اگر زن و شوهر به اسم کوچک همدیگر را صدا نزنند چه بگویند!؟ بگویند ضعیفه یا هو؟

محمدتقی فاضل‌میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با «جهان صنعت» در واکنش به اظهارات علم‌الهدی درباره اینکه زن و مرد متاثر از فرهنگ غرب یکدیگر را به اسم کوچک صدا می‌زنند، او را پدیده عجیبی خطاب کرد و گفت: اگر زن و شوهر به اسم کوچک همدیگر را صدا نزنند چه بگویند!؟ بگویند ضعیفه یا هو؟ عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه افزود: برخی خطبه‌خوانان نماز جمعه چون فرصت مطالعه ندارند، ناچارند هر حرفی در لحظه به ذهن‌شان خطور می‌کند را بر زبان آورند، بحث خانواده، روابط زوجین و روابط فرزندان با پدر و مادر مباحث کارشناسی و علمی است و هر کسی که می‌خواهد موضوع خانواده و نوع روابط زن و شوهر را مطرح کند باید کتاب‌های علمی و نگاه دانشمندان دنیا را در این باره بخواند و به مردم بگوید.

او تاکید کرد: این مرزبندی که این حرف غرب یا شرق است مبنای علمی ندارد و بی‌مدرک است. کسی که می‌خواهد علمی حرف بزند در بحث علمی غرب و شرق معنا ندارد و باید از این نوع صحبت کردن دست بردارند.

فاضل‌میبدی خطاب به علم‌الهدی گفت: آقای علم‌الهدی، همین واکسن کرونا و تریبون و میکروفنی که از آن استفاده می‌کنید ساخته غرب است، پس اینها را هم دور بیندازید! این آقایان آبروی ایران و اسلام را می‌برند.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: این افراد آبروی اسلام و ایران را می‌برند. این حرف‌ها از ضعف معلومات و مطالعه است و پرخاش به غرب کار درستی نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنم آقایان کمتر حرف بزنند و بیشتر مطالعه کنند.
+136
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  علم الگدا کل ۲۴ ساعت روز داره میخوره میخوابه یا در مبال هستش دیگه فرصتی واسه مطالعه نداره.به همین خاطر میزان فهم و شعورش از یه گوسفند بیشترنیست.
  4
  81
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
  ۱۰۰
  یویوماما - خاش، ایران

  چطو شد؟ این اقا چطور جرات کردبه علم الهدی اهانت کنه؟ آبروی اسلام!!!
  5
  56
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
  ۳۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  بخاطر دارم مادرم آقا جان رو اصلا صدا نمیزد، جز اینکه امر خاصی باشه که هیچ موقع من صبح ها نشنیدم. آقا جان هم میگفت چایی، شیرینی، انبر، ذغال، ولی به اسم صداش نمی‌کرد.
  85
  17
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
  ۵۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  میخواستم از دوستان خواهش کنم این ضعیفه مون فاطی رو اذیت نکنن!. میدونین که مدرنترین اتوموبیل های برقی امروز حداکثر ۵۰۰ کیلومتر میرن و ج ا اعلام کرده اتوموبیل برقی ساخته که ۱۵۰۰ کیلومتر میره و میخواد رکورد رو بشکنه همینکه کابل ۱۵۰۰ کیلومتری که سفارش دادن دستشون برسه!. اون موقع جلو زبون دراز فاطی چی دارین بگین؟. مگه نه فاطی جون؟
  3
  46
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
  ۵۱
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. من فکر کنم همون ..... بر خیلی بیشتر بهش میامد, چون فکر کنم شما رو دائم میبرد اینور و اونور!!!!!!!!!
  3
  61
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اینا اسامی آقا بزرگت بوده،انبر ،ذغال، بست،اسامی مادرجونم لابد بلبلی،قناری،شب جمعه و نان زیر کباب بوده،تقصیر نداری در مکتب‌ انگل الهدی بزرگ شدی.
  2
  62
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  در قدیم و شاید هم حالا تکوتکی پیدا شوند از زن و شوهرانی که اسم هم را نمیاورند . در قدیم بیشتر پدر و مادر بود تصمیم میگرفتن دخترشان را به کی بدهند یا ندهند و یا برای پسرشان چه خانمی را بگیرند یا نگیرند , این میشود یک عقده در نزد زن و شوهر و بعضی از خانمها شوهرشان را با اسم خودشان صدا نمیزدن بلکه به شوهرشان یا میگفتن استاد یا پسر عمو و غیره و اگر فرزندی به وجود می امد در بینشان شوهرش را با نام پدر اول فرندشان اگر پسر بود صدا میزدن ولی شوهر اگر چیزی لازم داشت و یا میخواست چیزی به همسرش بگوید فقط میگفت فلا" چیز را لازم دارم و یا اگر همسرش در حیاط بود داد میزد که ان چیز را برایم بیاور زنش را به هیچ اسمی صدا نمیزد. جالب است که زن هم تا صدای شوهرش را میشنید میدانست شوهرش کاری به او دارد. مردانی هم بودن اگر در نزد شیخی یا اخوندی توبه میکردن این را مثل تعهدی به نشکستن توبه شان بر زبان میاوردن که تا ابد همسرشان را به هیچ نامی صدا نزنن .
  3
  15
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی طالبان به جان ملا عمرت اینارو هم نمی گفتی خودمون حدس میزدیم از چه خانواده ای اومدی ، مادرت را انبر و دنبه بابات را هم که حتماً دسته بیل یا تلمبه صدا میکردید خوب تعجبی نداره محصولشون بشی تو فاطی کپک قلمبه.
  3
  74
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  ۶۹
  همسایه دکتر شریعتی - ایران، ایران
  قبلنا یک کاربری بود به نام باور عمیق! فکر کنم تغییر نام داده به این فاطمه خانم
  2
  17
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
  ۵۱
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ببخشید خود شما از کجا بوجود آمدید از همان انبر و ذغال و .. ؟؟؟؟ یا شبها جایی که باید دیده میشده روزها نه ؟؟؟؟؟؟ مغز آدم یه وقتهای سوت میکشه
  1
  15
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  ۳۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::زاده تهران - هامبورگ، آلمان::]. طبق کلام خداوند: خداوند من را (که نسل آدمم ابتداء) از خاک، سپس از نطفه آفرید. اون که سوت میکشه، گوشها هستند. اگر سوت کشیدن و وز وز گوش برای مدت کوتاهی باشد جای نگرانی نیست اما اگر این حالت مداوم تکرار شود نیاز به بررسی بیشتری دارد و باید به طبیب مراجعه کنید.
  17
  3
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
  ۴۶
  javvan - تهران بزرگ، ایران
  اصلن شما بگو چه معنی داره زن و شوهر تنها تو یه خونه باشند بنظر جناب علم الهدا ضیفه مادر بچه ها باید خونه باباش باشه کار درست اینه همون اسم بابای بچه ها روش باشه کافیه
  1
  3
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۷
  ۵۴
  علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک راستی اون اقاجان و مامان جانت هم که دنبال ذغال و انبر تریاک بودن اونها هم مثل تو ....اقا رو .....یا نه ؟ ؟ یا بتو تو این امر کمکت میکنن یانه ؟.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.