رسوایی در برزیل؛ فریبکاری در تزریق واکسن کرونا

دویچه وله :بنا به گزارش‌ها در چند شهر برزیل افراد یا گروه‌های سودجو در تزریق واکسن کرونا، شهروندان را فریب داده‌اند. گفته می‌شود بسیاری از افرادی که واکسن کافی دریافت نکرده‌اند، به دادگستری شکایت برده‌اند.

بنا به گزارش‌های پراکنده‌ای که با ویدیو همراه است، در برخی از شهرهای برزیل شهروندان در دریافت واکسن کرونا فریب خورده‌اند.

این رویداد خشم بسیاری از شهروندان را برانگیخته که در رسانه‌های عمومی و دنیای سایبری بازتابی گسترده یافته است.

گفته می‌شود مأمورانی که کار تزریق واکسن را به عهده داشتند، از تزریق کامل و درست دوز واکسن خودداری کرده‌اند. این ظن وجود دارد که آنها یا مقداری از مایه را یا برای فروش غیرقانونی و یا برای خویشان و نزدیکان خود نگاه داشته‌اند.

در ریودژانیرو پلیس درباره تقلبات و تخلفات احتمالی مشغول تحقیق است.

در میان کشورهای جهان برزیل از کشورهایی‌ست که به شدت از ویروس کرونا آسیب دیده است.

بنا به گزارش‌های دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکای شمالی، در برزیل تاکنون بیش از ۲۵۰هزار نفر بر اثر پاندمی کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، که تا مدتها خطر ویروس کرونا را انکار می‌کرد، اکنون هدف این انتقاد قرار گرفته که برای کشور خود به مقدار کافی واکسن تدارک ندیده است.
+37
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران
  تو همه چی همه جا میخوان دزدی کنن. حالا ببین تو ایران دیگه قراره چی بشه. احتمالا نصفش اب و .................... منکه نمیزنم چون ممکنه مریضی های دیگه هم بگیرم. لااقل اینطوری میدونم کرونا گرفتم
  4
  11
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.