مانکنی که نقش مُرده را ایفا می‌کرد تا راننده بتواند سریع‌تر در اتوبان رانندگی کند

العربیه :یک راننده اهل کالیفورنیا با استفاده از مانکنی که دقیقا شبیه یک انسان ساخته و آرایش شده بود، برای مدت‌ها از شر ترافیک اتوبان‌های لوس‌آنجلس گریخته بود، اما در آخر کار شناسایی و جریمه شد.

به گزارش شبکه ان‌بی‌سی لوس‌آنجلس یک از افسران پلیس راهنمایی و رانندگی وظیفه نظارت بزرگراهی در منطقه بالدوین پارک را بر عهده داشت، در حین ماموریت متوجه مسافری در یک خودروی تویوتا تاکوما شد، که هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت.

پلیس راننده این خودرو را در آزادراه شماره 210 به این بهانه که شیشه‌های خودرویش تیره هستند متوقف کرد تا موضوع مسافر بی‌جان را بررسی کند.

این افسر پلیس درباره مانکنی که در صندلی کنار راننده نشسته بود، گفت که به سختی می‌شد فرق آن مانکن را با یک انسان تشخیص داد، زیرا به طور شگفت‌انگیزی ویژگی‌های ظاهری‌اش از جمله چروک‌های روی پیشانی‌اش، عینک‌های زاویه‌دارش و موهای خاکستری‌اش که از زیر کلاه بیسبال با نشان تیم کلیولند ایندینز بیرون زده بود، او را همشکل هر انسان دیگری کرده بود.

این مانکن انسان‌نما حتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، به صورت خود ماسک زده بود؛ اقدامی که در طبیعی‌تر جلوه کردن او به شدت موثر بود.

پلیس گفت این راننده متخلف بیش از یک سال و نیم این مانکن را کنار خود نشانده بود تا در مواقع ترافیک به این بهانه یک بیمار بدحال رو به مرگ دارد، بتواند از باند کناری اتوبان حرکت کرده و در ترافیک نماند.

راننده که نامی از او اعلام نشده، علاوه اخطار، از سوی پلیس برگه‌ جریمه‌ای به مبلغ 490 دلار دریافت کرد. مانکن هم به عنوان مدرک جرم توسط پلیس ضبط شد. این اقدام راننده بیشتر یک تخلف در نظر گرفته شد تا یک جرم وگرنه احتمالا جریمه بیشتری در انتظارش می‌بود.
+35
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  مترجم فک کنم چون نمی فهمیدی یا نمیدونسته اون خط کناری در بزرگراهها چی هستش فک کرده اینجا خط ویژه مثل تهران داره که کسی که آمبولانس و اتوبوس خلاصه یکی که مریض داره میتونه بره تو اون خط. در بزرگرههای اطراف شهرهای بزرگ در آمریکا یک خط ویژه برای ماشینهای بالای یک سرنشین هستش. یعنی ماشینهایی که حداقل دو نفر توش نشسته باشند برای اینکه مردم رو تشویق کنند ماشینهاشون رو باهم سوار بشوند و تک سرنشین کسی کمتر بیرون بیاد بخصوص برای مسیرهای طولانی. این خط دوربین های کنترلی داره و این طرف هم تو ذهنش این بوده که دوربین ها رو میتونه به اشتباه بیاندازه و از اون خط استفاده کنه که عموما خلوت تر هستش چون تو آمریکا از یک طرف مردم زیاد دلشون نمیخواد وسایل عمومی سوار بشوند از طرفی سیاست فروش خودروها توسط شرکتها طوری شده که همه توان خرید خودرو دارند. نود و نه درصد مردم هم رعایت میکنند و تک سرنشسین ها نمیان تو این لاین چون جریمه اش روی تابلو نوشته شده و همون 490 دلار هستش و پلیس نمیتونه بیشتر جریمه کنه و بعدشم رسید پرداخت هم باید به دادگاه ارسال بشه نه به پلیس و طرف میتونه در دادگاه اعتراض کنه.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.