ایران؛ تمرین صخره‌نوردی زنان در کوه سفید ممنوع شد

العربیه :حمله چند فرد لباس شخصی به تمرین مردان و زنان صخره‌نورد در کنار هم در «کوه سفید» اصفهان طی روزهای اخیر خبرساز شد و اگرچه مسئولان وعده پیگیری برای شناسایی و دستگیری افراد حمله‌کننده را داده بودند اما نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان تمرین زنان صخره‌نورد در این مکان را ممنوع کرده است.طی روزهای اخیر ویدیویی از حمله برخی افراد لباس شخصی به جلسه تمرینی صخره‌نوردان مرد و زن در اصفهان در فضای مجازی منتشر شد که جنجال زیادی به پا کرد و واکنش برخی مسئولان مبنی بر شناسایی و تعقیب افراد حمله‌کننده را در پی داشت، اما به نظر می‌آید به جای انجام این امر، رئیس هیئت کوهنوردی اصفهان تمرین زنان در کوه سفید را ممنوع کرد. مکانی که درگیری میان صخره‌نوردان و لباس شخصی‌ها روی داده بود.

این در حالی است که مهدی نصر رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان پیش از این درباره درگیری روی داده گفته بود: «فردی که در فیلم مزاحم تمرین کوهنوردان شده است، شناسایی و پیگیر مسائل حقوقی این موضوع هستیم».

در ویدیوی منتشر شده از درگیری، فردی در حال بی‌احترامی و برخورد با جمعی از کوهنوردان بود که در یکی از دیواره های کوه سفید در نزدیکی شهر درچه اصفهان در حال تمرین بودند. سخنان فرد حمله‌کننده نشان می‌داد که او تمرین زن و مرد در کنار هم را غیراخلاقی و خلاف شئونات و عرف جامعه می‌دانست و خواستار توقف آن شده بود.
+11
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  اسید پاشی زنان هم ،از اصفهان شروع شده بود.ایا امام جمعه اصفهان در موارد دزدی های سران نظام اسلامی( اختلاس ها) و تورم ،گرانی سیصد در صدی هم، تاحالا نظر داده است؟!؟یک عده خلافکار ایران را میچاپند و برای رد گم کنی ،با مطرح کردن حجاب نعل وارو میزنند
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  ولی آخوندنوردیه خانوما 24 ساعته آزاده!!!!
  2
  7
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.