میلیاردر ژاپنی به دنبال یافتن چند همسفر از نقاط مختلف جهان برای سفر به ماه؛ موعد ثبت نام ۲۴ اسفند

صدای آمریکا :این از آن فرصت‌های بسیار نادر است: یک میلیاردر ژاپنی قصد دارد به ماه برود و می خواهد هشت نفر از نقاط مختلف جهان نیز او را در این سفر خصوصی همراهی کنند.

یوساکو مائزاوا، سرمایه‌دار بزرگ مد آنلاین، در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که اولین مردی است که برای سفر به ماه در یک سفینه فضایی که توسط شرکت اسپیس‌اکس ساخته شده، جا رزرو کرده است.

آقای مائزاوا که مبلغی فاش نشده را برای این سفر پرداخته است، در ابتدا گفته بود که قصد دارد از شش تا هشت هنرمند دعوت کند تا او را در این سفر همراهی کنند. پیش بینی می‌شود سفر او در سال ۲۰۲۳ انجام شود.

ولی او، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند در ویدیویی که در توئیتر خود پست کرده بود، روند درخواست گسترده‌تری را فاش کرد.

آقای مائزاوا گفت: «من شما را به این ماموریت دعوت می کنم. هشت نفر از شما، از سراسر جهان.»

وی افزود: «من همه صندلی‌ها را خریده‌ام، در نتیجه سفری شخصی خواهد بود.»

آقای مائزاوا گفت، نقشه اول او، که می‌خواست تنها از هنرمندان دعوت کند «تغییر کرده» چون به این باور رسیده است که «هر فردی که کاری خلاقانه انجام می دهد را می توان یک هنرمند نامید.» این کارآفرین ژاپنی گفت که متقاضیان برای این سفر باید تنها واجد دو شرط باشند: آماده باشند تا از نظر خلاقیت و نوآوری «مرزها را عقب بزنند» و مایل باشند که دیگر اعضا در این سفر را در انجام چنین کاری کمک کنند.

او گفت که روی هم رفته حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر در این سفر حضور خواهند داشت، و پس از  این که یک دور کامل در مدار (به دور ) کره ماه زدند، به زمین بازخواهند گشت.

موعد ثبت نام برای این سفر ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) تعیین شده است و اولین سری غربالگری تا ۲۱ مارس (اول فروردین) انجام خواهد شد.

بنا به گفته آقای مائزاوا، در حال حاضر تاریخ مشخصی برای انجام «تکلیف» و مصاحبه آنلاین تعیین نشده، ولی مصاحبه نهایی و معاینات پزشکی برای اواخر ماه مه برنامه ریزی شده است.
+21
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  هشت نفر آماده اند اقای ژاپنی با احترام سایانورا: علی خامنه ای. احمد خاتمی. محمد خاتمی. محمود احمدی نژاد. علی اکبر ولایتی. حسن شریعتمداری. احمد علم الهدی . حسن روحانی
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
  ۴۱
  کاترین - لندن، انگلستان
  مرد حسابی توی این سالی که کرونا توی کل دنیا طوفان به پا کرده و اینقدر کشته و بدبختی به جا گذاشته و همه کشورها لنگ پولن که واکسنش رو بخرن و مردمشون رو نجات بدن می خوای پاشی بری ماه آخه؟! حالا خودت هیچی 8 نفر دیگه رو واسه چی می خوای ببری؟ بابا ایولا اگه اینقدر پول داری به جای دور دور کردن کاری برای نجات دنیا بکن، وقت واسه ماه گردی! زیاده ...
  6
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
  ۴۳
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  موقعیتی استسنائی برای کسانی که واجد شرایط جسمی و روحی این سفر هستن. موفق باشید و خوش بگذره.
  1
  25
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  طرف بیاد تو انتخاب کنی و ببریش فضه بچرخه چه ربطی به خلاقیت او داره اقای میلیاردر. والله بابک زنجانی از تو بیشتر میفهمه
  0
  0
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.