مقامات امنیتی اسرائیل: «اسرائیل نمی تواند نسبت به تعرض علیه کشتی اسرائیلی واکنش نشان ندهد»

رادیو پیام اسرائیل :پس از رایزنی های گسترده ای که شامگاه یکشنبه در سطح بالای مقام های امور امنیتی و نظامی کشور به عمل آمد، یک مقام امنیتی که نخواست نامش برده شود گفت که اسرائیل خود را مقید می داند نسبت به تعرض رژیم ایران علیه یک کشتی بازرگانی اسرائیلی در آب های خلیج فارس واکنش لازم را نشان دهد.

رایزنی شامگاه دیروز (یکشنبه) دنبال مشاوراتی بود که هفته پیش در دفتر نخست وزیری برگزار شد که شماری از بلند پایگان امور امنیتی و نظامی کشور به صورت مجازی در آن سخن گفتند.

آن همایش یک روز پیش از شلیک دو فروند موشک به سوی کشتی اسرائیلی در آب های دریای عمان برگزار شد. ولی گفته می شود که جلسه امشب، بیشتر به موضوع تعرض به کشتی اختصاص داشت.

ارزیابی در اسرائیل حاکی از آن است که دو حفره بزرگ ایجاد شده در بدنه کشتی، به علت اصابت دو موشک ساحل به دریا بوده است که بی تردید توسط سپاه پاسداران پرتاب شده بود.

یک مقام امنیتی به خبرنگاران گفت که اسرائیل نباید و نمی تواند نسبت به این تعرض بی تفاوت بماند و باید نسبت به آن واکنش لازم را  نشان دهد.

گرچه آسیب وارده به کشتی ناچیز بوده و کسی زخمی نشده و کشتی همچنان در حال حرکت است، ولی مقامات امنیتی اسرائیل می گویند که رژیم ایران از خط قرمز عبور کرده و وضعی به وجود آورده که نباید بی جواب بماند.

واکنش وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتس نسبت به این تعرض که شامگاه روز شنبه انتشار یافت، کمی اغراق آمیز بود. ژنرال آویو کوخاوی فرمانده ستاد کل ارتش نیز در سخنرانی خود در یک همایش اطلاعاتی، از خطراتی سخن گفت که امنیت اسرائیل را تهدید می کند و یادآوری کرد که شلیک موشک به سوی کشتی، نمونه ای از چالش های نظامی اسرائیل در یک منطقه حساس خاورمیانه است. او به نام حکومت اسلامی ایران اشاره مستقیمی نکرد.

پرسش اکنون در آن است که واکنش اسرائیل در چه زمینه و چگونه خواهد بود و چه هنگام رخ خواهد داد. در حال حاضر، هر سه پرسش بی پاسخ است، ولی به زودی مشخص خواهد شد.
+16
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.