جلوگیری از مرگ زوردس با مصرف روزانه ۵ وعده میوه و سبزی

دویچه وله :محققان می‌گویند یک رژیم غذایی حاوی ۵ وعده میوه و سبزی در روز، می‌تواند سلامتی شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند زندگی طولانی‌تری داشته باشید.

به گزارش Medicine Net، بر اساس تحقیقاتی که اول مارس در مجله "Circulation" از انجمن قلب آمریکا منتشر شده، رعایت این رژیم غذایی به شدت بر طول عمر تاثیر می‌گذارد.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در طول ۳ دهه ارتباط بین رژیم غذایی و مرگ‌و‌میر را در بین بیش از ۱۰۰ هزار زن و مرد در ایالات متحده مطالعه کردند و نتیجه گرفتند که یک رژیم غذایی غنی از میوه‌ها و سبزیجات به کاهش خطر بیماری‌هایمزمن مانند بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان که از مهم‌ترین دلایل مرگ هستند، کمک می‌کند.

به عنوان مثال، در افرادی که روزانه ۵ وعده میوه و سبزی می‌خورند، ۱۳ درصد خطر مرگ ناشی از همه دلایل، ۱۲ درصد خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی و ۱۰ درصد خطر مرگ ناشی از سرطان کمتر است. با وجود این، تأثیر همه میوه‌ها و سبزیجات یکسان نیست.

محققان دریافتند که مصرف غذاهایی مانند سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، کاهو و کلم پیچ، و همچنین میوه‌ها و سبزیجات بدون نشاسته و غنی از بتاکاروتن و ویتامین C مانند مرکبات، توت‌ها و هویج بیشترین ارتباط را با افزایش طول عمر دارد.

بر اساس این مطالعه، مصرف سبزیجات حاوی نشاسته مانند نخود، ذرت و سیب‌زمینی و همچنین انواع آب میوه با کاهش خطر مرگ زودرس ارتباطی ندارد.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.