رضا پهلوی: جمهوری اسلامی مردم را به سوخت‌بری وادار و بعد آنها را می‌کشد

شاهزاده رضا پهلوی: باور دارم که در ایران آباد و آزاد فردا، سیستان و بلوچستان طعم رونق و رفاه را خواهد چشیدایندیپندنت فارسی :شاهزاده رضا پهلوی روز سه‌شنبه در واکنش به کشته شدن تعدادی از سوخت‌بران در استان سیستان و بلوچستان، نظام جمهوری اسلامی را مسئول وضعیت اقتصادی کنونی در ایران و روی آوردن ساکنان استان‌های مرزی به چنین کارهایی دانست و با مردم ابراز همدردی کرد.

وی در پیامی در توییتر نوشت، «سوخت‌بری انتخاب هم‌میهنان بلوچ مظلوم ما در سیستان و بلوچستان نیست. این جمهوری اسلامی است که مردم محروم استان‌های مرزی ایران را به کارهای خطرناکی چون سوخت‌بری و کولبری وادار کرده و خود نیز آنها را به گلوله می‌بندد.»

شاهزاده رضا پهلوی افزود، «خیزش مردم شجاع سراوان علیه ظلم و ستم بی‌پایان این رژیم، شایسته تقدیر و همراهی ما است. باور دارم که در ایران آباد و آزاد فردا، سیستان و بلوچستان طعم رونق و رفاه را خواهد چشید.» وی در پایان این توییت از هشتگ «سراوان_تنها_نیست» استفاده کرد.

روز دوشنبه تصاویر ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آنها صدای تیراندازی شنیده می‌شد و طبق گزارش‌های تایید نشده مربوط به تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران به گروهی از سوخت‌بران در در نقطه صفر مرزی «آسکان» شهرستان سراوان در سیستان و بلوچستان بود.

نیروهای امنیتی در سراوان پیشتر در روز سه‌شنبه با حمله به معترضان بلوچ اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور کردند. در جریان این اعتراضات فرمانداری شهر سراوان و حداقل یک خودروی پلیس به آتش کشیده شد.
+91
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  جدا نظرتان در مورد جمهوری پادشاهی پدربزرگوارتان چیست که مردم بحرین را تشویق کرد که در یک همه پرسی شرکت کنند و بحرین را از ایران جدا کنند و دو دستی تقدیم به انگلیس کنند و نظرتان در مورد نسل کشی 150 هزار شهروند و هموطن آذری به بهانه نجات آذر بایجان از دست شوروی به دست همایونی پدر اعلیحضرتتان چیست
  60
  24
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  شاهزاده محترم، برای ما مردم دل نسوزان. ما لایقش نیستیم.
  27
  44
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جناب شاه زاده رضا پهلوی تنها شما هستید که می توانید نه تنها سیستان و بلوچستان بلکه تمام ایرانیها را به اوج خوشبختی برسانید !
  9
  47
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۳۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. آخ آخ سوالای کلان مشکل، ردیف کردی! این جناب تو امتحان این دو تا سؤالا رو تک ماده زد.
  34
  5
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  ببین شازده نظر پراکنی که شده کار مردم ایران اگه دلو جرات خدمت به این ملت را داری بفرما ولی اگه دنبال تاجو تخت مفت هستی کور خوندی اخوند به این راحتیمیدون خالی نمیکنه. پشت مردم بدبخت ایران قایم نشو و شعار بده. برو جلو وایستا مردم مثل کوه پشت سرت هستند
  22
  5
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. مگر تو فوت نکردی چند هفته پیش؟ نمیدونستم ارواح هم میتونند وارد سایت بشوند
  13
  14
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. باید دید اگر پدر و پدر بزرگ سرکار در قدرت بودند چه گلی بسر ما میزدند که ایشان نزدند
  16
  17
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. نظرت در مورد بخشیدن سهم دریا خضر به کشورهای جدا شده از روسیه چی هست و به اجاره دادن سهم ایران ؛ دریا عمان به چین چی ؟
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  باز این حزبلاهی‌ها چپولا و مری لچکی‌ها شاهزاده رضا پهلوی رو دیدند و دردشون اومد
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. بحرین الان رتبه 5 نفت و گاز دنیاست دریای خزر به جز یخورده خاویار مثلا چی داره همون دوره همایونی هم قسمت نفتیش برای شوروی بود خاک بسیلر مهمتر از آب است.
  8
  1
  ‌پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.