سخن گفته است.

جمعیت امداد دانشجویی امام علی روز پنجشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارس) با صدور اطلاعیه‌ای در توییتر خبر داد، دادگاه بدوی رأی انحلال این جمعیت را صادر کرده است.

در این اطلاعیه کوتاه آمده است که "حکم ساعاتی پیش از طریق سامانه ابلاغ گردید".
پیش‌ از صدور این حکم سعید دهقان، یکی از وکلای جمعیت امام علی نیز با انتشار پیامی در شبکه توییتر از صدور حکم انحلال جمعیت امام علی توسط دادگاه بدوی خبر داده بود.

وکیل جمعیت امام علی گفت: «دادگاه دیروز تقریباً تا پایان وقت اداری طول کشیده بود اما این رای مفصل و هشت صفحه‌ای با محتوایی که کاملاً از بی‌طرفی خارج است صبح روز (پنجشنبه) صادر شد! ظاهراً باید به این نتیجه رسید که حکم از قبل انشاء شده بود. اجرای نمایش به‌جای اجرای عدالت!»
جمعیت امام علی از معروف‌ترین نهادهای مدنی در ایران استآرش کیخسروی یکی دیگر از وکلای این جمعیت هم گفته است: «انتشار رای انحلال و فیلم کامل از جلسه دادگاه توسط قوه، گویای همه چیز خواهد بود!»

او در ادامه تأکید کرد: «همراهی دولت با دفتر رهبری و اطلاعات سپاه برای انحلال یک جمعیت مردمی تلخ است؛ رای ظالمانه‌ قاضی برای خوشایند فرمانروایان، تلخ‌تر! برای لایحه اعتراض به کمک مردم نیازمندیم.»

جمعیت امام علی قبلا در روز یکشنبه سوم اسفند ۹۹ اعلام کرده بود که وزارت کشور درخواست انحلال جمعیت امام علی را به مرجع قضایی تسلیم کرده است.

عباس آخوندی، استاد دانشگاه تهران و وزیر سابق دولت روحانی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی درخواست کرد که دستور دهد تا وزارت کشور تقاضای انحلال جمعیت امام‌علی را از دادگاه پس بگیرد.

جمعیت امداد دانشجویی امام علی در سال ۱۳۷۸ تاسیس شده و یکی از معروف‌ترین نهادهای مدنی ایران است که با بیش از ده هزار نفر داوطلب فعالیت می‌کند.

فعالیت این موسسه در زمینه آسیب‌های اجتماعی از جمله فقر، کودک‌مجرم‌های در انتظار اعدام، کودکان کار و اعتیاد در بین کودکان است. این سازمان بیش از ۴۰ مرکز در محلات حاشیه‌نشین ۲۰ استان ایران دارد و به بیش از شش هزار کودک و زن خدمات حمایتی در زمینه آموزش، سلامت، اشتغال و معیشت ارائه می‌کند.
+12
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان
  چون خودشان‌ دزد و کلاش تشریف دارند، مردم‌ هم کمکی اگر داشته‌ باشند بکنن به افراد نیازمند، به این موسسه میدادند که افرادی مثل امیر خادم و یا علی کریمی درش فعالیت خیرخواهانه دارند، خب بدجوری سوختن، بیشرفهای دروغگو.
  1
  19
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  اینها دیگه از دشمنی علنی با مردم ایران ترسی ندارند.
  1
  21
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  کجا شدی؟ تویی که هی میگفتی تو ایران همه خوشبختن کجا شدی الدنگ/. بیا دیگه.
  0
  11
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  حالا فهمیدین چرا تو زیر یه پستی گفتم خیلی از ngoها و تشکیلاتی که کمک میکنن مخفی کار میکنن مثلا مخفی کاندوم پخش میکنن یا مخفی کارگرای جنسی رو برا ازمایش های دوره ایی و منظم میارن؟ دلیلش اینه که ماهنوز خیلی خیلی مونده افکارمون باز بشه. خیلی خیلی مونده به این تفکر برسیم که خیلی چیزا تابو نیست. باید حرفشو زد بحثشو کرد . الان ببخشیدا دو جمله درباره بدبختی مملکت نوشتم طرف ساندیسیه این چیزا براش تابو هست اومده انگ میزنه. فکر نکنین فقط همین یه مورده. اکثر مملکت دچار این نوع تفکرن. تو همون بالاشهر تهران که روشنفکرینا هستن جرات نمیکنن بگن مثلا کاندوم برا کارگرای جنسی تهیه میکنن تا مریض نشن.
  1
  4
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  به خدا قسم (بیخدام اما برا اکسپرشن میگم) این چیزایی که تا الان گفتم رو انجام بدیم نظام سریعا ساقط میشه. فقط مطالعه و منابعی که گفتم. این چرندیات به اصطلاح اپوزیسیونو بندازین بیرون. اینا اگه دنبال ساقط کردن نظام بودن که حداقل یکبار مردمو صحیح هدایت میکردن. اطلاعات صحیح و درست میدادن. مخصوصا دست اندرکارای سایت یوکی. شما هم فقط جمع کننده اخبار نباش. یه بخشی به اسم تحلیل و این چیزا بزنین. این منابعی که گتفم رو مطالعه کنین. قطعا ۱۰ سال دیگه مردم اطلاعاتشون بهتر میشه. مثلا من میگم بشیم عراق ۲۵ سال پیش اسمش توهین نیست. اسمش اینه برین ببینین عراق ۲۵ سال پیش چیکار میکردن. پناهنده هاشون اپوزیسیونشون چیکار میکردن ۲۵ سال پیش که هرماه نماینده هاشون با مقامات کشورای امریکا المان فرانسه ژاپن دیدار داشتن. ببینین اونا ۲۵ سال پیش کلا یه چیزی مثل حزب یکدست داشتن. فرقی نداشت کجا باشه این حزب یا جمعیتشون شبعه تو کشورایی که عراقی بود داشت. همشونم رای گیری منظم. نماینده رییس معاون. فعالیت های کاملا منظم و همیشگی و پیوسته. و بزرگ.
  2
  1
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  اینجا این همه ساندیسی ریخته نزارین شماها رو منحرف کنن. گول انگ زدن رو نخورین. همون عراق قبل حمله دولت موقت یا انتقالی تشکی داده بودن. ما تا به این چیزا نرسیم امریکا خر نیست حمله کنه. اما بهتون قول میدم اینطوری بشیم المان فرانسه امریکا بریتانیا میان نظامو ساقط کنه.
  1
  2
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  داشت رقیب جدی میشد برای ....کمیته امداد
  0
  3
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  همه این کارها زیر سر مرکز دزدی و فساد کمیته امداد عمام خمینی هستش. اینا چندین ساله که دنبال منحل کردن بقیه هستند حتی اگر دقت کنید علی دایی و سایر کسانی که مردم بهشون پول میدادند رو هم تهدید کرده بودند که پولها رو به کمیته امداد بدهند و خیلی از حسابهای بانکی رو هم همینطوری مسدود کردند و پولها رو بالا کشیدن. به نظر میرسه این برنامه توسط خود خامنه ای و بعد از آمدن رئیسی شدت گرفته و هدف مجبور کردن مردم به پول دادن به کمیته فاسد عمام از یک طرف و کشاندن به زور فقرا به این مرکز فساد هستش.
  0
  4
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۴۲
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  دیدن نمیشه دزدی کرد و پول مردم را بالا بکشن تصمیم گرفتن منحل کنند
  0
  4
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  مردم بنظام اعتماد ندارند،چنانچه بخواهند کمک کنند به( ان جی او )ها میدهند،در نتیجه دزدهای نظام قادر بدزدی از این پول نخواهند شد،ضمنا نظام که پول و اجناس را میگیرد بیشتر عوامل خودش و افرادی میدهد که برایش فایده داشته باشد
  0
  1
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.