کارشناس آمریکایی: کرونا ممکن است در آوریل سال جارى ناپدید ‌شود

العربیه :مارتی مک ‌کوری، استاد، متخصص و جراح در دانشگاه «جان هاپکینز» ایالات متحده آمریکا گفت، ویروس کرونا تا ماه آوریل سال جاری احتمالا ناپدید خواهد شد.

به گزارش «فاکس نیوز»، مک کوری استاد دانشکده پزشکی دانشگاه «جان هاپکینز» و دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ، گفت از ماه ژانویه تاکنون آمار مبتلایان کرونایی روزانه 77 درصد کاهش یافته است.

مک ‌کوری گفت: «نشانه‌های از کاهش سریع موارد مبتلان در همه کشورها مشاهد می‌شود.

او گفت همزمان اغلب مبتلایان علائم و نشانه‌های بسیار ضعیفی از خود بروز می‌کنند گرچه آمار این افراد نسبت به آمار افراد با علائم ظاهری بیشتر است.

مک کوری گفت آمارهای جدید نشان می‌دهد که تعداد آمریکایی‌های مبتلا به ویروس به شدت سیر نزولی پیدا کرده و کاهش چشم‌گیری داشته است.

کارشناس آمریکایی افزود: «بر اساس روند فعلی کاهش مبتلایان انتظار دارم که تا نهایت آوریل سال جاری ویروس کرونا از بین خواهد رفت و آمریکایی‌ها این شانس را خواهند داشت که بار دیگر زندگی عادی خود را از سر بگیرند».

مک کوری اظهار داشت: «واکسیناسیون و تعداد بیش از 28 میلیون نفر از افرادی که پیشتر در ایالات متحده به ویروس مبتلا شده و بهبود یافتند، در ایجاد «ایمنی جمعی» می‌توانند نقش مهم و اساسی در شکست این ویروس ایفا کنند».

این در حالی است که کاخ سفید و دیگر کارشناسان آمریکایی بسیار خوشبین نیستند، به طوری که برخی از این کارشناسان می گویند، ایمنی جمعی تا اواخر این سال میسیر نخواهد شد.

مصونیت گله‌ای یا ایمنی جمعی نوعی محافظت غیرمستقیم از بیماری‌های عفونی است این مصونیت زمانی اتفاق می‌افتد که درصد زیادی از جمعیت در اثر عفونت، از طریق عفونت‌های قبلی یا واکسیناسیون مصون شوند. از این طریق می‌توان از افرادی که مصون نیستند، در مقابل بیماری حفاظت کرد.

گفتنی است که رئیس سازمان بهداشت جهانی راه رویارویی با ویروس از طریق طرح پزشکی موسوم به «مصونیت گله‌ای» یا «ایمنی جمعی» را "غیراخلاقی" دانست.

تدروس آدهانوم گِبرِیِسوس رئیس سازمان بهداشت جهانی رویکرد مصونیت گله‌ای (ایمنی جمعی) را برای مقابله با همه‌گیری کرونا مردود دانست.

ایمنی جمعی زمانی اتفاق می‌افتد که بخش بزرگی از جمعیت پس از ابتلا به بیماری عفونی یا با زدن واکسن، به یک عامل عفونی مصونیت پیدا می‌کند.

بعضی کارشناسان این بحث را مطرح کرده‌اند که در نبود واکسن کرونا، باید اجازه داد ویروس شیوع طبیعی در جمعیت پیدا کند.

اما رئیس سازمان بهداشت جهانی چنین رویکردی را هم از نظر علمی هم از نظر اخلاقی مشکل‌ساز دانست.
+40
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  اگه عمرا حکومت ایران و البته بعضی از کاربران طرفدار کرونا اجازه بدن.
  13
  18
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  کرونا به هیچ صورت از صحنه ی جهان محو نخواهد شد بلکه عده ای طبیعتا نسبت به میکروب مقاوم شده و دیگرانی هم واکسینه میشوند. فراوش نکنید که همه ساله تعداد کثیری از مردم بعلت کهولت سن میمیرند و امسال همگی را به حساب کرونا نوشته اند
  21
  18
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آره دیگه، اگه تحویلش نگیریم و بهش زیاد رو ندیم ، خودش قهر میکنه میره!
  2
  14
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  ۱۰۴
  Aryanboy - آرنیس، آلمان
  شما کارنشناسها خودتون ناپدید بشین کرونا هم خودش خودجوش ناپدید میشه. هر چی میکشیم از دست شما کارنشناسهای هیچ ندونه. amirgheryou و گفتوگوگر پاچه خوار و حاج حبیب الله جوانمرگ هم سه تا از همین کارنشناسها هستند.
  2
  12
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] من ایران‌نیستم و خبر ندارم اما می توانم سوال کنم چه سودی الا ن کرونا برای سود جویان دارد؟ جالب است بدانم. متشکرم .
  1
  13
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  دروغ میگن. آخه مثلا دکتره ولی آماری که میده مثل رمال هاست. این حرف فقط بهانه ای برای یک عده میشه که بریزن بیرون و فک کنند داره تموم میشه و اینطوری دوباره آمار بالا بره و باز شرایط برگرده به حالت قبل. همین دکترای در سطح ایشون گفتند تابستون بشه و هوا گرم بشه ویروس احتمالا ناپدید میشه. حالا یکی نیست بره پیگیری کنه اونایی که آمدن سرتیتر خبرها و از این حرفها زدند رو بیارند بپرسند پس چی شد. مشکل آمریکا اینه که بیش از حد سازمانها و مردم آزادی دارند یعنی هیچ نهادی نمیتونه کسی رو مجبور به کاری کنه و اگر هم دستوری بده طرف میتونه سریع بره دادگاه و درخواست غرامت بکنه برای همین حتی دولت مرکز و محلی ریسک نمیکنند و جاهایی هم که کردند تو دادگاه محکوم شدند. ولی جالبه اگر کسی مثل این آدم بیاد ادعای بیخودی بکنه دولت و مسئولین بودجه شکایت ندارند.
  4
  6
  دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::paksan - ایران، ایران::]. در تائید فرمایشات جنابعالی ایا کدام ویروس و انگل تاکنون ناپدید شده که کرونا دومی باشد. میکروب ها را تحت کنترل می گیرند و نه اینکه کاملا نابود شوند. مخصوصا ویروس های سرماخوردگی که هزاران نوع هستند و هر چند سال یکبار گونه ای جدید زایش میکنند.
  1
  6
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::paksan - ایران، ایران::]. چقدر کج فهم هستید شما دو تا . منظور این هست که از یک بیماری مسری فرا گیر به یک بیماری معمولی تبدیل میشود که مردم میتوآنند به زندگی عادی بر گردند . چه لفازیها و گنده گوییها . بیکارید شما و منتظر حرافی
  6
  0
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  چون ۷۷ درصد کاهش خیلی بالاست ، تقریبا میشه گفت معجزه ، هیچ دارویی و هیچ واکسیناسیونی نمیتونه چنین کاهشی بوجودبیاره جز ایمنی طبیعی که خود بدن بوجود آورده یعنی ایمنی گله ای ، برای همین این دانشمند معتقده ایمنی گله ای بوجود آمده و آپریل ناپدید میکنه.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. عزیز جان. به یقین من فارسی را تا حد 100 برابر شما می فهمم و فرق "ناپدید شدن" تا "کنترل شدن" خیلی زیاد هست. فعلا اقای بایدن دارد با اخوندها لاس میزند تا مزد ان ها را بدهد ولی مثل خر توی گل وامانده و هیچ کاری نمیتواند بکند و کرونا هم به کشتار خود در امریکا ادامه میدهد و برنامه ای هم برای امریکا ندارد. تازه ویروس های جهش یافته مثل ویروس انگلیسی هم در راه هستند
  0
  8
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. کنترل هر نوع اعتراض مردمی به اوضاع فجیع ایران. جریمه های سنگین به بهانه محدودیتهای زمانی و مکانی کرونا. توجیه هر وضعی به بهانه کرونا. سربه نیست کردن مخالفان به اسم کرونا. مخفی کردن فقز مزدم به بهانه کرونا. جلوگیری از فشارهای خارجی و مجامع به بهانه کرونا. ایجاد قوانین خودخواسته به بهانه کرونا. توجیه فقر و بیکاری به بهانه کرونا. خرج درامدهای کشور در ماجراجوییهای منطقه با سرپوش کرونا. عدم تغییرات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی به بهانه کرونا. (البته اکثر حکومتهای دنیا از کرونا استفاده ابزاری میکنن). ووو
  0
  6
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. جالب بود . متشکرم
  0
  1
  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.