خداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرام/ متاسفم که آنچه انتظار داشتید نبودم

شهاب حسینی با انتشار نوشته‌ای به شکل ضمنی به انتقادات چند وقت اخیر درباره واکسن زدن در آمریکا پاسخ داد و از شبکه اجتماعی اینستاگرام خداحافظی کرد.
 
به گزارش عصر ایران شهاب حسینی نوشت:
 
«گفت: سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد، به تندیسی زیبا بدل نخواهد شد.
 
می‌بخشید اگر الگویی نبودیم که مقبول نظر افتد چون اصلا الگو نبودیم. کی گفت که بودیم؟
در جهانی که زیستگاه مردان و زنانی بزرگ بوده، ما را چه به الگو بودن؟ همواره خود جوینده الگویی بودیم تا رمز جاودانگی بیاموزیم.
 
و نیفتیم مگر در سیر آنان که دلسپرده راه حق و حقیقت بودند و جان بر سر این عشق به جان آفرین پیشکش کردند. بسیارند. بجویید، میابید.
 
درست می‌گویید. وصلم. اما نه به آنجا که پندار شماست. به ریسمانی که به آن چنگ زدم تا پراکنده و متلاشی نشوم.
 
حبل الله، که از مهر و کرامتش در دسترس همگان است. اگر نمبینیم، مشکل از ماست. قدردان مهر عزیزانی هستم که همواره و در هر شرایط بنده را از لطف حمایت خود محروم نکردند. برایشان طول عمر با عزت و عاقبت خیر آرزو می‌کنم.
 
اما نارفیقان نسبتا محترم. سیر بنده کوچک در طی بیست و هفت سال از عمق ناکجا و رسیدن به اینجا در پیشگاه چشمتان نبود؟
 
آنچه که غیر از خدای بزرگ و ارادت به خاصان درگاهش مرا به پیوند با آن نسبت می‌دهید، چنانچه می‌توانستند، خود را از گزندهای روزگار حفظ می‌کردند. و گرنه من بنده آن دمم که ساقی گوید، یک جام دگر بگیر و من نتوانم.
 
قصه کوتاه که متاسفم که آنچه انتظار داشتید نبودم چون وامدارتان نبودم. گفت، آنچه هستی هدیه خداست به تو و آنچه میشوی هدیه توست به خدا.
 
غایتم تبدیل این وجود خاکسار به گوهری ‌ست در شان پیشکش به پیشگاه پروردگار. همین و بس. گویند سنگ لعل شود در مقام صبر آری شود ولیک به خون جگر شود.
 
از آنجایی که بنده متعلق به نسل فضای مجازی نیستم، ترجیح می‌دهم ادامه زندگی را همچون پیش، در فضای حقیقی تجربه کنم. لذا از اینستاگرام، رفع زحمت میکنم و دنبال کنندگان مجاز را با دنیای خود تنها می‌گذارم.
 
حق ماندگار، پایدار، و نگهدار. آمین. امضا، شهاب حسینی، ملقب به صفر کله گنده.»
+19
رأی دهید
-182

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان

  اتفاقا بودی شهاب جان الگوی مناسبی هم بودی برای نشون دادن به خیلی ها که می شه هم از توبره خورد و هم از آخور. مطمئن باش برای خیلی ها الگو شدی در این راه. هم میشه سرباز مکتب امام حسین بود و از مزایای انقلاب استفاده کرد و هم میشه در دامن شیطان بزرگ زندگی کرد و از امکاناتش سود استفاده برد. البته قبل از تو خیلی ها بودن که این کار رو کردن و بعد از تو هم خیلی ها هستن که این راه رو ادامه خواهند داد. تو و امثال حسین زمان ها کم نیستید و البته هزاران ایرانی دیگه ای که در اروپا و آمریکا زندگی می کنن و در خفا هم مسیر تو هستند ولی تو از شانس بدت افتادی جلوی دوربین.
  13
  281
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
  ۱۰۰
  یویوماما - خاش، ایران

  مثل اینکه میخواد برای همیشه تو امریکا بمونه.وقت قسم خوردن به پرچم امریکاش شده.
  17
  234
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
  ۱۰۴
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد

  وی در خانواده ای دستمال کش چشم بهرجتها گشود . ننه من غریبم بازی به سبک ج.ا از صفات بارز وی بود.
  13
  224
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  ۵۵
  هانی سیاه - استکهلم، سوئد

  درود بر هم میهن عزیز. آقای شهاب حسینی ما از دلقک‌ها انتظار بیشتری نداریم.بجای اینکه اینستاگرامت ببندی، انسان باش،نه پاچه خوار.
  7
  139
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
  ۳۷
  babak iran5i - تهران، ایران

  اگر کمی عقل و درایت داشتی جای ملک مطیعی ها را پُر میکردی رفتی توی عالم دو دوزه بازی و خ....مالی غرق سرگین آخوندا شدی لیاقتت همین بود. ..
  8
  123
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
  ۵۱
  13cyrus - لآهه، هلند

  اینقدر خودت شرمنده مردم شدی که حتا جرات نکردی کلمه " سید" رو در اسمت بنویسی ،در ضمن از دنیای مجازی نرفتی بلکه جأیگهی نداری
  6
  111
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۳۷
  ایرانی دبش - تهران، ایران

  این انسانهای دو چهره از آخوند بدتر هستند به اینها میگیم ما نون به نرخ روز خوردن
  6
  109
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  حالا چون فهمیده که اینستا توی شبکه های اجتماعی پایین امده ، باز فیس بوک کمی بهتره. بطور کل همه این صفحه ها علم پیدا نمیشه پر از فیکه، بطوریکه که شما یه حرف درست بگی براشون نادرسته و حتی اگه یه منبع هم اعتبارش باشه باز قبول نمی کنن که هیچ بلکه بلوکت میکنن، توی همه زمینه ها از تاریخ تا پزشکی تا فیزیک تا علم تا فلسفه تمام گروه های ایرانی بیشتر دنبال فالاورن نه علم.در این میان وضع اینستای ایرانیها از بقیه مثل فیس بوک بدتره،داره وقاحت رو پخش میکنن بجای بیدار کردن مردم ،علت اینکه اینستا فیلترنمیشه اما فیس بوک فیلتر شده همینه
  5
  44
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  نخیر یویوی عزیزوسایرین که زودتر زنبیل(کامنت) گذاشته اید.اگر از ایران و خاش باشی،باید بدانی که یکی از تصمیمات مجلس در دوهفته قبل این بود که از اینفلوئنسرها و سلبریتی هایی که در اینستاگرام صفحه ای دارندو بالای پانصدهزار فالوئر دارند،مالیات اخذشود.ایشان هم برای ندادن مالیات دارد صفحه اش را می بندد.اگرهم از داخل ایران نیستی که دیگر بحثی باقی نمی ماند.باقی بقایت عزیز.
  47
  25
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  جایگاه تو در حسینیه هاست، سینه بزنی ، ماله بکشی ، و تو سر خودت بزنی ، البته برای یک قیمه مجانی ازت هر کاری بر میاد ،
  5
  72
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  به یه پیراهن هم با بهروز وثوقی عکس داره هم با این تهدار نقدی. دیگه دو رویی رو به انتها رسوند. حالا همچین خداحافظی هم میکنه انگار کسی ازش دعوت کرده بود. برو لا دست پس اندازت برات حسین حسین کنه.
  3
  61
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
  ۵۱
  سیامک ش. - دوسلدورف، آلمان

  شهاب حسینی الهام چرخنده نوع مذکرش است! کاسه لیس رژیم حالا که بدجوری رسوا و مُچگیری شده خودش را به مظلومیت میزند! این ترفند این رژیمی هاست تا انتقاد میشوند فوراً از مجرم به شاکی هم تبدیل میشوند. مرتیکه نفهم تو اگر اندکی شعور داشتی از مردم بخاطر رفتار ریاکارانه و زشتت از مردم عذرخواهی میکردی بجای کوچک کردن خودت که پُخی یا الگوئی نیستی! خاک برسر آن کارگردانی کنند که از این ببعد به تو نقش بازیگری در فلیم پیشنهاد بدهد چونکه از همه برای منفعت خودت سوءاستفاده کردی و میکنی با همان متد خاص خودت با برادران بسیجی ات یاحسین میگوئی ولی به خارج که رفتی مشروب و عشق حال! حتی یکبار هم نشده از حقوق زنان که سرکوب میشوند دفاع بکنی چونکه برای ارتقاء شغلی ات خوب نیست! آدمی که مغز و هنرش را در خدمت رژیم ملائی فاسد و همگی دزد بگذارد بیشرف است و مایه ننگ! خودفروشی که هیچ تنفروشی هم میکنی! راستش را بگو کدام آخوند دستی به سرت کشیده مرد هرجائی؟
  1
  31
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  برو همون جا که نادر رفت ،گ. از ک. قاطر رفت
  4
  30
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  متأسفانه تو رو قبری فاتحه خواندی که مرده توش نیست.
  2
  27
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  سالها پیش دوست خبرنگار و مقاله نویسی داشتم که قلم قوی داشت ، سرشکسته از روزگار متاسفانه معتاد شده بود ، کاسه لیسان و رندان از صدا و سیما و مطبوعات مرتبط در ازای مبلغ ناچیزی ازش سفارشی مقاله میخریدند و به نام خویش چاپ می‌کردند تا جایگاهی بعنوان روشنفکر پیدا کنند ، داستان شهاب حسینی و خیلی از این هنرپیشه ها و حتی ورزشکاران اینستا گرمی هم همینه ، تو مصاحبه زنده کاملا بیسواد و جاهل ، اما برعکس نوشته هایشان همه سفارشی و تقلبی و گاهی ادبی است ، به مانند مدارک تحصیلی نمایندگان مجلس و طویله اسلامی ، ریا کاران بی مایه و چاپلوس
  0
  35
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۵۴
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  به جهنم درک که رفتی .
  3
  37
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران

  خدا رحمت کند فردین بزرگ را,ناصر ملک مطیعی که عمری را درسینما نقش مردی و مردانگی آموخت و ایکاش که تو 10 دقیقه,فقط 10 دقیقه از آنها درس میگرفتی ای خودفروخته ارزان فروش
  4
  25
  شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.