وزیر دفاع اسرائیل:‌ آماده حمله مستقل به سایت‌های هسته‌ای ایران هستیم

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیلایندیپندنت فارسی :بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» آمریکا گفت ارتش اسرائیل در حال به‌روز رسانی برنامه‌های خود برای حمله به سایت‌های هسته‌ای ایران است. او تاکید کرد که اسرائیل آماده است تا در صورت لازم به طور مستقل این حمله را انجام دهد.

گانتز گفت: «اگر دنیا ایران را پیش از رسیدن به سلاح هسته‌ای متوقف کرد که خیلی هم خوب. اما اگر نکرد ما باید به صورت مستقل عمل کنیم و خودمان از خودمان دفاع کنیم.»

این اولین گفتگوی آقای گانتز با یک تلویزیون آمریکایی بود. این فرمانده کل سابق ارتش اسرائیل، مدتی به عنوان رهبر حزب لیبرالِ «آبی و سفید» چهره اصلی اپوزیسیون در اسرائیل محسوب می‌شد اما پس از پیوستن به دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو از محبوبیتش کاسته شد. اسرائیل حدود سه هفته دیگر عازم انتخابات می‌شود و بعید است حزب آقای گانتز عملکرد موفقی داشته باشد.

سال ۲۰۲۱ سال مهمی در عرصه سیاست اسرائیل و فلسطین محسوب می‌شود. علاوه بر انتخابات اسرائیل شاهد سه انتخابات در فلسطین و یک انتخاباتی درونی در سازمان حماس خواهیم بود. در ضمن در حالی شاهد شدت گرفتن درگیری غیرمستقیم ایران و آمریکا در عراق و سوریه هستیم که برخی منابع اطلاعاتی تخمین می‌زنند که ایران از طریق نیروهای متحد خود در سوریه و لبنان در چند ماه آینده به اسرائیل حمله خواهد کرد.

گانتز در گفتگو با «فاکس نیوز»‌ از صدها هزار راکتی که حزب‌الله لبنان در اختیار دارد صحبت کرد و نقشه‌ای محرمانه از تجهیزات موشکی لبنان را به خبرنگار این شبکه نشان داد. او گفت: «این نقشه هدف‌های مورد نظر ما است. تمام‌شان را از نظر قانونی، عملیاتی و اطلاعاتی بررسی کرده‌ایم و آماده حمله‌ایم.»

در تخمین اطلاعاتی سالیانه ارتش اسرائیل که چند هفته پیش منتشر شد خوانده بودیم که این کشور انتظار درگیری‌ با حزب‌الله را دارد اما تخمین می‌زند که این درگیری تنها چند روز طول بکشد و به گستردگی سال ۲۰۰۶ نباشد. در برخی رسانه‌های اسرائیلی تخمین زده شده که در درگیری بعدی در هر ۲۴ ساعت ۳۰۰۰ هدف در لبنان مورد حمله اسرائیل قرار بگیرند و روزی ۳۰۰ جنگنده حزب‌الله کشته شوند.

در ضمن انتظار می‌رود اسرائیل با ادامه روند چند سال گذشته به گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه حمله کند. روسیه با این‌که متحد ایران در سوریه است روابط نزدیکی با اسرائیل نیز دارد و جلوی این حملات را نمی‌گیرد. آقای گانتز گفت ایران از نیروهای خود در سوریه برای رساندن سلاح به خاک لبنان استفاده می‌کند.

به گفته آویو کوچاوی، فرمانده کل ارتش اسرائیل، از آغاز سال جاری (یعنی دو ماه گذشته) اسرائیل به بیش از ۵۰۰ هدف مرتبط با ایران در خاک سوریه حمله نظامی کرده است.

هفته گذشته، دولت آمریکا اولین حملات خود در زمان ریاست‌‌جمهوری جدید، جو بایدن، را علیه یکی از پایگاه‌های مرتبط با ایران در خاک سوریه، در نزدیکی مرز عراق، انجام داد.

آقای گانتز در مورد اختلافات تل‌آویو و واشنگتن در مسائلی مثل خواست بایدن برای بازگشت به برجام گفت: «سیاست آمریکا می‌بایست سیاست آمریکا باشد و سیاست اسرائیل هم باید سیاست اسرائیل باقی بماند.»
+53
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  زرشک. زپرتی ها
  58
  38
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. هه هه! هروقت زرشک های توی سوریه رو پاک کردین بیان زرشک زرشک کنین
  9
  13
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  با به قبرستان رفتن ترامپ اسرائیل هم یتیم شد. ستون اصلی سیاست فرقه ترامپ تروریست حفاظت از منافع اسراییل بود. کشتن سلیمانی درجهت جلوگیری از ایجاد نیروی نظامی توسط ایران در مرزهای اسرائیل بود.خروج از برجام بخاطر این بود که ایران در حال گسترش تواناییهای موشکی خود برای حمله به اسرائیل از داخل خاک ایران بود . تحریمها برای محدود کردن منابع مالی ایران در جهت حمایت از گروهای ضد اسرائیلی و تهیه موشک برای حمله به اسرائیل بود . حال, این ملت کم هوش ایرانی فکر میکند ترامپ قصد نابودی اخوندها را داشت . این ملت بی هوش هیچگاه وضیت بهتری نخواهد داشت
  15
  12
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. میلاد عزیز این خبر تاسف آوره اما یادتون نره که ۴۲ ساله داریم این کشورو تهدید میکنیم و مرگ بر اسرائیل میگیم و اینها هم میخوان از خودشون دفاع کنند.از صمیم قلب آرزو میکنم که هیچ جنگی در هیچ جای دنیا پیش نیاد.
  3
  16
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۵
  ۴۴
  Iryana2014 - بوستن، ایالات متحده امریکا
  خخخخ جوک روز ساختین امریکا و اسراییل در تاریخ خودشون به کشورهای ضعیف فقط حمله کردن و تو هالیوود خودشون قدرتمند نشون میدن، اگر زورشون میرسید اصلا نمیگذاشتن ایران به این نقطه برسه، پس حالا .... بشین خودتون ضایع نکنید اسراییل از پس لبنان هم بر نمیاد
  16
  11
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۵
  ۳۳
  dannni - سوئد، سوئد
  اولا این عرضه رو ندارید چون اگر میدونستی ات رد فعلی از ایران نداشت صد در صد زمان ترامپ که دوست ابدی شما بود همراه مجلس سنا الان موقعیت ایران از لحاظ موشکی قویتر شده و فراموش نکنید اسرائیل اگر وارد یک جنگ بشه باید این جنگ از دو هفته بیشتر به درازا نکشه الی گرفتار مسائل درونی خودش و اقتصادش اجازه نمیده الی ایران چیزی برای از دست دادن نداره چهل سال این مردم بدبخت تووفلاکت در حال زندگی کردن هستن ولی مردم اسرائیل بعد از دوهفته این وضع تحمل نمیکنن
  13
  8
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۶
  ۳۸
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. دقیقاً فخری زادتون هم همین نظر رو داشت.
  6
  17
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۱
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این خزری ها از این چرندیات زیاد میگن. اگر این کار را بکنند حق مقابله به مثل را برای ایران بوجود می آورند. آنوقت نوبت رژیم آخوندیه که نشون بده این همه سال تهدید کرده توخالی نیست. با توجه به اینکه حکومت ولایی دائما سعی دربه عقب انداختن مذاکرات و وقت کشی داره بعید نیست اسرائیل و بقیه دنیا را غافل گیر کنه و ناگهان اعلام کنه اولین بمب اتمی را ساخته. کاری که کره شمالی کرد.
  12
  8
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  با آوردن اسم اسرائیل، انگاری آب تو سوراخ موش ریخته باشی، این اراذل و اوباش بسیجی و ماله کش ها از آلمان تا سوئد و آمریکا سرو کله اشون پیدا میشه و از قدرت موشک و بمب اتم رژیم آخوندی و این ..شرا حرف میزنن:) ببین به چه دریوزگی افتادن که چنگ انداختن به .. های آخوندا! این احمق ها فکر میکنن رژیم نامشروع جمهوری اسلامی اراده ای مقابل اسرائیل داره..
  8
  4
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  ۳۳
  dannni - سوئد، سوئد
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::] اولا ارازل و اوباش خودت و جد عبادت هستن بعد مگه هرکه یک نظر مخالف شما بگه باید بسیجی یا طرفدار آخوندها هستن احمق آن اسرائیل که تو فکر میکنی جرعت داشت الان زده بود منتظر نه آمریکا نه هیچ کشوری دگه نمیشد از ترس اش جرعت نمیکنه چون میدونه این همون ایران پادگان عین الاسد و هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته و آرامگو موشک بارون کرد فهمیدی یا هنوز کله ات تو خالیه.
  2
  5
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::dannni - سوئد، سوئد::]. میگن فحش رو بنداز زمین، طرف خودش و هفت جد و آباد بو میکشن و پیداش میکنن..این مضخرفات رو برو واسه کسی بگو که... مثل شما رو نشناسه که این موقع ها خود واقعیشون رو نشون .... این آخوندا عرضه داشتن، به آمریکا خبر نمیدادن که میخایم پایگاهتون رو بزنیم، حداقل مثل اون صدام فلان فلان شده، چند تا آمریکایی رو میکشتن و مسئولیتش رو به عهده میگرفتن، منتها هنوز ..هایی مثل تو هستن که با اون حمله به پایگاه عین الاسد که از فحش ناموسی هم برا رژیم بدتر بود، اینجا خوشحالی میکنن..
  2
  1
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۴۲
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  اربابان اسراییل هیچ غلطی نمیتونن حالا این داره واق واق میکنه ایران را با سوریه و مصر اشتباه گرفتین
  0
  2
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. ذات بد نیکو نگردد زانکه بنیادش بد است . تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است. تو تربیتت به شهرکرد نمی خوره. بختیاری ها باشعور و انسانن. سبک حرفهای تو بیشتر به چاله میدونی ها و دروازه غاری های تهران می خوره.
  0
  1
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::dannni - سوئد، سوئد::]. این ایرانیهای ..... که تمام عمرشان را تحت سیطره دیکتاتور ها و سر کوب گران گذراندند فهمی از دموکراسی , آزادی بیان و آزادی نظر ندارند به هر گونه نظر مخالف نظرشان را بشدت حمله میکنند و امثال همان معلمان و اربابان سر کوب گراشان انواع تهمتها که تو جیره خار اخودنها هستی را میچسبانند ایران بسیار بعید هست روزی آزادی و دموکراسی را با این کوچک مغزان ایرانی ببینند
  0
  0
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۷
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. تو یه مطلب قبلی هم بهت گفتم که این ترفندها دیگه خیلی قدیمی شده و زیاد به خودت زحمت نده..اینکه من کجایی هستم به شما ربطی نداره، قطعا من و امثال من داخل ایران ادبشون به مراتب خیلی خیلی بیشتر از شما ریاکارا و پرروها هستش که هر دقیقه رنگ عوض میکنید، منتها من متناسب با شخصیت هر فردی صحبت میکنم و قطعا امثال تو متناسب همچنین رفتاری هستید.
  0
  1
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.