اسرائیل: عامل سانحه کشتی باربری ایران است

بدنه کشتی تجارتی که سال گذشته در دریای عمان دچار سانحه شددویچه وله :مقام‌های اسرائیل گمان دارند کشتی باربری که در دریای عمان دچار سانحه شد، از سوی ایران مورد حمله قرار گرفته است. در سانحه به کسی آسیب نرسید، اما کشتی ناچار شد برای تعمیر به بندر دبی برود.

مقام‌های اسرائیلی گمان دارند کشتی باربری که پنجشنبه شب ۲۵ فوریه در دریای عمان دچار سانحه شد، از سوی جمهوری اسلامی با مین یا موشک مورد حمله قرار گرفته است. در این حمله بدنه کشتی بارکشی از دو جا آسیب دید.

رسانه‌های عبری که دیدگاه مقام‌های اسرائیلی را بازگو کرده‌اند، برای این امر دلیلی ذکر نکرده‌اند. به نظر آنها ایران از هویت کشتی باری باخبر بوده است.

در سانحه‌ای که هنوز اسباب آن به دقت معلوم نشده، ضربه جدی به کشتی وارد نیامد و هیچکس از ۲۸ خدمه آن آسیب ندید، اما کشتی ناچار شد برای تعمیر به بندر دبی برود.

کشتی که با پرچم باهاما در دریا حرکت می‌کرد، حامل خودرو بود و از عربستان سعودی به سوی سنگاپور در حرکت بود.

رسانه‌های اسرائیل فاش کرده‌اند که کشتی یادشده متعلق به رامی (ابراهام) اونگار است، که یکی از توانگرترین شهروندان اسرائیل شناخته می‌شود. همچنین گفته می‌شود که این فرد از بستگان یوسی کوهن، رئیس آژانس امنیتی موساد است.

صاحب کشتی به رسانه‌ها گفته است: «فکر می‌کنم این بخشی از مرافعه میان ایران و آمریکاست و به همین دلیل است که آنها به کشتی‌های غربی حمله می‌کنند».

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که در بدنه کشتی دو سوراخ پدید آمده است؛ اما به گفته اونگار تنها پس از رسیدن کشتی به بندر و معاینه آن توسط کارشناسان می‌توان منشأ این آسیب را روشن و اعلام نمود.

جمهوری اسلامی خبر ضربه به کشتی باربری را با تأخیر منتشر کرد و تاکنون به اتهامات مقام‌های اسرائیلی هیچ واکنشی نشان نداده است.
+24
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  هر خرابکاری ای که در هر جای دنیا بشود،کار ،کاره ج.ا است،مگر اینکه خلافش ثابت شود،البته تا حالا ثابت نشده است
  0
  15
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  شک نکنید کار ایرانه ، مگه شما هزار تاسیسات هسته ای رو آتش نزدید؟ جاسوسی نکردید؟ فخری زاده ها و سایر دانشمندان هسته ای رو نکشتید و ..‌ ، همون موقع باید فکر این موقع ها هم میکردید. به هیج جا وابسته نیستم فقط نظرم رو میگم و هیچ کس هیچ جام هم نی
  0
  4
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.