۱۰۰۰ تبلت هدیه علی کریمی به کودکان محروم

«علی کریمی»  به برنامه «تی‌وی تاک» که از شبکه اینترنتی «فیلیمو» پخش می‌شود، رفت و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای حضور در این برنامه پیشنهاد داد. اما حاضر نشد چک این مبلغ به نام خودش نوشته شود.ایران وایر :پیام یونسی پور
«علی کریمی» مناظره‌های صداوسیما برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کشور را رد کرد، به برنامه «تی‌وی تاک» که از شبکه اینترنتی «فیلیمو» پخش می‌شود، رفت و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای حضور در این برنامه پیشنهاد داد. اما حاضر نشد چک این مبلغ به نام خودش نوشته شود.

تهیه کننده برنامه گفته است این مبلغ که معادل خرید هزار تبلت خواهد بود، به صورت مستقیم به نام خیریه «خادمین امام علی ابن‌ ابی‌طالب» نوشته شده و قرار است با تمامی مبلغ آن، توسط «رسول خادم» و همراهانش، برای کودکان محروم تبلت خریداری شود.

این نخستین باری نیست که علی کریمی بدون بازی رسانه‌ای، آستین‌ها را برای امور انسان‌دوستانه بالا می‌زند.
تهیه کننده برنامه گفته است قرار است با تمامی مبلغ آن، توسط «رسول خادم» و همراهانش، برای کودکان محروم تبلت خریداری شود.***
احتمال این‌که علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال پیروز شود و به اتاق ریاست برسد، اندک است؛ انتخاباتی که یک سوی آن را «محمدباقر قالیباف»، فرمانده سابق نیروی هوایی سپاه پاسداران، شهردار پیشین تهران و رییس کنونی مجلس شورای اسلامی با نماینده‌ دایمی خود در ورزش، یعنی سردار «مصطفی آجرلو» هدایت می‌کند، سوی دیگر آن در دست دولت است که آرا را برای «شهاب‌الدین عزیزی خادم» جمع می‌کند و ضلع سوم قوه قضاییه که سعی دارد «کیومرث هاشمی» را به ریاست فدراسیون فوتبال برساند.

علی کریمی با علم بر همین احتمال مهندسی انتخابات فدراسیون، حتی برای انتخاب شدن هم تلاشی معادل با مصطفی آجرلو که سردار سپاه پاسداران است یا کیومرث هاشمی که رییس کمیته ورزش ستاد انتخاباتی «ابراهیم رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری بود هم انجام نداد. او در نامه‌ای خطاب به رییس ورزش «شبکه۳» صداوسیما، مناظره‌های تلویزیونی این سازمان را «نمایشی» خواند و از حضور در آن سر باز زد.

هم‌زمان، مقابل دوربین برنامه تی‌وی تاک نشست تا با حضور آنلاین «مهدی مهدوی‌کیا» که به عنوان نایب رییس اول خود معرفی‌ کرده بود، از برنامه‌هایش برای ریاست بر فوتبال ایران بگوید. بلافاصله شایعه‌ای در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این که علی کریمی برای حضور در برنامه اینترنتی، ۷۰۰ میلیون تومان طلب و دریافت کرده است.

«ابوالفضل اکبری»، تهیه کننده برنامه تی‌وی تاک در پاسخ به سوال روزنامه «ایران ورزشی» و صحت مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان، ادعا کرده که این رقم دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده، نه ۷۰۰ میلیون و چک آن پیش از آغاز برنامه، به علی کریمی ولی نه به نام او، تحویلش داده شده است؛ با این تفاوت که قرار نیست علی کریمی هیچ سهمی از مبلغی که برای حضورش در برنامه تی‌وی تاک دریافت کرده است، ببرد.

ابوالفضل اکبری گفته چکی که به علی کریمی اهدا شده، «نمادین» بوده و اصل چک که مبلغ آن معادل خرید هزار تبلت برای کودکان نیازمند است، در اختیار خیریه امام علی قرار گرفته است.

به گفته تهیه‌کننده این برنامه، علی کریمی مایل نبوده است موضوع کمک او به این نهاد رسانه‌ای شود. اما ابوالفضل اکبری به دلیل وارد شدن اتهاماتی علیه کریمی، تصمیم گرفته است مبلغ پرداختی و نهاد دریافت کننده آن را شفاف اطلاع‌رسانی کند.
این نخستین باری نیست که علی کریمی بدون بازی رسانه‌ای، آستین‌ها را برای امور انسان‌دوستانه بالا می‌زند.این نخستین باری نیست که علی کریمی فعالیتی خیرخواهانه انجام می‌دهد. هرچند که در فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش حتی‌المقدور می‌کوشد رسانه‌ها مطلع نشوند.

۲۶ اردیبهشت‌ماه، خبرگزاری «مهر» خبر از احداث مدرسه‌ای با همت جمعی از کشتی‌گیرها و البته علی کریمی داد. «نوید برهان‌زهی»، شهروند سیستانی و فعال توییتر نیز در صفحه شخصی خود نوشت: «علی کریمی برای ۶۰ دانش‌آموز روستاهای محروم سیستان‌وبلوچستان مدرسه می‌سازد.»

قرار نبود علی کریمی برای بچه‌های سیستانی مدرسه‌سازی کند. او پس از سیل سیستان، متوجه می‌شود که رسول خادم، رییس سابق فدراسیون کشتی ایران با همراهی جمعی از ورزشکاران و هنرمندان، در حال جمع‌آوری کمک و ارسال مستقیم به مناطق سیل‌زده است.
موسسه خیریه خادمین امام علی ابن‌ ابی‌طالب یک دهه قبل در تهران با عزم رسول خادم تاسیس شد اما حوزه فعالیتش نزدیک به ۹ سال فقط در زمینه‌های فرهنگی و هنری یا مذهبی باقی ماند.

اعضای این انجمن را نام‌داران ورزش و سینمای ایران تشکیل می‌دهند. رسول خادم شخصا مدیرعامل این موسسه خیریه است اما حالا چهره‌هایی مانند «حسن رحیمی» قهرمان کنونی کشتی آزاد ایران، «کمیل قاسمی» و «پرویز پرستویی» بازیگران سینما، «هادی حبیبی» سرمربی کشتی، «مهدی برائتی» مربی سابق تیم‌های ملی کشتی، «عزت‌الله اکبری» ملی‌پوش کنونی تیم ملی ایران، «احسان لشکری» قهرمان سابق کشتی جهان و دارنده مدال برنز المپیک لندن، «امیر توکلیان» مربی سابق تیم ملی کشتی، «عباس طحان» ملی‌پوش کنونی تیم ملی کشتی و «سجاد گنج‌زاده» قهرمان کاراته جهان و عضو کنونی تیم ملی هم کنار او هستند.

علی کریمی مبلغی را برای کمک فوری به سیل‌زدگان سیستان به حساب خیریه امام علی واریز می‌کند. رسول خادم متوجه می‌شود که رقم به مراتب بیشتر از نیاز برای کمک‌های اولیه است. هرچند که این رقم هرگز رسانه‌‌ای نشد اما شنیده‌های «ایران‌وایر» در همان زمان حکایت از کمک ۱۱۰ میلیون تومانی علی کریمی به سیل‌زده‌های سیستان داشت. رسول خادم تصمیم می‌گیرد این مبلغ را صرف ساخت خانه برای سیل‌زدگان کند.

پیش از این هم برخی از اخبار مربوط به کمک‌های علی کریمی منتشر شده بودند؛ مانند کمک به زلزله‌‌زدگان «ورزقان»، تامین هزینه درمان چند کودک کار افغانستانی در شهرهای مختلف ایران یا تامین جهیزیه دختران بی‌سرپرست زمانی که بازیکن «بایرن مونیخ» بود. این آخری را «برانکو ایوانکوویچ» وقتی سرمربی تیم ملی ایران بود، در موردش فاش کرد.

سال ۱۳۹۰ وقتی علی کریمی بازیکن «پرسپولیس» بود، عکاس و خبرنگار روزنامه «ایران» متوجه حضور مرتب علی کریمی در روستای «قیدار» استان زنجان شدند. او اتومبیلش را از اسباب‌بازی، داروهای اولیه، مواد خوراکی و پوشاک پر می‌کرد و به قیدار می‌رفت. وقتی در یکی از سفرهایش به روستا، متوجه حضور سرزده عکاس روزنامه شد، دوربین او را گرفت و از عکاس خواست به جای ثبت عکس، به او در توزیع وسایل کمک کند.

او حالا هزار تبلت به خیریه‌ای کمک کرده است که قرار بود روزی فقط یک هیات مذهبی باشد اما ماهیتش را تغییر داد.

آن‌چه در مورد این نهاد خیریه نمی‌دانیم، این است که رسول خادم چرا نهاد خادمین امام علی ابن‌ ابی‌طالب را بنا کرد. او نذر کرده بود که اگر در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا قهرمان شود، نهاد یا هیاتی را تاسیس کند که در امور فرهنگی یا به عبارتی صحیح‌تر، «مذهبی» فعال باشد. کمی دیر اما سرانجام آن را تاسیس کرد. ولی حالا همان نهادش تبدیل به یکی از موثرترین سازمان‌های خیریه ایران شده است که البته کمکی هم از سوی نهادهای دولتی دریافت نمی‌کند.

رسول خادم از وقتی برای آیت‌الله «علی خامنه‌ای» و شورای عالی امنیت ملی نامه‌هایی نوشت و درخواست کرد که «قانون منع مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی» برچیده شود و علی خامنه‌ای در پاسخ به او جواب منفی داد و از وقتی که فرماندهان عالی‌رتبه سپاه علنا تهدیدش کردند، از ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد، ورزش سیاست‌زده ایران را بوسید و به روستاها رفت.
+73
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.