پلیس حفاظت کاپیتول: خطر حمله دوباره به کنگره بالاست

عکس از آرشیودویچه وله :مدیر پلیس حفاظت از کنگره آمریکا می‌گوید: هواداران مسلح دونالد ترامپ در فکر تدارک یک یورش مهیب به ساختمان کنگره هستند. هشدار داده شده که این نیروها، ایده منفجر کردن بنا و کشتن تعداد زیادی از اعضای کنگره را در سر دارند.

خانم یوگندا پیت‌من، رئیس ماموران امنیتی و انتظامی کاپیتول اعلام کرده که نیروهای راستگرا و شبه نظامیان هوادار ترامپ در فکر یک حمله اساسی دیگر به کنگره هستند. او هشدار داده که این حمله می‌تواند در روز نطق سالانه رئیس جمهور در کنگره انجام شود.

سخنرانی سالانه روسای جمهور آمریکا در باره اوضاع کشور به طور معمول در ماه‌های نخست سال ایراد می‌شود. تا کنون اما هیچ زمانی برای نطق جو بایدن تعیین نشده است.

پیت‌من تصریح کرد که با توجه به شواهد و قرائن موجود، لازم است تدابیر امنیتی در کنگره تشدید شود و کنترل رفت و آمدها افزایش یابند. او افزود که افراد مظنون به حمله، اعضای تندرو و مسلح همان گروه‌هایی هستند که یورش ششم ژانویه به کاپیتول را هدایت کردند.

مدیر حراست کاپیتول تاکید کرده که هدف عاملان آن حمله، تنها اعضای کنگره یا ماموران پلیس نبودند، بلکه پیام نمادین‌شان به مردم این بود که قانون‌گذاری و کنترل قانون در دست آنهاست.

حامیان متعصب دونالد ترامپ در پی اعلام نتیجه انتخابات و اعلام شکست او در حالی به کنگره هجوم بردند که نمایندگان در حال برگزاری جلسه بودند. این غائله با آسیب زدن به ساختمان و وسایل و کشته شدن پنج نفر از جمله یک مامور پلیس همراه بود.

یورش به ساختمان کاپیتول، حمله‌ای وحشتناک به بنیادهای دموکراسی توصیف شد. دست‌کم ۱۵۰ نفر پس از حمله دستگیر شدند که اکثرا سابقه فعالیت در گروه‌های راستگرا، نژادپرست و افراطی را دارند. هم اینک اعضای گروه خشونت‌طلب "پراد بویز" از جمله  به اتهام سازماندهی حمله در انتظار محاکمه خود هستند.
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  سلام . من فتنه هستم و میبینید از نوشهر. میخوام مطلبی که ربطی به عنوان این خبر نداره اینجا بزارم . اگه الفاظ تندی استفاده بشه عذر خواهی نمیکنم چون حق همه مونه . ملتی که اینهمه بلا سرش میاد و سرشو مثل گوسفند زیر میندازه که مبادا آسیبی بهش برسه هر چی سرش بیاد حقشه . ملتی که همش سرش توی گروههای تلگرام هستش که مطالب سکسی و فیلمهایی ازین قبیل ببینه حقشه . کانالهایی که زده میشه که جک بگن و مطلب سکسی بزارن و مردم برای تماشا هجوم میبرن حقشه . 1400 سال پیش گوسفندمون کردند و هنوز گوسفند باقی موندیم. خاک بر سر مردمی که اینقدر ترسو هستند. منتظر چی هستیم ؟ که آسمون دهن باز کنه و فرشته ی نجات بیاد ؟ اونوقت کی بشینه و کانالهای مبتذل ببینه ؟ یا بخواد توی اینستا و شبکه های اجتماعی دنبال زید بگرده و پیش رفیقا پز بده که مخ زده و غیره .. یه سری هم هستند که شجاعت تو وجودشونه و متاسفانه میشن گروه اراذل و اوباش وبه جای اینکه این این شجاعت علیه نظام فاسد استفاده کنند به مردم آسیب میزنند. رضا شاه چطور شاه شد؟ مگه جز یه سرباز ساده بود؟ چرا از بین ارتشیان ما کسی تخم نمیکنه که مثل رضا شاه قد علم کنه ؟
  3
  11
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  برید و سرگرم کنید خودتونو. دغدغه ی سفر نوروزی داشته باشید . میگید فقیریم ؟ ملت به فقر دچاره ؟ پس چرا تا یه تعطیلی پیش میاد همه پول بنزین دارند و جاده ها برای سفر مملو از ماشین میشه . پس دروغ میگید . ملت گل به خودی هستیم . همه خفه خون مرگ گرفتند و وقتی مردم سراوان شجاعانه وارد شدند دیدین که چی شد ؟ پس اون شعار : نترسید نترسید ما همه با هم هستیم کجا رفت ؟ چرا اونا رو تنها گذاشتید ؟ چرا جوونای ما همش به فکر سکس و فیلمهای سکسی و مخ زدن و این چیزا هستند ؟ و فکر میکنید که این رژیم خبر ازین کانالها نداره ؟ دقیقا میدونه چی میتونه جوونای ابله ما رو خام کنه . خاک بر سر مردم ایران . خاک بر سر همه ی ما . همش شعار شعار شعار . حکایت مردم ما دقیقا همون بستنی چوبیه که چوب تا ماتحتت فرو رفته و هنوز لبخند به لب داره . من یه زن هستم. و میتونم ایده هایی بدم . ولی میدونم که ایده های من حامی میخواد و متاسفانه کسی رو نمیبینم که جربزه ی اینو داشته باشه که ایده های منو دنبال کنه . با اینحال میخوام موش نباشم و حداقل ایده هامو بنویسم . امیدوارم اونایی که ایده های منو قبول دارند سریع دست به کار شن.
  3
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  فتنه بودن به معنی بدبودن نیست. سال 88 رو فتنه ی 88 اعلام کردن و سردار رادان گفت چشمان فتنه رو از حدقه در میاریم . بیایین همه با هم فتنه باشیم و فتنه بپا کنیم و ببینیم باز کسی جرات داره حتی به فکر آسیب زدن به یه تار موی یه فتنه گر باشه ؟ . خب من اینجا میخوام ایده هامو بگم : جوونهای ایران باید یاد بگیرن که زندگی فقط سکس و چرخیدن تو کانالهای فاسد نیست . و این زنان مطلقه که مثل پشکل توی خیابونا ریختن و باعث نابودی زندگی خیلی از خانواده ها شدن لطفا بکشن کنار. ما فرزندان کوروش هستیم و و باید تولد کوروش کبیر روز مرد شناخته بشه که متاسفانه همه مون دیدیم که چه تبریکاتی در تولد علی رد و بدل شد. ایده ی بعدی : ...................................................................باید کاری کرد که هیچ آخوندی جرات بیرون اومدن از خونه نداشته باشه .
  3
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  همین طور مردم خصوصا جوونها از کانالهای مبتذل در هر شبکه ی اجتماعی خارج بشن و به در قسمت سرچ دنبال کانالهای براندازی حکومت بگردند و اونجا ساکن شن. اگه شهری دچار آشوب شد شهرهای دیگه همزمان آشوب رو آغاز کنند . ثروتمندان ...... تهیه کرده و رایگان در اختیار اونا که جربزه دارند قرار بدن. ......................جوونایی هم که مهارت کامپیوتری دارند خصوصا هک. باید به زندانها دسترسی پیدا کنند . و تونلهایی که در زندانها برای داخل و خارج شدن زندان بانان و شکنجه گران استفاده میشه رو پیدا کنند. شک ندارم تونلهایی وجود داره که به منازلی ختم میشه . چون جرات نمیکنند از در اصلی وارد یا خارج بشن. لطفا هکرها و کسانی که توانایی نفوذ به زندانها رو دارن اطلاعات رو به دست بیارن و در اختیار کانالها قرار بدن.و بقیه رو بسپرن به اعضا گروه
  3
  8
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  اگر دیدید کسی به سمت زنان خیابانی میره سریع جلوشو بگیرید و به اشد مجازات برسونید . اینا باید بفهمن که الان وقت این چیزا نیست. زنان خیابانی رو هم باید تنبیه کرد . چون اینا باعث میشن که مردم گوسفند باقی بمونن . الان تمرکز جوانان ما ( البته اونا که موش نیستن ) باید روی هدف والا باشه . سریال جومونگ رو که همه دیدیم . و بحث فقط هدف والا بود . جوونای ایران باید دنبال هدف والا باشند . چهارشنبه سوری های سالهای قبل یادتونه ؟ اونقدر مردم میریختن توی خیابون که حتی مامورا جرات نمیکردن نزدیک شن . ولی الان چهارشنبه سوریها همون مردم موش شدند. چرا هر روز ایران چهارشنبه سوری نباشه ؟ از آقایونی که هم ثروت و هم قدرت تفکر بالایی دارند میخوام که حتما هدایت این جوونا رو به عهده بگیرند و این ثروت رو در راه هدف والا خرج کنند. ............. یه چیز دیگه که باید بدونید اینه که چرا ایران الان با طالبان یکی شده ؟اگه در یوتوب جنایات طالبان رو سرچ کنید میبینید چه مدل آدمهایی هستند
  3
  7
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  ارتش که مال مردمه و نقش اصلیش دفاع از مردمه و حکایتش با سپاه متفاوته . سپاه در اصل دشمن مردمه که توسط اون افعی زاده ی اختاپوس هدایت میشه . سپاه در ظاهر میخواد چهره ی مردمی نشون بده بنابراین چه کسی بهتر از طالبان که اونقدر وحشی و خونخوار هستند میتونه جلوی اعتراض مردم رو بگیره ؟ دوستی با طالبان دقیقا برای همینه . ارتش نمیتونه به روی مردم خودش اسلحه بکشه و سپاه هم اینو خوب میدونه . ازین ور سپاه هم میخواد خودشو ارتشی نشون بده که در واقع گرگیه در لباس بز . و طالبان بهترین گزینه برای مداخله ست . هر چی با گروههای وحشی تر متحد بشن حفظ حکومت براشون راحت تر میشه . پس بیایین هر کدوم از ما ایرانیها خوی مسالمت آمیز مسخره رو کنار بزاریم و در نوع خود وحشی بشیم . هیچ حکومتی سرنگون نمیشه مگه اینکه خونی ریخته بشه .از کشتن و کشته شدن نترسید چون هدف والایی دارید . کسی که قراره بمیره مطمئنا در تاریخ مورد نظر میمیره . حالا چه با اسلحه چه با افتادن از بالای ساختمون و چه با کرونا .مرگ تاریخ خودشو داره . پس چرا از مردن باید ترسید ؟ چیزیه که سراغ تک تک ما میاد .
  3
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  از جوونای مملکت میخوام که یه نگاهی توی آینه به خودشون بندازند. آیا خودشونو درازگوش میبینند یا پاهاشونو سم دار ؟ چرا توی عالم خریتی که دولت مردا براتون بوجود آوردن غرق شدید ؟ هر چی بیشتر دنبال تفریحات مسخره ای که خود اونا در اختیارتون گذاشتن غرق بشید فقط خریت خودتونو ثابت کردید . آقایون اراذل و اوباش : هیچ انسانی فطرتا این مدلی نیست و شرایطی که در اون رشد میکنیم باعث میشه که به خلاف رو بیاریم . و خدا رو شکر شرایطی که شما درون رشد کردید بهتون قدرت داده که نترس باشید . به جای قمه کشی و عربده کشی پیش مردم برای خودتون نیرو جمع کنید و آموزش بدید . قدرت خودتونو به اونا هم منتقل کنید و هر جوونی رو که میبینید شمشیر به دست و چاقو زن بار بیارید .ترس رو از دل جوونا بردارید . این مثل هنوز هم هست : عشق فقط عشق لاتی عرق سگی آبجو قاطی . و شما واقعا عشق هستید ولی متاسفانه نمیدونید از قدرتتون چه جوری استفاده کنید . لطفا با هم متحد شید و جوونا رو جذب کنید . میدونم شمایی که اراذل خونده میشید هرگز دنبال سکس و خوشگذرونی کاذب نیستید و هدفتون فقط داشتن قدرته . این قدرت رو منتقل کنید
  3
  7
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  در ضمن کسانی که به عنوان اپوزیون و چه میدونم این حرفا دارن فعالیت میکنند به جای سخنرانی و از راه دور مانور دادن حمایت مالی کنند . شما اونور دنیا هستین و ادعا میکنید که دلسوز مردمید . ولی واقعا برای این مردم چیکار کردید ؟ چرا این حرفا که من زدم رو شما به جوونا گوشزد نمیکنید ؟ چرا نمیگید که زنان خیابانی باعث میشن که جوونی که باید قدرت و شجاعت داشته باشه تبدیل به یه موش فاسد میشه و دیگه اصلا براش جنگیدن مفهمومی نداره ؟ ........... به جای اینکه بشینید و تحولات آمریکا و غیره رو برای مردم کارشناسی کنید مستقیم وارد عمل شید . وارد گروههای کانال مبتذل بشید و به مدیران اونا اخطار بدید . کانالهای براندازی رژیم رو قدرتمند کنید . گاهی به جای خاموشی در برابر ابلهان بهتر است با مشت بخوابانی پای چشمشان . آدم ابله معنی آن سکوت را نمیفهمد . مسالمت آمیز ؟ به نظر من تفکر احمقانه ایه که تو سر مردم کردید . مگه آدم ابله معنی مسالمت میفهمه ؟
  3
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  دارم بهتون هشدار میدم که نزارید زود دیر بشه . لواسان و کاخهای اونجا باید با خاک یکسان بشه . .... و غیره . و تنها گزینه ی مناسب همون استخدام اراذل و اوباشه . که البته من اسمشون رو فتنه گر میزارم . و افتخار میکنم که هر ایران یه فتنه گر باشه . فتنه بودن بد نیست . میشه تعبیر دیگه ای هم براش به کار برد ! بیداری دلها . شجاعت تا پای جان . اگر در هر شهری بلوا به پا شد شهرهای دیگه خفه خون مرگ نگیرن . حتی شده از پشت بامها حمله کنند . بزارید هر پشت بام خانه ای مرکز حمله ی هر فتنه گری باشه . ارتش با مردمه . و اگه میبینید الان سکوت کردند چون شما رو توی ابتذالی که سپاه گرفتارتون کرده میبینند و دلیلی برای دخالت ندارند . ولی وقتی پای جان مردم در میون باشه و شیرمردان ایرانی رو ببینند مطمئن باشید که ارتش پشت مردم خواهد بود . و اونوقته که قدرت از آن تمامی فتنه گران خواهد شد . و نظام پلید جمهوری باید زنده زنده به گور سپرده بشه و به حرمت نیاکانمان نظام پادشاهی بر ایران حاکم شه . ایران از ابتدا پادشاهی بود و پیشینه باید برگرده . بعد از پیروزی و تشکیل نظام پادشاهی هدف والای دیگه هم هست .
  3
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  و اون هدف والا اول از همه برگرداندن دین اصلی ما ایرانیان به زرتشت . یادمون باشه که ما زرتشتی بودیم و اجداد ترسوی ما از ترس کشته نشدن اسلام رو اختیار کردند . دین زرتشت باید دین ملی اعلام بشه و تنها کسی میتونه پادشاه باشه که دین زرتشت رو پایه گذاری کنه . دین اسلام باید ریشه کن بشه . و کسانی که اصرار بر این دین دارند میتونند در نهایت صلح به کشورهای مجاور مهاجرت کنند . و دیگر ادیان مسیحی و یهودی و بهایی تمامی حقوق زرتشتی را خواهند داشت . با تشکر
  2
  9
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  درود بر شما خانم فتنه آنچه نوشتید عین واقعیت بود بدونه هیچ شکی . ولی تاریخ نشان داده که هر جنبشی در ایران ,حداقل در این 200سال اخیر بوجود آمده دست یک دست دولت خارجی در کار بوده, مانند همین شورش 57 که دولتین آمریکا و انگلیس تمام قد از خمینی جانب داری و او را حمایت کردند. یکی از بد بختیهای ما اینست.
  2
  4
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۴۰
  FETNEH. - نوشهر، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. سلام . ..... من به محض بیدار شدن از خواب اولین کاری که میکنم کامپیوتر روشن میکنم و این سایت رو باز میکنم و میرم سراغ بساط چای و بعد با چای میام اینجا. ولی ای کاش مدیران این سایت سانسور سازی که تخصص آخوندیسم هستش رو بزاره کنار. کل ایده های اصلی من سانسور شد. و مطلب دیگه که باید بگم اینه که اگه میخوای به تاریخ نگاه کنی فقط به تاریخ پادشاهی کوروش کبیر نگاه کن. بقیه تاریخ رو بزار کنار. اگه بخوایم ازین زاویه به قضیه نگاه کنیم هی باید با قوانین تاریخ پیش بریم . برای رسیدن به هدف والا فقط به این فکر کنیم : گفتار نیک کردار نیک پندار نیک . و تاریخ رو باید دوباره به دوران منشور کوروش کبیر برسونیم . ولی متاسفانه از کتری بخار بلند میشه از جوونای ما نه . اگه عشق به پدر ایران زمین رو به دل جوونای ایران زمین بندازیم و بگیم که راهی که میرید راه عربهای شتر سوار بادیه نشینه . هوسبازی و غیره .. در زمان کوروش هیچ مردی حق اینو نداشت که 2 همسر اختیار کنه. ولی الانو ببین به کجا رسیدیم.
  2
  1
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.