احمدی نژاد در مسیر بنی صدر / چه کسانی می‌خواهند رییس جمهور را ترور کنند؟

سایت رویداد 24 :ترور محمود احمدی نژاد جدیدترین جنجالی است که توسط رییس جمهور پیشین ایران مطرح شده است. در گزارش خود دلیل بیان چنین مسائلی را از زبان محبوب‌ترین رییس جمهور اصولگرایان بررسی کرده است.

هم در دوره خاتمی و هم در دوره روحانی، نزدیکان رئیسان جمهور معتقد بودند برخی شخصیت‌های سیاسی اتفاقا قدرتمند، قصد دارند پروژه بنی‌صدر سازی رئیس جمهور را پیش ببرند. با این حال هیچکس باور نمی‌کرد محبوب‌ترین رئیس جمهور اصولگرایان، خود در مسیر بنی‌صدر شدن قدم بردارد. حالا او ادعا‌هایی را مطرح می‌کند که فقط اپوزیسیون خارج‌نشین آن را به صراحت بیان می‌کنند؛ چنانچه ابوالحسن بنی صدر هم معتقد است جمهوری اسلامی قصد ترور او را دارد.

احمدی نژاد در آخرین صحبت‌های خود خطاب به آنها که در مقابل او قرار گرفته‌اند، گفته «ستاد درست می‌کنند، برنامه تبلیغی درست می‌کنند برای تخریب دیگران. خوشبختانه سهم من خیلی زیاد است، از زمین و زمان می‌زنند! بحث ترور جدی است. خودشان می‌کشند، خودشان مراسم عزاداری برپا می‌کنند و بعد دیگران را متهم می‌کنند! البته من یک جان ناقابلی دارم که فدای ملت ایران است. پای ملت ایران ایستاده‌ام، پای حقوق ملت ایران ایستاده‌ام و کوچک ملت ایران هستم. جان ما ناقابل است، فدای ملت ایران، فدای عظمت ایران. بروید و ببینید که آن کانال تلگرامی مال چه کسی است که رسما تهدید کرده است که ما می‌خواهیم ترور کنیم، پیدا می‌شود.»

این سخنان در حاشیه دیدار با هواداران مازندرانی محمود احمدی نژاد مطرح شده و یکی از حاضران ناگهان می‌پرسد درباره خبر ترور توضیح بدهد و احمدی نژاد نیز به سرعت آن را تایید می‌کند. در خوشبینانه‌ترین حالت هم به نظر می‌رسد این سوال از قبل هماهنگ شده است. با این حال هماهنگ بودن یا نبودن برای طرح این سوال اهمیت ندارد، بلکه آنچه اهمیت دارد، این است که چرا احمدی نژاد خود را سوژه ترور در جمهوری اسلامی بداند؟ و اینکه او چه دستاوردی از این سخنان دارد؟

جمهوری اسلامی بار‌ها از سوی مخالفانش متهم به ترور مخالفان شده است. از جمله ترور شاپور بختیار که چند روز با مرگ انیس نقاش، بار دیگر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. در همین دوران احمدی نژاد هم ظاهرا به این موضوع علاقمند شده است

مرتضی تمدن استاندار سابق تهران و از چهره‌های حلقه احمدی نژاد هم در توییتر به احتمال ترور رئیس سابق دولت اشاره کرده است. او به یک کانال تلگرامی یازده هزار ممبری استناد کرده است.

در یکی از مطالب این کانال که عمده گزارش‌های آن علیه خاتمی، میرحسین و ... است، آمده «احمدی‌نژاد عنصر آشوب‌زیست است که با برهم ریختن شرایط عقلانی، بدلکاری و بازیگری می‌کند و این خصوصیت او یک روز مورد توجه حزب‌الله برای زدودن رفسنجانیسم و خاتمیسم قرار گرفت و ما از احمدی‌نژاد استفاده خود را بردیم، اما امر امروز بر او مشتبه شده که خود نیز می‌تواند با حمایت سعودی و انگلیس و اصلاح‌طلبان و اصحاب فتنه، کارگردانی صحنه را برعهده گیرد. ولی اوضاع هیچ‌گاه به مانند ۸۴ و ۸۸ پیش نخواهد رفت و سرنوشت احمدی‌نژاد نه مانند بنی‌صدر، خاتمی و موسوی بلکه مانند بختیار و امثال او خواهد شد.»

اشاره این کانال تلگرامی به سرنوشت بختیار، درباره ترور اوست. بختیار یکبار توسط انیس نقاش ترور شد که به گفته نقاش سخنان خلخالی کار آنها را خراب کرد و تیم حفاظتی بختیار زود متوجه شدند و تیرهایی که به سمت در شلیک کردند، به بختیار نخورد و کمانه کرد و به خود عامل ترور خورد. این ترور ناموفق بود. اما در ترور دیگر شاپور بختیار و سروش کتیبه منشی او در خانه مسکونی بختیار در حومه پاریس به صورت وحشتناکی توسط تیم ۳ نفره  به قتل رسیدند.

بعد از توییت تمدن و صحبت‌های اخیر احمدی نژاد، این کانال تلگرامی توضیح جدیدی به مطلب قبلی خود افزوده است «هوچی‌گران احمدی‌نژادی سرنوشت بختیار که فرار از ایران با خفت و خواری بود را تهدید به ترور تفسیر می‌کنند و به خود دروغ می‌گویند و آدرس غلط می‌دهند و مظلوم نمایی می‌کنند تا آشوب‌زیستی و هوچی‌گری خود را فریاد زنند»
کانال تلگرامی که احمدی نژاد را تهدید به ترور کرد، متعلق به کیست
نویسندگان این کانال تلگرامی مشخص نیستند، اما در نظرسنجی‌های آن، افرادی مثل سعید جلیلی محبوبیت بالاتری از قالیباف و لاریجانی دارند. شاید این تنها راهی باشد که بتوان خط و ربط این کانال تلگرامی به صورت احتمالی حدس زد.

احمدی نژاد هرچند خود را در لباس یک اپوزیسیون می‌بیند، اما همچنان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. هرچند حداد عادل گفته که احمدی نژاد رد صلاحیت خواهد شد، اما اعضای شورای نگهبان فعلا تمایلی برای تقابل با این رفیق قدیمی ندارند. احمدی نژاد به جز عضویت در مجمع تشخیص، تیم محافظتی قدرتمندی هم دارد که نشان از اهمیت او برای جمهوری اسلمی است.

عبدالرضا داوری چهره نزدیک به احمدی نژاد هم تصویری از تیم محافظتی احمدی نژاد منتشر کرده و قوی بودن این تیم حفاظتی را دلیلی برای احتمال ترور خوانده است.
دوربین مخفی نهادهای امنیتی مقابل محل کار احمدی نژاد
به گزارش رویداد۲۴ ادعای ترور احمدی نژاد تنها موضوع جنجالی نبود که توسط تیم احمدی نژاد مطرح شد. چندی پیش پایگاه خبری دولت بهار مدعی شده بود که «ماموران وزارت اطلاعات با نصب دوربین پیشرفته روی بام مدرسه مشرف به منزل، کوچه و میدان محل ملاقات‌های مردمی، برنامه‌ها، رفت و آمدها، خودرو‌ها و محافظین احمدی‌نژاد را تحت رصد قرار داده است.»

سخنان احمدی نژاد در فضای کنونی تاثیر بسیار زیادی دارد و در ایامی که دیدارهای مردمی او که ظاهرا با هدف تبلیغات در انتخابات انجام می‌شود، ادعاهای او هر روز جنجالی‌تر از گذشته می‌شود و هر بار یکی از نهادها یا چهره‌های سیاسی را نشانه می‌گیرد. از جمله اینکه چند روز گذشته وقتی حدادعادل از رد صلاحیت صددرصدی احمدی نژاد سخن گفت، او را به دستبوسی فرح پهلوی متهم کرد و گفت: «عده‌ای که قبل از انقلاب دست فرح را بوس می‌کردند، بعد از انقلاب رنگ عوض کردند شدند سوپر حزب اللهی.»

همه می‌دانند که او هم از چهره‌هایی است که اگر تایید صلاحیت شود، معادلات سیاسی به هم می‌خورد. جعفرزاده ایمن آبادی درباره او گفته بود: «در صورتی که اگر افرادی همچون احمدی نژاد و خاتمی تایید صلاحیت شوند، مشارکت به حدی خواهد بود که برای رای دادن با کمبود صندوق مواجه خواهیم شد.» ماجرای احمدی نژاد قطعا قسمت‌های جذاب دیگری تا شب انتخابات ۱۴۰۰ خواهد داشت.
+14
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در عکس بالا الاغی را مشاهده میکنید که خیال میکند آدولف هیتلر است و سلام نازی میدهد. اما من پفیوزی میبینم که به آنیکی خدام حرم میگوید “ جارو رو بده من، نوبت منه”.
  3
  31
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مموتی ، همیشه کت و شلوار بزرگ‌تر از قد و قواره اش تنش بوده ، الان هم خودش را بیشتر از اون چیزی که هست می بیند
  2
  31
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۴۲
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  اخه این بدبخت فکر میکنه خیلی آدم مهمی هست همیشه یه نفر از خودشون میاد داخل جمعیت و سوال های الکی میپرسه مگر همین احمق نبود مردم را خس و خاشاک مینامسد احتمالا همین چند نفر که اطرافش هست مردم هستند بقیه خس و خاشاک اقتصاد را چنان شخم زدی تا سالها درست بشو نیست دیگه چیزی نمانده که دوباره شخم بزنی تمام اطرافیانت دزد از آب درامدند خواهشا یکی به این یه ایه دیگری یاد بده از زمانی که با فریب اسم درآورد در تمام سخنرانی های خارجی و داخلی همین یک آیه را یاد گرفته و میگه
  1
  18
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  ترور؟ شما فکر میکنید فشنگ مفت است؟
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
  ۵۴
  maysamsarvan - میثم، ایران
  باسلام؛ قبل از هرچیز باید گفت سخن از شخصی است که خود با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر مسند قدرت نشست، قانونی که مردم با آراء خود به او رای اعتماد دادند. حالا همین شخص مدعی شده است. عملکرد دولت او دوره ای است از ایجاد اتهام و تشویش اذهان عمومی ، به نوعی خود وی ایجادگر اخلال در نظم عمومی جامعه و قانون شکنی بوده است. خود بزرگ بینی و قدرت طلبی گزینه هایی است که افراد طالب قدرت همواره از آن سود می برند و متاسفانه آقای محمود احمدی نژاد از این قاعده مستثنا نبوده و نیست. وی خواهان حضور است اما کدام حضور و با کدام گزینه، شخصی که نسبت به مسئولین بد بین است و فضای جامعه را ملتهب می کند و خود بجای سیستم قضایی حکم می کند و بر علیه اشخاص حرمت شکنی می کند ، از انتخاب شدنش چه چیزی را می خواهد ثابت کند. عمل به قانون اساسی هرکشوری اساس قبول مسئولیت است. اعتقاد به قوای سه گانه اعم از مقننه و مجریه و قضایی یک اصل اساسی در حکومت هاست. بیائیم آقای احمدی نژاد با خودتان صادق باشید. که فردا دیر است.
  4
  3
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.