گوسفند گریزپای استرالیایی پس از ۵ سال زیر ۳۵ کیلوگرم پشم پیدا شد + تصاویر و ویدیو

گوسفندی که چند سالی در یکی از جنگل‌های استرالیا به حیات وحش پیوسته بود، در حالی که رشد پشم‌هایش دید او را مختل و راه رافتن را نیز برایش دشوار کرده بود، توسط محیط‌بانان پیدا و پس از انتقال به محیط‌‌ بانی ایالت ویکتوریا اصلاح شد و بیش از ۳۵ کیلوگرم پشم از تن این گوسفند که باراک نامگذاری شده، چیده شد.کارشناسان محیط بانی برآورد کرده‌اند که باراک در زمانی که بره بوده به جنگل گریخته و حدود ۵ سال بوده که پشم‌هایش کوتاه نشده بوده است. البته رکورد تحمل وزین‌ترین پشم همچنان متعلق به کریس، دیگر گوسفندی استرالیایی است که در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۴۱ کیلوگرم پشم از او چیده شد.
+32
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  ای جان. من حاضرم اینو بخرم تا نکشید و بخوریدش. کاش انسانها حیوانات رو نمیخوردن و یا حداقل میزاشتن اینا هم مدتی زندگی کنن بعد بخورنش. امیدوارم به زودی گیاه خوار بشم.
  3
  28
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  ۴۲
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  جالب است که پشم زندگی عادی اش را مختل کرده، اینجا سوال پیدا میشه که در گذشته های دور وقتیکه گوسفندان وحشی و در جنگلها و کوه ها زندگی میکردند و انسانها یا هنوز نبودند و یا نمیدانستند چطور پشم گوسفند را کوتاه کنند، چطور گوسفندان توانسته اند زنده بمانند ؟ یا آنوقت پشم نداشتند ؟ عجیب بود، من تا حال چنین چیزی را نخوانده بودم.
  0
  5
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن::]. تمامی نژادهای دامها که قبلا حیوانات عادی بودن ژنهاشون توسط انسان دستکاری شده لذا مثلا باعث میشه موهاشون بیش از حد رشد کنه.
  0
  7
  جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.