کارگران سابق شرکت برق، سارق شدند

باند سارقان سیم و کابل تجهیزات برقی شهرستان ری، دستگیر شدند. کارگران سابق پیمانکاری شرکت برق، سارق کابل‌های محله بودند.

 به دنبال ارجاع پرونده‌های متعدد به پایگاه نهم پلیس آگاهی با موضوع سرقت سیم و کابل و تجهیزات برقی متعلق به شرکت توزیع نیروی برق شهرستان ری که موجب قطعی برق در سطح شهرستان ری و نارضایتی شهروندان و خرابی لوازم برقی آنان شده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار تیم عملیاتی مبارزه با سرقت اماکن پایگاه قرارگرفت.

تمامی محل‌های سرقت به صورت دقیق مورد بازبینی و بازدید میدانی کارآگاهان قرارگرفت. تصاویر دوربین‌های مشرف به محل‌های سرقت احصاء و مشخص شد درچندین فقره سارقان با استفاده از یک‌دستگاه خودروی پراید و با بازکردن قفل درهای پست برق اقدام به سرقت سیم و کابل‌های مسی کرده‌اند.

در بررسی دوربین‌های مداربسته، تصویر بخشی از شماره پلاک خودروی سارقان مشخص بود. بلافاصله بررسی‌های کارشناسی انجام و درنهایت شماره پلاک خودروی مورد استفاده سارقان مشخص  شد. مالک خودرو  محمد نام داشت که دارای سابقه کیفری در زمینه سرقت لوازم و تجهیزات برقی بود.

متهم با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات به‌عمل آمده، ابتدا منکر هرگونه جرم بود، اما با توجه به قرائن و مستندات موجود ناگزیر لب به اعتراف گشود و به سرقت‌های متعدد از پست‌های اداره برق و سیم و کابل‌های مسی در سطح شهرستان ری با همدستی فردی به نام سیروس اعتراف کرد. بلافاصله مخفیگاه سیروس نیز در محدوده جوادیه تهران شناسایی شد. متهم در عملیاتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او مقادیر زیادی سیم و کابل مسی مربوط به اداره برق کشف شد. سیروس در تحقیقات به ارتکاب سرقت‌های متعدد تجهیزات برقی و سیم و کابل به همراه محمد اعتراف کرد. در بررسی‌های بعدی مشخص شد، سیروس و محمد در گذشته کارگر پیمانکاری شرکت برق بوده و با استفاده از کلید اقدام به بازکردن در پست‌های برق می‌کردند.

متهمان  در ادامه گفتند که اموال سرقتی را به کیارش فروخته‌اند. در عملیاتی خریدار اموال مسروقه نیز شناسایی، دستگیر و در تحقیقات به خرید سیم و کابل مسی از متهمان اعتراف کرد. او به ماموران گفت: «سیم و کابل‌های مسی را قطعه‌قطعه می‌کردم و به ضایعاتی‌ها می‌فروختم. متهمان در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند و خریدار اموال سرقتی نیز با تودیع وثیقه آزاد شد. با دستگیری سارقان، تاکنون هیچگونه سابقه‌ای درخصوص سرقت سیم و کابل و تجهیزات برقی درسطح شهرری گزارش نشده است.
+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.