برادر اسیدپاش قصاص می شود

مرد میوه‌فروش که به اتهام اسیدپاشی مرگبار روی برادرش محاکمه شده بود با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این حادثه خرداد سال 98 در ورامین اتفاق افتاد. مرد جوانی به نام سهراب 30 ساله که با اسید سوخته بود به بیمارستانی در قرچک منتقل شد، همسر وی در نخستین اظهاراتش به پلیس گفت که برادرشوهرش سیاوش عامل اسیدپاشی است. او مدعی شد، شوهرش این موضوع را به او گفته است؛ در حالی که تحقیقات در این پرونده ادامه داشت سهراب بر اثر شدت جراحات جان باخت.

همسر مقتول که از برادرشوهرش شکایت داشت، گفت: من وقتی ۱۳ ساله بودم با همسرم ازدواج کردم. همسرم با وانت میوه‌فروشی می‌کرد و زندگی‌مان را می‌گذراندیم. اما حالا با مرگ شوهرم من و فرزند ۶ ساله‌ام بدون هیچ منبع درآمدی مانده‌ایم و من نمی‌دانم چطور بعد از این فرزندم را بزرگ کنم.با این شکایت مأموران  پلیس به بررسی پرداختند. در تحقیقات محلی مشخص شد سیاوش 40 ساله صاحب میوه‌فروشی در سلطان‌آباد است اما بارها با برادرش درگیر شده و وی را تهدید به اسیدپاشی کرده بود.

یکی از همکاران سیاوش با تأیید اختلاف بین این دو برادر گفت: سهراب با وانت میوه‌فروشی می‌کرد اما برادرش می‌گفت نباید مقابل مغازه میوه‌فروشی او بایستد چون مشتری‌های او کم می‌شوند یک بار هم شاهد درگیری آنها بودم و سیاوش برادرش را تهدید به قتل کرد.

 با افشای این ماجرا سیاوش دستگیر شد اما  منکر اسیدپاشی و قتل برادرش شد.وی گفت: من چند سال است که در سلطان‌آباد میوه‌فروش هستم. برادرم مدتی بود با وانت مقابل مغازه‌ام می‌آمد و میوه می‌فروخت. من چند بار با او صحبت کردم تا این کار را نکند. او باعث شده بود تا کاسبی من کساد  شود اما او به این موضوع توجه نمی‌کرد.این متهم ادامه داد: من قبول دارم قبلاً او را تهدید به اسیدپاشی کرده بودم اما هرگز به رویش اسید نریختم. آخرین بار وقتی با هم درگیر شدیم او با ظرف اسید به سمت من حمله‌ور شد  و می‌خواست اسید را روی من بریزد؛ اما  اسید روی خودش ریخت. من در این ماجرا دستی نداشتم.

بدین‌ترتیب پرونده متهم برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. وی در حالی از خود دفاع کرد که رئیس قوه قضائیه از طرف فرزند صغیر قربانی درخواست قصاص را مطرح کرد.
در جلسه دادگاه متهم باز هم  منکر اسیدپاشی شد و گفت: وقتی درگیری میان ما بالا گرفت برادرم می‌خواست محتویات ظرف پلاستیکی را روی من بپاشد، اما من برای دفاع از خودم محتویات ظرف را به سمت او پاشیدم و نمی‌دانستم ظرف پلاستیکی حاوی اسید است. من هرگز راضی به مرگ برادرم و بی‌سرپرست شدن همسر و فرزندش نبودم.

با پایان دفاعیات این متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به ‌مدارک  موجود در پرونده وی را به قصاص محکوم کردند.
+5
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  روایتی تازه از فروپاشی اجتماعی در ایران
  1
  25
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
  ۶۲
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان
  بجای قصاص دادگاه میتوانست برادر مقصر را به پرداختن دیه و خرج بازماندگان مجبور کند به این ترتیب از بازماندگان پشتیبانی کند .
  0
  7
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.