اسرائیل: کشتی ایرانی منشا آلودگی‌های نفتی سواحل اسرائیل است

گیلا گاملیل (راست)، وزیر حفظ محیط زیست اسرائیل به همراه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشوردویچه وله :گیلا گاملیل، وزیر محیط زیست اسرائیل گفت، منبع آلودگی سواحل این کشور در مدیترانه کشتی نفتی است که از ایران به آب‌های اسرائیل فرستاده شده است. این مقام اسرائیلی ایران را متهم به "تروریسم زیست‌محیطی" کرد.

گیلا گاملیل، وزیر محیط زیست اسرائیل در نشست مطبوعاتی خود در تل آویو جمهوری اسلامی را به آلوده کردن سواحل اسرائیل در دریای مدیترانه متهم کرده است.

خبرگزاری آلمان روز پنجشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارس) به نقل از وزیر محیط زیست اسرائیل گزارش داد، یک کشتی که از ایران عازم سوریه بوده پیش از رسیدن به آب‌های اسرائیل در مدیترانه سیستم‌ ارتباطی خود را خاموش کرده و پس از تخلیه مواد نفتی عازم سوریه شده و سپس به ایران بازگشته است.

گاملیل اقدام این کشتی را یک "جنایت زیست‌محیطی" توصیف کرده است.

وزیر محیط زیست اسرائیل همچنین تصریح کرد، "کشتی‌هایی که از ایران می‌آیند در سواحل اسرائیل مواد نفتی تخلیه می‌کنند".
او افزود پس از دو هفته جستجو اسرائیل موفق شد کشتی‌ای را که باعث آلودگی شده بود شناسایی کند. گاملیل در توییتر نوشت این اقدام ایران "تروریسم زیست محیطی" تلقی می‌شود.

حدود دو هفته پیش سواحل اسرائیل، غزه و لبنان به شدت آلودگی نفتی پیدا کردند. این آلودگی باعث از بین رفتن حیات وحش شد و پرندگان، لاک‌پشت‌ها و ماهیان زیادی بر اثر آلودگی از بین رفتند.
بسیاری از ماهیان بر اثر آلودگی آب‌ها از بین رفته‌اندمقامات اسرائیل این حادثه را "بزرگ‌ترین فاجعه زیست‌محیطی کشور خود" خوانده و گفته‌اند، رفع اثرات این آلودگی سال‌ها طول خواهد کشد.

جمهوری اسلامی ایران درباره اتهامات اسرائیل رسما واکنشی نشان نداده است.
+23
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  عجب جونورهایی هستن این جمهوری اسلامی و در عجبم که دنیا و مخصوصآ این اروپاییهای کثیف دورو چطور فقط به فکر مماشات با این رژیم کثیف آدمکش هستند؟؟؟؟؟؟؟؟
  6
  32
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  کثافت از سر و رژیم نامشروع جمهوری اسلامی میباره..حالا خوبه هیچ قدرتی ندارن ورنه کل بشریت رو نابود میکردن این قوم داعش شیعی..
  5
  29
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  خامنه ای و سپاه عملن دارن خودشون رو دشمن نوع بشر معرفی می کنن!امیدوارم هر چه زودتر اجماع جهانی برای نابودی کامل رژیم جمهوری اسلامی ایران شکل بگیره.و البته مردم ایران قطعن در این اتشی که خامنه ای بپا کرد و نظارگر هستند خواهند سوخت
  6
  22
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  بدترین عمل تروریستی همینه. حتی بدتر از داعش
  7
  20
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  الان حکومت دست فارسهاست (اصفهانی و یزدی و مازندرانی و کرمانی و مشهدی ..). فارسهای شیراز شعورشون بیش از حکومت داری هست. این مدل جنگ و نامردی این حکومت منو یاد کوروش یهودی حاکم پارسها میندازه که برای فتح مصر به خاطر تعصب و علاقه شدید مصریها به گربه (مثل من) روی سپرهاشون گربه میبستن و با منجنیق گربه مرده به داخل حصار اونها پرت میکردن تا روحیه اونها رو رو ضعیف کنن و اونها به سمت پارسها تیر پرتاپ نکنن. اما اونطرف ملت بزرگ و قدرتمند و کهن تاریخساز تورک فقط رودرو میجنگیدن و کسی در تاریخ جلودارشون نبوده. واقعا خود من هم وقتی بخوام بجنگم کسی جلودارم نیست. جون مادرتون درست بشید و دست از موزیگری و فاشیسم توهمی و ظلم و ضعیفتر از خودتون بردارید.
  34
  8
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ایجاد بهانه های لازم برای تلافی زدن موشک به کشتی تجارتی اسرائیلی
  6
  9
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. اروپاییها یک خاورمیانه نابود میخوان تا سرمایه های نقدی و انسانی ما برای زندگی اونها صادر بشه. تا کشورهای خاورمیانه در فلاکت بمونن و نفت و گاز مال اونها باشه. حکومت ایران ویروس کرونای ملتهاست.
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هیچ فکر کردی که چرا داری فارسی می نویسی، ولی اویغور مغولی هستی، ترک ها الان کجا هستند؟ من که هر چه نگاه می کنم چیزی بنام ترک، بجز اویغورهای چین نمی بینم، بقیه همه اصلاح شدند، و تغییر چهره دادند و از روی زمین پاک شدند، یک ترک نام ببر که تاریخ ساز باشد، که جایزه بگیری
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  وزیر محیط زیست که خودش نمی تونه بگه، باید منابع اطلاعاتی و دریانوردی مثل موساد بگن یا حرف ایشون رو تایید کنن، وگرنه حرف وزیر محیط زیست معیارنیست
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  شما میگی کوروش یهودی.ازکجا مطمئنی زمان کوروش اصلا یهودی بوده؟؟ شاید بوده چون میگن دوهزارسال قبل کوروش هم بودن یهودیها. اما فروید وجود یهودیان رو رد کرد ، او گفت اصلا موسی هم یهودی نبوده و اصلا هیچ اثری از اسارت یهودیان بنی اسرائیل در مصر نبوده، برای همین یهودیها با فروید بد هستن بااینکه فروید یهودی بوده،نامه فروید به سالومه رو گوگل کن انگلیسیه، نه ترکی، ببخش فروید ترکی بلد نبوده
  0
  3
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. کتب عهد عتیق قوم یهود از 3000سال پیش نگاشته شده و تاریخ ثبت کرده. البته مجموعه ای از تخیلات و داستانها و تاریخ قوم یهوده. تورات یکی از این کتب هست. کامل این کتابهای عهد عتیق رو بخونی خیلی چیزا رو متوجه میشی. در ضمن اساسا نام حخام منشی یا حکم منشی یا خاخام منشی یه نام عبری و به موبدان یهود میگن. شما کتب عهد عتیق رو بخونی میبینی که یهودیان کاملا کوروش و سایر حخامنشیها رو از خودشون میدونن. خود خشایار اجازه کشتار ایرانیان مرکز ایران (الان شده اصفهان و یزد) توسط یهودیان بنی اسراییل داد و اون مناطق در گذشته یهودیه نام داشت. اکثر مردم قدیمی اون مناطق اصالت یهودی دارن. با پیدایش سلجوقیها شهرهای اصفهان و یزد بنا شد و خیلی هاشون به ظاهر مسلمون شدن و الانم شیعه های تندرو هستن.
  0
  3
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. هیچ فکر کردی تو چرا با لهجه شهرستانی که فکو فامیلت اونجا هستن و ازش ترانزیت شدی اینجا زرزر نمیکنی؟ .
  1
  3
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. کتاب مقدس روی هواست،بخاطر داستان خروج، اسارت بنی اسرائیل در مصر، یا داستان خروج یا exodus . چون اثری از یهودیها در مصر بدست نیامده، برای همین فروید مدعی شده اصلا موسی یهودی نبوده بلکه مصری بوده و داستان خروج بنی اسرائیل دروغه، کتاب مقدس بخاطر داستان خروج روی هواست،نقطه ضعفشه
  0
  1
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::Chokam - ری، ایران::]. مطابق بعضی از اقوال تاریخی در زمان کوروش تخمینا بین نیم تا یک میلیون یهودی در کشور 7 میلیونی ایران میزیسته اند. البته کوروش میتواند یهودی باشد یا نباشد. چیزیکه به اندازه ی سر سوزن مهم نیست که کوروش یهودی یا فارس یا ترک و یا بلوچ بود. کوروش یک انسان هست و بزرگی او بعلت اعلامیه حقوق بشر هست. بهتر است برای کوروش ملیت تعین نکنیم چون کسانی مثل کوروش و گاندی به بشریت تعلق دارند.
  0
  4
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بسیار بجا فرمودید، کوروش یک ایرانی بود که به بشریت با تمام ادیان و ایین هایش وابسته است، مشکل امیرقریو این است که با دو چیزبطور ذاتی در جنگ است، یکی ایرانیان و زبان پارسی، دوم یهودیت به عنوان دین، هر دوی اینها در اکنون بوسیله ی مغول ها و اویغور های اولترا ناسیونالیست وطنی و غیر وطنی( از جمله همین اویغور که اهل ترکیه است) مورد حمله ی دائم است، این ها تفاله های صفوی - سلجوق هستند که هژمونی خود را در جامعه ی ما به هر قیمتی می خواهند حفظ کنند، این است آن حقیقت تلخ کشور ما
  1
  1
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کتاب تون خوب پیش میره،موفق باشی. اون کتاب شاه شوهر که اینجا گفته بودین من دیدم توی نت،که پرون با شاه رابطه داشت، مدارکش کمه اما ادعاش زیاد، میشه یه یه داستان قشنگ تبدیل بشه ، بجای واقعی. کتاب پورکیان هم چنین گفته بود رابطه شاه وپرون ،مدرکش خیلی کمه.
  0
  0
  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Chokam - ری، ایران::]. عزیزم کتابم منتشر شده است. https://kamranfarzan.com/books/gg.pdf.
  0
  3
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. هین ها همان استعمارگران قدیمند و جز شعار و ظاهر قضیه چیزی عوض نشده است
  0
  3
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. تبریک، تبریک،تبریک/ آن شعر قباد و قمریت نیک/
  0
  3
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مبارکه. حتما دانلود میکنم میخونم.
  0
  4
  شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.