وام ۱۵۰ میلیونی مسکن با قسط ماهی ۲٫۵ میلیون تومان برای کسی که نان شب ندارد!

قرض‌الحسنه رسالت به سه دهک اول درآمدی وام ۱۵۰ میلیون تومانی مسکن می‌دهد. اقساط ماهانه آن حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

اقساط ماهانه این وام مسکن با واکنش مردم مواجه شده است. به خصوص اینکه این وام فقط قرار است به سه دهک اول درآمدی جامعه تعلق بگیرد؛ یعنی افرادی که درآمد ماهانه آنها زیر دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

مهم‌ترین سوال مشمولان وام این است که چگونه اقساط وامی را پرداخت کنند که قسط آن تا یک میلیون تومان از درآمد آنها بیشتر است.

برخی دیگر هم می‌گویند حتی اگر سه دهک اول درآمدی جامعه بتوانند قسط وام مسکن بانک رسالت را پرداخت کنند، با ۱۵۰ میلیون تومان نمی‌توان خانه رهن کرد چه برسد به خرید آن.

در ادامه نظرات برخی از مخاطبان درباره وام مسکن ۱۵۰ میلیون تومانی را می‌خوانید:

«اونی که درآمدش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومنه چجوری میخاد ۲٫۵ قسط بده؟»

«کسی که بتونه ماهیانه ۲.۵ میلیون قسط پرداخت کنه جزو ثروتمندان هست نه سه دهک اول که محتاج یارانه ۴۵ هزار تومانی هست.»

«ملت اگه ماهانه دوملیون پانصد هزارتومن درامد داشتن تا بحال خودشون فکر خونه برا خودشون میکردن دگه نیاز نبود وام رسالت بگیرن.»

«به شعور مردم توهین نکنید دهک ۱و۲ و ۳ نان ندارن بخورن قسط ماهی ۲٫۵ از کجا بیارن پرداخت کنند؟»

«وقتی به دهک اول تا سوم میخواید وام بدید که درآمد آنها حداکثر دو میلیونه چطوری ماهی ۲٫۵ قسط بده؟ قسط رو هم بدن لابد هیچی نخورن، هیچی نخرن! هزینه‌ها رو شما میدید؟»
+17
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  کاترین - لندن، انگلستان
  آدم فکر می کنه عنوان این مطلب عنوان یکی از قسمت های برره است و شیرفرهاد و خان بالا و خان پایین با کلی فشار آوردن به مغزشون این وام و قسط بندیش رو از خودشون در وکردن سیامک انصاری هم وقتی می فهمه به دوربین خیره می شه!!
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.