پلیس از نقشه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۴ مارس خبر داد

گفته می‌شود این شبه‌نظامیان راستگرا بخشی از هواداران دونالد ترامپ هستند که در حمله ششم ژانویه به کاپیتول نیز شرکت داشتنددویچه وله :پلیس محافظ ساختمان کاپیتول در بیانیه‌ای اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده که یک "گروه شبه‌نظامی" راست‌گرا قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس به محل کنگره آمریکا حمله کند.

پلیس کاپیتول (ساختمان کنگره آمریکا) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک "گروه شبه‌نظامی شناسایی‌شده" قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس (۱۴ اسفند) به ساختمان این بالاترین نهاد قانونگذاری آمریکا حملاتی صورت دهد. نام این گروه اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه آمده که این افراطیون راست‌گرا بخشی از هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا هستند که در ششم ژانویه سال جاری به کاپیتول یورش آورده بودند.

در پی آن یورش دستگاه قضایی آمریکا بیش از ۳۰۰ نفر را بازداشت و متهم کرد در محاصره و حمله به ساختمان کاپیتول دست داشته‌اند. این حمله به کشته شدن پنج نفر، از جمله یک مأمور پلیس انجامید.

در میان دستگیرشدگان اعضای چندین گروه راست‌گرا، از جمله "اوث کیپرز"، "تری پروسنترز" و "پراد بویز" بوده‌اند. بخشی از اعضای این گروه‌ها شبه‌نظامیان مسلح هستند.

در این بیانیه آمده است که پلیس کاپیتول تهدید‌های بالقوه علیه اعضای کنگره و این مجتمع قانونگذاری را جدی تلقی کرده و خود را آماده کرده است.

بر اساس این بیانیه، پلیس کاپیتول در همکاری با نهادهای محلی، دولتی و فدرال تلاش دارد تا "هر نوع تهدیدی علیه کاپیتول را عقیم بگذارد".
+14
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  فرقه تروریستی ترامپ با ان طرفداران جاهل و نژاد پرست ایرانی به قبرستان پیوستند .
  26
  12
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  گروه شبه نظامی کیلوش چند ؟ ان پیرزن متوهم که ریس کنگره است هرچیزی را درست میکند که ترامپ بیشتر متهم شود!
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.